Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Profil
-Devlet-i Osmaniye'nin Macaristan'da asker olarak kuvveti biliyorsun ki, Avusturya - Macaristan imparatorlarının akıllarının alamayacağı kadar az. Bu miktarı rakam olarak duysan sen de inanmazdın.Gerçi çokluğun kuvvetlilikle âlâkası pek fazla değilse de, yine de iyi yetiştiriliş fazlalık şüphesiz azlıktan evlâdır. Sana bütün bunları şunun için söylüyorum. Görüyorsun ki azlığımız galibiyetimize mâni olmuyor. Çünkü Müslüman ayakta kaldığı , nefes aldığı her an inancını yaymak ve bu yolda cihatla emrolunmuştur. İslam'da, Allah'a Rabb-ül Müslimîn değil, Rabb-ül Âlemîn denir. Madem ki, Allah bütün insanların Rabbidir, o halde bize düşen vazife O'nun gerçek nurunu şu veya bu millet demeden yaymaktır.
184 syf.
·
Puan vermedi
·
74 günde okudu
Kendinizi Eşinize Saklayın..
Evlenmenin ne denli bir kıymet olduğunu, eşlerin birbirlerine olan yükümlülüklerini ve eşlerine kendimizi nasıl dini olarak hazır ve muhafaza etmemiz gerektiğini bellirli noktalarca değinen bir eser
Onur Kaplan
Onur Kaplan
Üç Oda Bir Salon
Üç Oda Bir SalonOnur Kaplan · Hayy Kitap · 202350 okunma
"Andolsun zamana ki, İnsan gerçekten ziyan içindedir.." (Asr/1,2)
Yanlış bilinen doğrular
1)islamiyet bir dindir, ilim ve teknik değildir. İlim ve teknik ruhun sonsuzluk iştiyakına, adalet, sevgi, beraber yaşama ve dayanışma arzularına cevap vermez. Dinler arasında bilhassa islamiyet, bu özleyişlere en iyi şekilde cevap veren bir dindir. Üstelik islamiyet, insanın emrinde olan ilim ve tekniğin asla aleyhinde değildir. 2)İslamiyetin Türklükle bağdaşmadığı batıl inancıdır. Bin yıllık Türk tarih ve kültürünü İslamiyet yoğurmuştur ve son bin yıllık Türk tarihi, Türk tarihinin kültür ve medeniyetçe en zengin, en muhtevalı ve en güzel devridir. 3)İslamiyeti esas alarak Türklüğün, Türk milliyetçiliğin inkarıdır. Böyle düşünenler tarihte İslamiyeti Türklerin muzaffer kıldığını ve bugüne kadar yaşattığını unutmamalıdırlar.
Hayırlı cuma'lar dilerim -Duâ'larınız kabul olsun
"Tamam, yorgunsun. Yaşanmakta olan bütün acılar gibi yaşanmış ve yaşanacak bütün acıların da kalbinin üzerinde. Böyle bir yükü bu kalp taşımaz biliyorsun. Ben de biliyorum. Ama, Rabbim kaldır bu acıları benim ve kalbimin üzerinden diye bir DUÂ da etmiyorsun." -Sessizce Duâ edenleriniz ve sevenleriniz çok olsun.
-Durgunluğa ihtiyacımız var...
"Herkes kendini muhasebe ettiği, sonra farkına vardığı o noktaya gelmelidir. Hayatınızı, zamanınızı, boğazınızı ne dolduruyor?" -
Muhyiddin Şekur
Muhyiddin Şekur
"Kabirdekilerin pişman oldukları şeyler için dünyadakiler birbirini yiyor..."
İmam Gazali
İmam Gazali
"Neye yaklaşsam, sonu uzaklık ve kırgınlık; Anla ki, yok Allah'tan başkasına yakınlık..🤲"
Necip Fazıl Kısakürek
Necip Fazıl Kısakürek
19 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.