Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Profil
214 syf.
10/10
Plütonyum!
Size söz verdiğim gibi kitabın incelemesini yapıyorum. Arkadaşlar, kitap tamamen tarih ve bilim üzerinde yazıldı. Ana konusu Nükleer Fizik de olsa, Manhattan Project alakalı ve Nazilerin gizli atomik enerji araştırmalarına değiyor. Heisenberg, Otto Hahn, Enrico Fermi,...
Plutonium
Plutonium
10/10 · 1 okunma
Enerji
Laughlin state
ABD'deki Harvard Üniversitesi'ndeki fizikçiler, ilk kez ultra soğuk atomlardan oluşan bir gazda Laughlin durumu olarak bilinen, güçlü bir şekilde etkileşime giren yeni bir kuantum sıvısı yarattılar. Kesirli kuantum Hall (FQH) durumunun bir örneği olan durum, daha önce yoğun madde sistemlerinde ve fotonlarda görülmüştü, ancak sıkı deneysel gereksinimler nedeniyle atomlardaki gözlemler zordu.
Enerji
270 syf.
8/10
·
17 günde okudu
Bu kitap spiritüel içerikli. Bu yüzden anlaşılması biraz zaman gerektirebilir ve hatta tekrar tekrar okunabilir. Kitabın içerdiği macerayı, başlangıç ve bitişleri sevdim. Maya ve İnka medeniyetlerine dayanan kadim dokuz bilginin, insanların hayatlarını baştan sona nasıl değiştirdiğini anlatıyor. Keyifli okumalar.
Dokuz Kehanet
Dokuz Kehanet
8.1/10 · 306 okunma
Enerji
Nuclear vs Kömür
Kömür tehlikelidir. Şimdi, birkaç hafta içinde kömürden ölenlerin sayısı, nükleerden ölenlerin sayısından daha fazla, ki bu sadece tek bir kazadan, Çernobil'den kaynaklanıyor. Şu anda kafam cidden cidden yorgun ama size neden nükleer enerji, kömürden kat kat daha temiz ve kullanışlı olduğunu anlatacağım.
Enerji
Fikri olan?
Diğer insanları enerjimizle acaba nasıl etkiliyoruz?Sayfa 99
Enerji
62 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.