EMRE YAMAN'ın Kapak Resmi
EMRE YAMAN, Boynuzlar'ı inceledi.
20 May 21:12 · Kitabı okudu · 6/10 puan

SPOİLER (TAT KAÇIRAN)

Ig isminde karakterimiz var.Sabah uyandığında boynuzlar kafasında beliriyor.Ig öldürmediği kız arkadaşını öldürdüğü gerekçesiyle medya tarafından sürekli takiptedir ve bütün çevresi bu konu hakkında ona inanmamaktadır.

Ig boynuzlarının ortaya çıkmasından sonra elinin değdiği kişinin geçmişini yaşadıklarını bir anda hissedip,yaşıyor.Bütün bilgilere sahip oluyor.

Ig iyi kalpli birisi olmasına rağmen daha sonra şeytana dönüşmektedir.Olaylar silsilesi yaşanmaktadır.Çok heyecanlı bir kitap değil.Okunmasa yarıda bırakılsa fazla bir şey kaybedilmez.

EMRE YAMAN, 20 Yaşında Patron Olmak'ı inceledi.
 20 May 21:06 · Kitabı okudu · 14 günde · 5/10 puan

Girişimci bir kişiliğe sahip olan bir kişinin hayatını,kişisel gelişim ile harmanlayarak okuruna sunan yazarın kitabı.

20 küsürlü yaşlarda üç şirkete ortak olan,başarılı işler çıkaran yazarın hayatını okuyarak gaza geldiğimiz bende yaparım dediğimiz,daha doğrusu dememizi sağlayan bir kitap.

Okuması kolay ve etkileyici.Yaşadığı hayatı daha doğrusu girişimciliği şansa bak,adamda ne şans var,kaderi ne güzel yazılmış dedirten kitap.Özlü sözler ve kitabın iç tasarımı okumanızı kolaylaştırıyor.

EMRE YAMAN, Ölüm Bir Varmış Bir Yokmuş'u inceledi.
10 May 11:56 · Kitabı okudu · 63 günde · 9/10 puan

Ölümlüler için hep akılda olan bir soru vardır.Ölüm olmasa ne olurdu?İşte bu soruya cevap olarak yazılmış bir kitap desem sanırım yanılmam.Bu soru aklınıza geliyor ise hazırlanın ve neler olacağını okumaya başlayın.

Basit bir soru gibi görünen ama kitabı okudukça ne kadar basit düşündüğümüzün yüzümüze vurulmasını sağlıyor.Okurken çok zorlandım.Noktalama ve paragraf konusundaki tutumunu duymuştum yazarın ve abartılı gelmişti bana.Okudukça eleştirilerin haklı olduğunu anladım.Konuşmalar sırasında hangi sözün kim tarafından söylendiğini bazen kavrayamadım.Noktalama işaretlerini az kullanması ise nefessiz 2-3 sayfa okumama sebep oldu. :)

EMRE YAMAN, Siyah'ı inceledi.
 04 May 19:39 · Kitabı okudu · 7/10 puan

İki arkadaş var bu arkadaşlardan birisi çok karamsar ve hayata hep siyah bakıyor.Diğer arkadaşı buna tevafuklardan bahsediyor.Dini kişisel gelişim desem yanılmış olmam herhalde.

Dert,dostluk,arkadaşlık,niyet,acı,gıybet,iftira,haram,hayır,kin,yalan,vicdan,hak ve hayat gibi konular ele alınmış.Bu konular hikayeler ile hayatı kara(siyah)gören arkadaşa anlatıyor.Okuması kolay bir kitap.Her tevafuk hikayesinden sonra güzel sözler bulunuyor.

EMRE YAMAN, Tuna'nın Türküsü'ü inceledi.
01 May 21:45 · Kitabı okudu · 19 günde · 8/10 puan

Kitaba başlarken tarih sevemediğim için sıkılacağımı düşünmüştüm ancak okumaya başlayınca bütün ön yargılarım kırıldı.

1.Şahıs anlatım beni içine çeken ilk unsur oldu.Daha sonları yaşanan olaylar etkileyici bir biçimde su olup aktı.Savaş,sürgün,aşk daha nice konu ortaya çıkmış oldu.Gerçekten ''geçmişini bilmeyen geleceğini şekillendiremez''sözünü yine anlamış oldum.

Kitabı okuduktan sonra tarihin ne kadar önemli olduğunu anladım.inşallah bundan sonra tarihi kitaplar okumaya devam ederim.

Modern Klasikler
91 ANNE FRANK'IN HATIRA DEFTERİ/ANNE FRANK
95 İNSANIN ESARETİ/W.SOMERSET MAUGHAM

EMRE YAMAN, Sen Bir İstisna mısın?'ı inceledi.
 13 Nis 20:42 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Serinin 8. kitabı.Bu kitapta diğer kitaplar gibi,din hakkında hiçbir bilgisi olmayan kişinin sorularından ve bu sorulara verilen cevaplardan oluşuyor.

EMRE YAMAN, Yar Hüznüyle Geldi - Vedasız Gitti'yi inceledi.
06 Nis 22:04 · Kitabı okudu · 9 günde · 8/10 puan

Tek kitap,iki yazar.Aşk,özlem ve acı dolu şiirler.Bazı şiirler gerçekten yüreğime dokundu ama bazısı beni etkilemedi.İki yazarın özelliği ile kitabı şöyle anlatmak gerekirse genç ve yaşlı iki kişinin aşka bakış tarzları diyebilirim.

Şiir kitaplarında sevmediğim bir konu bu kitapta da var.4 satırlık şiiri tek sayfaya yaymak.Belki şiirin özelliği budur,bilemedim. :)