Cinayet Çiftliği

Andrea Maria Schenkel
"Nefes kesici ve unutulmaz. Cinayet Çiftliği masumlarla suçlular, yaşayanlarla ölüler arasındaki diyaloglardan oluşan muhteşem bir cinayet romanı. Andrea Maria Schenkel bu türün sınırlarını baştan tanımlıyor." David Peacern“Cinayet romanlarında nadiren yeni ve özgün bir kurguyla karşılaşıyorsunuz. Schenkel bunu henüz ilk romanıyla başarıyor. Büyüleyici...” The Timesrnrnİkinci Dünya Savaşında sonrasında bir Alman köyü. Yaşlı Danner, karısı, kızı, kızının iki çocuğu ve yeni hizmetçileri artık birer ceset. Bundan böyle "Cinayet Çiftliği" olarak anılacak ücra evlerinde baltayla, zalimce katledilmişler.rnGazetelerde cinayetlerle ilgili pek çok haber ve söylenti çıkıyor ama polisin elinde ipucu yok. Köyünün katliamla anılmasını kabullenemeyen eski bir sakin, düğümü çözmek için geri dönüyor.rnBir ailenin katledilme öyküsünün geriye dönük ve tanıklıklar eşliğinde anlatıldığı Cinayet Çiftliği, Truman Capotenin ünlü romanı Soğukkanlılıkla ile kıyaslanmakta. Soluksuz okuyacağınız bu romanda, Andrea Maria Schenkel’in yarattığı eşsiz kurgu sayesinde çözümü ne polisler, ne gazeteciler, ne de anlatıcı bulur: sarsıcı sonuca sadece okuyucu ulaşır.
Yazar:
Andrea Maria Schenkel
Andrea Maria Schenkel
Çevirmen:
Dost Körpe
Dost Körpe
Tahmini Okuma Süresi: 5 sa. 6 dk.Sayfa Sayısı: 180Basım Tarihi: 2010Yayınevi: Domingo YayıneviOrijinal Adı: Tannöd/The Murder Farm
ISBN: 9786058898141Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
180 syf.
5/10 puan verdi
Bir çiftlikte yaşanan cinayetlerin araştırma evresini ve olayları anlatan bir kitap. Kanıt dizisini izlediyseniz tam o formatta yazılmış.Başta olay anlatılmış tanıyanlar,komşular ve çevredekilerin sorgulanmasıyla devam eden katilin bulunmaya çalışıldığı kitap. Ancak sorgularda hep aynı şeyler yazılmış.Bu sizi sıkabiliyor.Kısa sürede bitirilebilecek bir kitap.Bu formatta kitap okumayı seviyorsanız deneyebilirsiniz.
Cinayet Çiftliği
Cinayet ÇiftliğiAndrea Maria Schenkel · Domingo Yayınevi · 201048 okunma
Reklam
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.