Yitik Oğlan Yitik Kız

5,6/10  (8 Oy) · 
17 okunma  · 
3 beğeni  · 
599 gösterim
Korku romanları yazarı Tim Underhill'in ağabeyinin eşi Nancy, bilinir bir nedeni olmaksızın intihar eder. On beş yaşındaki oğlu Mark da, annesinin intiharından bir hafta sonra ortadan kaybolur.

Tim'in, bu iki gizemli olaya dair araştırmaları onu, yıllar once bir seri katilin sığınağı olmuş, metruk bir eve yöneltir. Bu lanetli ev, yıllardır saklanan bir sırrın izleriyle doludur. Tim'in, insanın kanını donduran bir dehşet öyküsüyle yüzleşmesi artık kaçınılmazdır.
Hayaletli evlerden seri katillere, polisiyeden korkuya, ailesel yabancılaşmadan yetişkinliğe geçişin yalnızlığına dek uzanan usta işi bir roman.

'Kara Ev' ve 'Tılsım'ın yazarından...
Tuhaf ve harika bir kitap bu. Cinayetleri, hayaletleri, tekinsiz evleri ve bir seri katili anlatırken, ailenin bizi nasıl bir arada tuttuğunu ve nasıl çözdüğünü de sorguluyor. Kimi zaman güldüren, kimi zaman yürek burkan, ama gerçekten de huzursuz edici ve korkunç. 'Bunu nasıl becerebiliyor?' diye soruyorum kendime ve sırf aynı etkiyi yapıp yapmayacağını görmek için başkalarını da bu kitabı okumaya zorluyorum.
-Neil Gaiman-

'Yitik Oğlan Yitik Kız' Straub'ın bugüne dek yazmış olduğu en iyi kitap.
-Stephen King-
(Tanıtım Bülteni'nden Alıntı)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2005
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9789752730922
 • Çeviri:
  Sönmez Güven
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
nejla güldalı 
11 Şub 14:28 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Kitabın ilk bölümü sıkıcıcı geldi. Olaylar şekillendikçe kitap akıcılık kazandı ancak yazar Mark’ın sonunu muğlakta bırakması biraz da doğa üstü şeylere yönlendirmiş okuyucuyu. Bence sonu biraz olmamış. Ya da şöyle diyelim sanırım yazar Mark’ın kaderini okuyucuya bırakmış.

Sharlot 
22 Haz 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 2/10 puan

Zaman geçişleri o kadar karışık ki bir türlü kitaba konsantre olamadım.Tek motivasyonum biran önce bitsin de başka kitaba geçeyim oldu:) Tam ufacık bir heyecan oluşuyor, eskiyi anlatamaya başlıyor.

Sonu tuhaf bitti.Akıcıydı evet ama olay ve anlatımı sönük kalmış. .Ödüllü olmasına şaşırdım açıkcası. Betimlemeden bir şey anlamadım.

Kitaptan 3 Alıntı

Sharlot 
21 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 2/10 puan

Görüş alanınızı tek bir ağaç doldurduğunda, ormanın geri kalanı bulanık bir soyutluk kazanır.

Yitik Oğlan Yitik Kız, Peter Straub (Sayfa 190)Yitik Oğlan Yitik Kız, Peter Straub (Sayfa 190)
Sharlot 
20 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 2/10 puan

Mutsuzluğun doğurduğu enerji en etkin uyarıcı kadar güçlüydü.İnsanların onun etkisindeyken , sanki amfetamin almışlarcasına, yaşamlarını hiçe saydıklarına tanık olmuştu.

Yitik Oğlan Yitik Kız, Peter Straub (Sayfa 52)Yitik Oğlan Yitik Kız, Peter Straub (Sayfa 52)