Renan Seçkin

Renan Seçkin

YazarÇevirmen
7.8/10
13 Kişi
·
34
Okunma
·
6
Beğeni
·
1.160
Gösterim
Adı:
Renan Seçkin
Unvan:
Araştırmacı Yazar
Araştırmacı yazar Renan Seçkin, metafizik - parapsikoloji - mistisizm alanındaki araştırmaları ve deneysel çalışmaları ile okuyucuların ilgisini çekmektedir. Kehanetler, haberci rüyalar, manevi boyutlarla ilgili bilgiler, beden dışı deneyimler, astral gözlemler, varlıklar dünyası vb. yazarın en çok üzerinde durduğu konular arasında. Bu alanda yayınlanmış 8 kitabı olan yazar, aynı zamanda Mavi Kalem Yayınevi'nin sahibidir. Çalışmalarından arta kalan zamanlarda yoga ve enerji çalışmaları yapmakta, ders ve danışmanlık hizmeti vermektedir.
Renan Seçkin, yeni çağcılık denen akım içerisinde en ciddiye alınması gereken yazarlardan. Seçkin'in bir çok eseri var ve bu eserlerinde, blogunda ve facebook sayfasında astral âlem, astral seyahat, durugörüler vb. konularda bir çok yazı ve bilgi paylaşıyor. Yeni çağcılık diyorum; çünkü bu konuda, yani reenkarnasyondan ölüm yakın deneyimlere aklımıza gelen gelmeyen bir çok konuda yazıp çizen çok fazla insan var ve elbette ki bu çalışmaların büyük bir kısmı bir çeşit aldatmaca, çünkü insan kandırmak kolay; melekti, cindi, şeyhti, ruh çağırmaktı derken küçüklü büyüklü gruplar halinde para akışı sağlanıyor, insanların merak ya da boşluk duyguları bir şekilde istismar ediliyor. Bu tür yayınları, kitapları, şahısları artık sayıları artsa bile tarzlarından, eserlerinin içeriklerinden ayırt etmek kolaylaştı aslında. Renan Seçkin bu gruptan olmayan, baş döndürmek ve insanları kandırmak derdinde olmayan, raslantısal olarak ya da kasıtlı olarak yaşadığı doğa üstü olaylardan bilgi elde eden ve bu bilgiyle okuyageldiğimiz kitaplarda benzerini göremediğimiz bir çıtayı yakalayabilen bir isim. Bu kitabı yeni çıktı ve kitap altı bölümden oluşuyor: 1. bölümde insanın fiziki ve fiziki olmayan bedenleri anlatılıyor: fizik beden, eterik beden, astral beden, mental beden gibi. Renan Seçkin'e göre bilerek ya da bilmeyerek fizik beden dışı deneyimler yaşıyoruz. Teknikleri uygulayarak azimle çalışanlar bilerek ve isteyerek de bu deneyimleri yaşayabiliyor. 2. bölümde ölüm dosyası, 3.bölümde kitabın adını taşıyan hiperküp olayına eğiliyor yazar. Sonraki bölümlerde teknik çalışmalar anlatılıyor ve kitabın son bölümünde okurlardan gelen astral, mental deneyimlerden örnekler veriliyor. Öğrendiği şeyleri evrenin, alemlerin net bir açıklaması ve kanıtı olarak vermek yerine, bizim onun yazılarını okurken duyduğumuz şaşkınlık ve merak duygusunun aynısıyla bakarak deneyimliyor ve aktarıyor Renan Seçkin ve bence bu bir samimiyet yaratıyor. Bu atmosferi diğer eserlerinde de yakalamak mümkün oldu, en azından benim okuduğum bir iki eserinde durum buydu. Konuya ilgi duyanlar açısından mutlaka okunması gereken bir yazar, ve bu eseri de şaşırtıcı evren teorisiyle yeni çağ kitaplarında görmediğimiz türden bir yaratıcılık içeriyor açıkçası.

İyi okumalar.
Öncelikle şunu belirtmeliyim mistik ve kehanet konusunda okuduğum en anlaşılır kitap bu oldu. Yazım dili sade ve çok anlaşılır...

Yazar kendi içsel yolculuğuna çıkıp yaşadığı her şeyi biz okurlar ile paylaşmak istemiş ve başarılı da olmuş...


Rüyalarımız bize neler anlatıyor? Bu konuda ne kadar fikir sahibiyiz? Hiç düşünüyor muyuz üst üste gördüğümüz semboller bize neler göstermeye çalışıyor?


Manevi boyuttan bize sunulanlar bizleri nelerden haberdar ediyor ve bizler iyileri alıp, kötüleri ret ederken, dengede kaldığımızı düşünüp gösterileni kabul etmediğimizden tekrar alabileceğimiz mesajları kendi ellerimizle kabul etmediğimizin acaba farkında mıyız?


İnsan gerçekten sadece madde boyutunda aldığı mesajlar ile var olabilir mi? Mana boyutundan gelen, rüyalar, sezgiler, ani verdiğimiz ama bize içten gelen mesajların farkını anlayabiliyor muyuz yoksa bu düşünceleri bastırıp, yolumuza sadece madde boyutunda mı devam etmeliyiz?


Rüyalarımız ruhsal yolda ilerlememiz için birer yol gösterici mi yoksa sadece uyku durumunda dünyevi düşündüğümüz için sıradan semboller mi?


Bu eser yazarın kendi deneyimlediği boyut bilgisi, enerji, şifa ve tekamüle dair deneyimler içeriyor. İnsan çabalamadan, gözlemlemeden, emek vermeden manevi hediyeler alabilir mi?


Sayfaları okurken kendi rüyalarınızın ve içsel deneyimlerinizin size neler anlattığını tekrar gözden geçirmenize neden olacak, sıkılmadan bir günde okuyacağınız güzel bir eser....
Astral seyahat tekniklerine kısmen yer verilsede yazar kendi hayal dünyasını anlatmaktadır,astral seyahat meraklıları için kaynak yetersizliğinden dolayı alınıp okunabilir ama fazla bir beklenti içinde olmanızı önermiyorum.
Görüş Dışı serisinin 2. kitabı olan bu kitap da Renan hanım, rüyalarımız ve astral dünya ilişkisini biraz daha derinlemesine anlatmış. Astral alemde, yani metafizik alemde, ilerleme kaydetmek için aşılması gereken 4 rüya kapısını yalın lisanıyla okura iletmiş.

Kendi adıma söylemem gerekirse,yeni bakış açıları kazanmamı sağladı. Farkındalık arttırıcı bir etkisi var kitabın. Kitabın içerisinde kitap önerisi bile yapmış Renan hanım. Oldukça samimi bir uslubu var.
Yazarın kendi astral deneyimlerini paylaştığı bir eser. Astral seyahati nasıl yapacağınız hakkında birebir yöntemler sunması bakımından yetersiz kalmış. Daha çok astral bedene geçiş aşamasında yoğunlaşılmış.
Kitapta teknik vardı ama kısaydı uzun olsaydı daha iyi olurdu. teknik fazla yoktu.
Yani nerede nasıl hangi koşulda neler yaparsak ayrıntıları yoktu.
Kitap insana rüya aleminin gizemini subjektif bir bakış açısıyla sunuyor. Renan hanım okuruna bilgiyi iletirken,ona keşif ve merak duygusunu da aşılıyor. Kitabı okurken; 'Ben de bunu bir yerlerden anımsıyorum. Evet, bu başıma gelmişti: ' dediğiniz ortak noktalarınız oluyor.
Rüya sembolizminin nasıl oluştuğunu sade bir dille anlatıyor. Kişiye mantığını veriyor ve kişi kendi çabasıyla bu mantığı realiteye dönüştürmesi gerekiyor. Ben başarılı buldum kitabı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Renan Seçkin
Unvan:
Araştırmacı Yazar
Araştırmacı yazar Renan Seçkin, metafizik - parapsikoloji - mistisizm alanındaki araştırmaları ve deneysel çalışmaları ile okuyucuların ilgisini çekmektedir. Kehanetler, haberci rüyalar, manevi boyutlarla ilgili bilgiler, beden dışı deneyimler, astral gözlemler, varlıklar dünyası vb. yazarın en çok üzerinde durduğu konular arasında. Bu alanda yayınlanmış 8 kitabı olan yazar, aynı zamanda Mavi Kalem Yayınevi'nin sahibidir. Çalışmalarından arta kalan zamanlarda yoga ve enerji çalışmaları yapmakta, ders ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

Yazar istatistikleri

  • 6 okur beğendi.
  • 34 okur okudu.
  • 67 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.