EMRE YAMAN'ın Kapak Resmi
EMRE YAMAN, Tanrının Oyuncakları mıyız?'ı inceledi.
19 Şub 22:43 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Yazar kendisine bir mektup arkadaşı seçmiş.Mektup arkadaşının din ile bir bilgisi yok.Yazara din ile ilgili sorular soruyor,yazarda cevabını veriyor.Kitabın konusu ve yazım şekli bu şekilde.

Yazarın kullandığı soru şekilleri basma kalıp bir soru şekli değil.Gençlik yıllarımızda aklımıza takılan soru şekillerinde.Yazarın büyük harf kullanmayışı dikkatimi çekti.Hatta Allah yazarken bile a harfi küçük yazılmış.Birkaç soru örneği de vereyim.

-ilkin ''ben''den söz et bana.''ben''nedir,bende de bir ben var mı,neye benzer,ne işe yarar,''bir ben vardır bende''falan diyor yunus,ne demek bu,kendimi yok edersem öbür ben ortaya çıkarmış.öyle mi?

-''tanrı iyiliktir''diyorlar.peki,anladım da bu kötülük nerden geliyor o zaman...aydınlık olandan nasıl çıkar karanlık...iyi olan niçin yaratsın kötülükleri..?

-Allah yerine tanrı denir mi...tanrının başka isimleri de var mı...varsa bu isimleri nerden biliyoruz...?

Soruları yazarın yazdığı gibi yazdım ama a harfini ben büyük yazdım.

EMRE YAMAN, Gülnihal'ı inceledi.
17 Şub 22:26 · Kitabı okudu · 8/10 puan

''Eskiden ne aşklar yaşanırmış.''
''Bizde aşk mı yaşamışız.'' dedirten ustaca yazılmış bir tiyatro eseri.

Gerçekten her karakterin kendine öz sözleri ve yaşananların okuyucuya geçirilmesi açısından takdir edilecek cinsten.Sıkılacağınızı sanmıyorum.

EMRE YAMAN, bir alıntı ekledi.
16 Şub 22:24 · Kitabı okuyor

''Zaten dünyanın sorunu da bu.Kimse sorumluluk almak istemiyor.''

Gölgedeki İzler, Tami Hoag (Sayfa 28)Gölgedeki İzler, Tami Hoag (Sayfa 28)
EMRE YAMAN, XY inceledi.
15 Şub 23:00 · Kitabı okudu · 7 günde · 4/10 puan

Dağlık bir alanda bir olay gerçekleşiyor.Rahip Don Ermete ve Psikolog Giovanna bu olayı çözmeye çalışıyor.X ve Y olarak bu kişilerin ele alındığını düşünerek okudum.

Kitabın dili sade olmasının yanında yaşananları kendi kendine konuşuyormuş gibi anlatılması dikkat çekici başka bir unsurdu.Hep bir merek içerisinde okunuyor,konusu çok ilginç geldiği için sürükleyici bir yanı var.Bütün bu güzelliklerinin yanında kitap sanki yarım kalmış.Kitap bittiğinde aklımda deli sorular kaldı.Bir yere bağlanamamış yani.