EMRE YAMAN'ın Kapak Resmi
EMRE YAMAN, bir alıntı ekledi.
3 saat önce · Kitabı okuyor

''O kendi deliliğinin bir aynası olarak her zaman tavşanı seçmez:aynı zamanda keçileri kaçırmış,at kafalı,horoz akıllı,kuş beyinli,kaz kafalı,sağmal inek de olabiliyor.Bütün insan dillerinde bu aynıdır.''

İnsanlar Sanık Sandalyesinde, Jose Antonio Jauregui (Sayfa 48)İnsanlar Sanık Sandalyesinde, Jose Antonio Jauregui (Sayfa 48)
EMRE YAMAN, bir alıntı ekledi.
16 Haz 00:17 · Kitabı okuyor

''Anlayacağınız,demek istediğim şu ki insanlar arasında en yaygın hakaret birinin,şey,birinin ''bir hayvan gibi'' davrandığını söylemektir.''

İnsanlar Sanık Sandalyesinde, Jose Antonio Jauregui (Sayfa 25)İnsanlar Sanık Sandalyesinde, Jose Antonio Jauregui (Sayfa 25)
EMRE YAMAN, Ben Öğrendim Siz De Öğrenebilirsiniz'i inceledi.
15 Haz 01:10 · Kitabı okudu · 12 günde · 6/10 puan

Beyaz Show'un tercümanı olarak yazdığı kitabı merak edip okuduğum bir yazar oldu.Kitabı yabancı dil öğrenmek için okuyacaksanız tavsiye etmem.Ancak yabancı dil öğrenmek için kendinize bir ışık arıyorsanız okuyabilirsiniz ve hatta gaza bile gelebilir,iki değil üç dil bile öğrenebilirsiniz.

Eser hanım yaşamında yabancı dil ile karılaştığı,nasıl öğrendiği,gelen sorulara cevap olarak yazmış bu kitabı.Bir nevi kendini tanıtmış diyebilirim.Kitabın başlarında kendisinin nasıl yabancı dil öğrendiği,çevirmenliğin de başına gelen olaylar ve nasıl yabancı dil öğrenilir konularını ele almış.Kitabın yarısı soru cevap şeklinde geçiyor.Sonlara doğru bir kaç dil ile ilgili bilgi ve gramer konularına değiniyor.Bu sizi yanıltmasın gramer konuları birkaç sayfa.Kitabın sonunda ise çeviri yaptığı futbol adamları ve ünlüler ile fotoğrafları var.

EMRE YAMAN, bir alıntı ekledi.
08 Haz 18:06 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

''Dünün güneşiyle bugünün çamaşırını kurutamazsınız.''

Küresel Çağda Nasıl Bir Gençlik?, Kudret Bülbül (Sayfa 31)Küresel Çağda Nasıl Bir Gençlik?, Kudret Bülbül (Sayfa 31)
EMRE YAMAN, Küresel Çağda Nasıl Bir Gençlik?'i inceledi.
08 Haz 01:35 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Öncelikle yazardan bahsetmek gerekirse;Ankara Üniversitesi öğretim elemanı,başbakanlık kamu düzeni ve güvenliği müsteşarlığında müsteşar yardımcı ve halen başbakanlık yurt dışı Türkler ve akraba topluluklar başkanlığı yapmaktadır.

Öğretim elemanı olduğu sıralarda öğrencilerinin gelecek için sorduğu sorulara cevaben yazılmış ama tüm gençleri ilgilendiren konular ile dolu bir kitap.Gelecekte ne olmalıyım? Hangi mesleği tavsiye edersiniz? Fakülteyi bitirince ne yapmalıyım? gibi sorulara verdiği cevap şeklinde bir kitap ancak sohbet havasında.

GÖÇDUD-R kodlaması yaparak neler yapmamız gerektiğini açıklamaya çalışmış.Başlık olarak:
-Güvenilir olmak
-Öğrenmeye açık olmak
-Çalışkan olmak
-Donanımlı olmak
-Uyumlu olmak
-Dirayetli olmak
-Rekabetçi olmak
Bu başlıklar altında yol gösteriyor gençlere.Kitabı okurken birçok alim,yazar ve ünlülerin güzel sözlerine rast geldim.Sohbet havasında olduğu için sizi sıkmıyor.Kafasında yukarıdaki gibi sorular bulunan gençlerin okumasını tavsiye edebilirim.

EMRE YAMAN, Komplo Teorileri'ni inceledi.
08 Haz 01:24 · Kitabı okudu · 12 günde · 9/10 puan

Kitap isminden anlaşılacağı gibi komplo teorileri hakkında bilgi içeriyor.Nijerya çocuk felci,elektrikli otomobil,bildenberg,illuminati,prenses diana'nın ölümü,Türk-Kürt,başörtüsü,Laiklik-İslam,Alevi-Sünni çatışmaları gibi konulara da değiniyor.

Kitap önce komplo teorisi hakkında açıklama da bulunuyor.Komplo teorisyenlerinin o konu hakkında görüşlere yer veriyor.Teori hakkında resmi açıklamayı veriyor ve ne kadar doğru,yüzde kaç gerçek bir komplo onu açıklıyor.

Eğer bu tür konulara ilginiz varsa okumanızı tavsiye ederim.Eminim birçok komplo teorisi karşısında şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz ve araştırma evrelerine,doğruluk paylarına dalacaksınız.

EMRE YAMAN, Son Reis Muhsin Yazıcıoğlu'yu inceledi.
29 May 15:50 · Kitabı okudu · 3 günde · 5/10 puan

Yine suikast olarak düşündüğüm olay ile ilgili bildiklerim dışında hiç yeni bilgi edinemediğim kitap oldu.

Kitap Muhsin Başkanın hayatını anlatıyor.Partisi,hapishane yılları ve acıları her şey anlatılıyor.Bir bölümde partisinden,ideallerinden,ambleminden bahsediliyor.

Malum olaya gelindiğinde televizyondan bildiklerimiz kadarı anlatılıyor.Kitabın son bölümü ise Devlet Denetleme Kurulunun raporu ile son buluyor.Merakla okuyorsunuz ancak merak ettiklerinize bir cevap bulamıyorsunuz.Dil ve anlatım bakımından sıkıntısı yok.

EMRE YAMAN, bir alıntı ekledi.
28 May 00:55 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

''Prenses Diana bir araba kazasında mı can vermişti yoksa kinci bir kraliyet ailesinin emriyle İngiliz Gizli Servisi tarafından mı öldürülmüştü?

Komplo Teorileri, Cem Küçük (Sayfa 35)Komplo Teorileri, Cem Küçük (Sayfa 35)
EMRE YAMAN, bir alıntı ekledi.
27 May 23:41 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

''Ford'un mühendis kadrosu otomobil motorlarının zehirli gaz ürettiğinin farkında olmasına rağmen bu atık buharın atmosferde hızlı bir şekilde yayıldığının ve hava kirliliğine neden olmadığını düşünüyorlardı...''

Komplo Teorileri, Cem Küçük (Sayfa 17)Komplo Teorileri, Cem Küçük (Sayfa 17)