1000Kitap Logosu
kitaplikiz
TAKİP ET
kitaplikiz
@kitapli_kiz
evlimutlu kitap tutkunu direksiyon öğretmeni psikoloji delisi panik atakli don't panic
bursa
25 okur puanı
07 Ara 2016 tarihinde katıldı.
22
Kitap
16
İnceleme
19
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
kitaplikiz
bir alıntı ekledi.
Her gün sokakta karşımıza çıkan tanımadığımız insanların, komşularımızın, iş arkadaşlarımızın,dostlarımızın, en yakınlarımızın tümünün dile getirilmeyen pişmanlıkları vardır. Hayat ,insanları sürekli olarak ahlaki seçimler yapmaya zorlar. Bu seçimlerin bazıları sıradan seçimlerdir. Diğerleriyse hayatın akışını değiştiren seçimlerdir.
15
kitaplikiz
Muson Yağmurları'ı inceledi.
704 syf.
·
Puan vermedi
wilbursmith in okuduğum ilk kitabı oldu. Eşimin yoğun ısrarları ile tanıştım ve çok çok beğendim. Eşim yıllar önce okumuş muson yağmurlarını baskısı yoktu malesef. Bulursan mutlaka al dedikçe bende sahaflarda #wilbursmith aramaya başladım ki İstanbul Tüyap fuarında sahaflarda buldum. #musonyağmurları ve #yedincipapirüs ikisini 15 tl ye aldım şaka gibi. Ve tüm kitaplarını kitaplığımda istiyorum. #musonyağmurları Denizcilikleri ile ünlü olan Courtney sülesinden Baba Francis Courtney ve üç oğlu Tom, Guy ve Dorian uzak diyarlara açılırlar. Amaçları el- Auf adlı korsanı ele geçirmek ve yüklü bir kazançla evlerine dönmek. Ama herşey istedikleri, planladıkları gibi gitmez. Kazançları olduğu kadar kayıpları daha çoktur bu yolculukta. Baba ölürken küçük kardeş Dorian kaçılır. Ve artık babasının yerine geçen Tom kardeşine onu asla bırakmayacağına dair ettiği yemini tutmak için yıllarca aramaya devam eder. En büyük abilerinden söz etmek dahi istemiyorum kitapta en neftet ettiğim karakter oldu. Ama Guy da beni inanılmaz yanılttı. Bir ailenin nasıl dağıldığını kardeşler arası ilişkileri ince detayları ile okurken, Deniz serüvenleri ve korsanlar inanılmaz heyecan verici maceraya sürüklüyor sizi. Kesinlikle tavsiyemdir.
Muson Yağmurları
8.8/10
· 55 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
3
kitaplikiz
Dilek Ağacının Gölgesinde'yi inceledi.
432 syf.
·
Puan vermedi
Çok çok güzel bir kitaptı. Günümüz ve geçmiş olarak anlatılan kitapta iki zamanda başka güzel tad bıraktı bende. Normalde geçmişten daha çok etkilenirdim ama gazeteci Quenby ve avukat Lucas ı okumakta ayrı keyifliydi. Nazi ailelerini tutukladıktan sonra kaçmak zorunda kalan Brigitte ve Daniel ın yaşadıkları içler acısı. Onu bırakmayacağına söz veren Daniel sözünü tutamaz ve Brigittle yolları ayrılmak zorunda kalır istemsiz. Geçmişte Brigitte ın yasadıkları zorluklara rağmen bitmeyen umudunu okurken gelecekte Daniel ın gazeteci Quenby aracılığıyla hala arkadaşı Brigitte i bulma çabalarını okuyorsunuz. Ben çok severek okudum ve çok beğendim kurgusunu. Evet yine bir Nazi dönemi ama @arkadya_kitap tan okumak inanın çok başka. Arkadya severler anlıyordur beni eminim. Benim favori arkadya kitaplarım arasında yerini aldı #dilekağacınıngölgesinde .
Dilek Ağacının Gölgesinde
Okuyacaklarıma Ekle
6