EMRE YAMAN'ın Kapak Resmi

Askerlik
Değerli arkadaşlarım,abilerim ve ablalarım vatani görevim için 6 ay kadar aranızda olamayacağım.Hakkınızı helal edin.Nasip olur da dönersem tekrar aranızdayım.

Acemilik:Antalya
Usta Birliği:Hatay/İskenderun

EMRE YAMAN, İnci'yi inceledi.
14 Tem 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · 9/10 puan

''Steinbeck,iflasların birbirini izlediği,işsizliğin,parasızlığın,açlığın kol gezdiği,insanoğlunun umudunun,var olma direncinin seyreldiği bir tarih anında olunca görkemiyle gerçek umudun türküsünü söylemiştir.Tozpembe olmayan gerçekçi umudun.'' diyor Tomris Uyar.

Gerçekten kitabı okumaya başladıktan sonra yoksulluğun fotoğrafı önünüze seriliyor.Fakir bir ailenin çocuğu hastalanıyor.İnci bularak geçimini sağlayan aile büyük bir inci bularak çocuklarını iyileştirmek için mücadele veriyor.Okurken hep merak içerisinde kaldım.Sanki polisiye,gerilim türünde bir kitap okudum hissi verdi.Anlatımı yalın ve sade olduğu için akıp gidiyor.

EMRE YAMAN, bir alıntı ekledi.
 11 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

''Steinbeck,iflasların birbirini izlediği,işsizliğin,parasızlığın,açlığın kol gezdiği,insanoğlunun umudunun,var olma direncinin seyreldiği bir tarih anında olunca görkemiyle gerçek umudun türküsünü söylemiştir.Tozpembe olmayan gerçekçi umudun.''

İnci, John Steinbeck (Sayfa 7 - Tomris Uyar)İnci, John Steinbeck (Sayfa 7 - Tomris Uyar)
EMRE YAMAN, Adalet - 26 Yazardan Tek Bir Hikaye'yi inceledi.
11 Tem 2017 · Kitabı okudu · 13 günde · 4/10 puan

26 yazardan nasıl bir kitap çıkacağını merak ederek okuduğum bir kitap oldu.Merakımı yıkacak bir kitap olmadı.Konu üzerinde kopukluk yok,bütün yazarlar sırası geldiğinde konuyu devam ettirebilmiş.Bunun nedeni olarak şunu söyleyebilirim bilindik bir senaryo.

Müzede çalışan bir adam ve bu müzedeki tabloları gizli ellere satıp para kazanan adamın ölü bulunması sonucu olayların eşinin üzerine kalmasıyla birlikte olaylar başlıyor.

Kitap kolay okunuyor.Ancak sonucu tahmin edilebiliyor.Fazla zevk aldığımı söyleyemem.

EMRE YAMAN, Gençler İçin Sosyal Medya İlmihali'yi inceledi.
27 Haz 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Kitap sosyal medya araçlarını inceleyip,dini gözeterek sosyal medya hesaplarımızı ne şekilde kullanırsak faydalı bir kullanım yapmış oluruz bunu anlatmış.

İlk bölümlerde internet,twitter,facebook vb. konularda bilgi verilmiş.Fotoğraf paylaşımı,mizah,trol ve sahte hesaplar gibi konular din ile harmanlanıp anlatılmaya başlanmış.

Son bölümlerde hadisler ile konu derinleştirilmiş.Bazı sorulara cevap verilmiş.Telif hakkı nedir? İnternet kafe işletmek haram mı? Okey ve tavla oynamak günah mı? Cinsel içerikli videolar,e ticaret,internetten Kur'an dinlemek,tweet çalmak gibi sorular sorulmuş.

Son olarak alınabilecek tedbirlerden bahsedilmiş.Okunması kolay ve anlaşılır.Sosyal medya hakkında güzel bir inceleme kitabı olmuş.