Yol Risalesi

10,0/10  (1 Oy) · 
10 okunma  · 
5 beğeni  · 
451 gösterim
Ey hanif yolcu!... Tevhidi duruşunu bozma...İdeolojilerin karanlık dünyasında gezinme. Felsefenin meşkuk ve meçhul belirsizliğine kapılma... Hikmeti ara... Kitab'a tutun... İslami kimliğinle yürü... Kendine yabancılaşmadan.... Komplekslere kapılmadan, kendin olarak yürü... Özne olarak kal, nesneleşmeden yol al... Sürüklenen değil, çekim merkezi olarak yolda ol... Cazibe odağı olduğun oranda yürüme gücünü taşımış olursun... Zamanlamayı kendin yapacaksın... Konjonktürel rüzgarlara kapılarak zuhurata tabi olmayacaksın...
 • Baskı Tarihi:
  2007
 • Sayfa Sayısı:
  142
 • ISBN:
  6353049002
 • Yayınevi:
  Çıra Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 4 Alıntı

Afra 
20 Haz 10:54 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Ey Rabb'imiz! Üzerimize sabır yağdır. Ayaklarımızı kaydırma. Kafir kavme karşı bize yardım et." (Bakara-250)
Ayaklarımızı kaydırma.. Bu kaygan zeminde, kaypak insanlar arasında ayaklarımıza kuvvet ver. Baştan çıkarıcı, tahrikkar tavırlar karşısında, "haydi gelsene" tekliflerinin cazibesi karşısında ayaklarımızı sabit tut..

Yol Risalesi, Ramazan Kayan (Sayfa 34)Yol Risalesi, Ramazan Kayan (Sayfa 34)
Afra 
21 Haz 13:22 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ey Hanif Yolcu!
Tevhidi duruşunu bozma... İdeolojilerin karanlık dünyasında gezinme. Felsefenin meşkuk ve meçhul belirsizliğine kapılma.. Hikmeti ara.. Kitaba tutun..

Yol Risalesi, Ramazan Kayan (Sayfa 153)Yol Risalesi, Ramazan Kayan (Sayfa 153)
Afra 
20 Haz 19:34 · Kitabı okudu · Puan vermedi

... adem'in çocukları olarak kendimize sormamız gerekmiyor mu? İlgi alanımız da hangi "yasak ağaçlar" var? Ayaklarımız bizi nereye taşıyor? Nereye gidiyoruz? Güzergahımızdaki şeytani tekliflere tavrımız nedir? Yasakların çekim gücü karşısında mukavemetimiz ne kadar?

Yol Risalesi, Ramazan Kayan (Sayfa 100)Yol Risalesi, Ramazan Kayan (Sayfa 100)
Afra 
21 Haz 13:26 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yol yorgunluğunu atmak için Kur'an'la soluklan, namazla rahatla, zikirle ferahla, dua ile güçlen, takva ile diril ve her şeyinle yürü; kaleminle, yüreğinle, beyninle, bileğinle yürü...

Yol Risalesi, Ramazan Kayan (Sayfa 154)Yol Risalesi, Ramazan Kayan (Sayfa 154)