Renan Seçkin

Renan Seçkin

YazarÇevirmen
7.5/10
49 Kişi
·
102
Okunma
·
11
Beğeni
·
1.675
Gösterim
Adı:
Renan Seçkin
Unvan:
Araştırmacı Yazar
Araştırmacı yazar Renan Seçkin, metafizik - parapsikoloji - mistisizm alanındaki araştırmaları ve deneysel çalışmaları ile okuyucuların ilgisini çekmektedir. Kehanetler, haberci rüyalar, manevi boyutlarla ilgili bilgiler, beden dışı deneyimler, astral gözlemler, varlıklar dünyası vb. yazarın en çok üzerinde durduğu konular arasında. Bu alanda yayınlanmış 8 kitabı olan yazar, aynı zamanda Mavi Kalem Yayınevi'nin sahibidir. Çalışmalarından arta kalan zamanlarda yoga ve enerji çalışmaları yapmakta, ders ve danışmanlık hizmeti vermektedir.
Ünlü kahin, zamanı duyumsadığı biçim için şunları söyler: "Zaman yoktur, çünkü o geçmişin ve geleceğin karışımıdır ve şimdiyle beraber gelir, şu an olduğumuz şey, geçmiş ve gelecektir, şu an, geçmiş ve gelecekten oluşur. Yani, şu an diye bir şey aslında yoktur!"
Bazı iddialara göre Vanga, ölüm tarihini ve yerine kimin geçeceğini öngörmüştür. Ölümü kendi sözleriyle şöyle tanımlıyor: "Ölümden sonra insanın vücudu çürür. Geriye bir parçası kalır, çürümez; bu ruh veya adını bilmediğim bir şeydir. Buna siz yeniden doğuş diyorsunuz. Ben, ne denir bilemiyorum. İnsandan geriye bu kalır. Çürümez, gelişmeye devam eder ve daha üst mevkilere ulaşır. Bu, ruhun sonsuzluğudur."
Tanrıya inanmıyorsunuz, ama size yardım etmesini istiyorsunuz, bana inançsız gelmeyin, çünkü size ben değil, O yardım ediyor.


(Kaiya chapkinova - Petrich)
Bilin ki, Bulgaristan savaşa girmeden savaşta gibi olacak. Yama yama olmuş giysiler giyeceğiz, yalın ayak yürüyeceğiz, aç olacağız, baba oğul birbirini öldürecekler... Böyle bir savaş olacak. 1996 ve 1997 yılında büyük açlık baş gösterecek
224 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Renan Seçkin, yeni çağcılık denen akım içerisinde en ciddiye alınması gereken yazarlardan. Seçkin'in bir çok eseri var ve bu eserlerinde, blogunda ve facebook sayfasında astral âlem, astral seyahat, durugörüler vb. konularda bir çok yazı ve bilgi paylaşıyor. Yeni çağcılık diyorum; çünkü bu konuda, yani reenkarnasyondan ölüm yakın deneyimlere aklımıza gelen gelmeyen bir çok konuda yazıp çizen çok fazla insan var ve elbette ki bu çalışmaların büyük bir kısmı bir çeşit aldatmaca, çünkü insan kandırmak kolay; melekti, cindi, şeyhti, ruh çağırmaktı derken küçüklü büyüklü gruplar halinde para akışı sağlanıyor, insanların merak ya da boşluk duyguları bir şekilde istismar ediliyor. Bu tür yayınları, kitapları, şahısları artık sayıları artsa bile tarzlarından, eserlerinin içeriklerinden ayırt etmek kolaylaştı aslında. Renan Seçkin bu gruptan olmayan, baş döndürmek ve insanları kandırmak derdinde olmayan, raslantısal olarak ya da kasıtlı olarak yaşadığı doğa üstü olaylardan bilgi elde eden ve bu bilgiyle okuyageldiğimiz kitaplarda benzerini göremediğimiz bir çıtayı yakalayabilen bir isim. Bu kitabı yeni çıktı ve kitap altı bölümden oluşuyor: 1. bölümde insanın fiziki ve fiziki olmayan bedenleri anlatılıyor: fizik beden, eterik beden, astral beden, mental beden gibi. Renan Seçkin'e göre bilerek ya da bilmeyerek fizik beden dışı deneyimler yaşıyoruz. Teknikleri uygulayarak azimle çalışanlar bilerek ve isteyerek de bu deneyimleri yaşayabiliyor. 2. bölümde ölüm dosyası, 3.bölümde kitabın adını taşıyan hiperküp olayına eğiliyor yazar. Sonraki bölümlerde teknik çalışmalar anlatılıyor ve kitabın son bölümünde okurlardan gelen astral, mental deneyimlerden örnekler veriliyor. Öğrendiği şeyleri evrenin, alemlerin net bir açıklaması ve kanıtı olarak vermek yerine, bizim onun yazılarını okurken duyduğumuz şaşkınlık ve merak duygusunun aynısıyla bakarak deneyimliyor ve aktarıyor Renan Seçkin ve bence bu bir samimiyet yaratıyor. Bu atmosferi diğer eserlerinde de yakalamak mümkün oldu, en azından benim okuduğum bir iki eserinde durum buydu. Konuya ilgi duyanlar açısından mutlaka okunması gereken bir yazar, ve bu eseri de şaşırtıcı evren teorisiyle yeni çağ kitaplarında görmediğimiz türden bir yaratıcılık içeriyor açıkçası.

İyi okumalar.
170 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Öncelikle şunu belirtmeliyim mistik ve kehanet konusunda okuduğum en anlaşılır kitap bu oldu. Yazım dili sade ve çok anlaşılır...

Yazar kendi içsel yolculuğuna çıkıp yaşadığı her şeyi biz okurlar ile paylaşmak istemiş ve başarılı da olmuş...


Rüyalarımız bize neler anlatıyor? Bu konuda ne kadar fikir sahibiyiz? Hiç düşünüyor muyuz üst üste gördüğümüz semboller bize neler göstermeye çalışıyor?


Manevi boyuttan bize sunulanlar bizleri nelerden haberdar ediyor ve bizler iyileri alıp, kötüleri ret ederken, dengede kaldığımızı düşünüp gösterileni kabul etmediğimizden tekrar alabileceğimiz mesajları kendi ellerimizle kabul etmediğimizin acaba farkında mıyız?


İnsan gerçekten sadece madde boyutunda aldığı mesajlar ile var olabilir mi? Mana boyutundan gelen, rüyalar, sezgiler, ani verdiğimiz ama bize içten gelen mesajların farkını anlayabiliyor muyuz yoksa bu düşünceleri bastırıp, yolumuza sadece madde boyutunda mı devam etmeliyiz?


Rüyalarımız ruhsal yolda ilerlememiz için birer yol gösterici mi yoksa sadece uyku durumunda dünyevi düşündüğümüz için sıradan semboller mi?


Bu eser yazarın kendi deneyimlediği boyut bilgisi, enerji, şifa ve tekamüle dair deneyimler içeriyor. İnsan çabalamadan, gözlemlemeden, emek vermeden manevi hediyeler alabilir mi?


Sayfaları okurken kendi rüyalarınızın ve içsel deneyimlerinizin size neler anlattığını tekrar gözden geçirmenize neden olacak, sıkılmadan bir günde okuyacağınız güzel bir eser....
169 syf.
·3 günde·9/10
"Negatif dusunce, duyguya donusmezse yüzeysel kalir; duyguya dönüşürse etkisi büyür ve yarattığı enerjisel hasar kalıcı olmaya döner. O zaman da insanın kesinlikle bedel ödemesi gerekir."
Yazarın okudugum ilk kitabiydi. Gayet net bir şekilde spirituel konulardaki bilgilerini aktarıyor. Daha örnekli olsa daha mutlu olabilirdim yine de. Kitapta biyoenerjist Mehmet cayirdan bahsediyor fakat onun kitaplarını bulamadim hiçbir yerde :(
224 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Senelerdir gördüğüm rüyaları anlamlandırabilmek ya da bir anlamı olmadıklarına kendimi ikna edebilmek için çok uğraştım ve yerli yabancı pek çok kaynağı okuyarak merakımı gidermeye çalıştım. 2015 senesinde tanıştığım bir dost bana Renan Seçkin'i okumamı söylediğinde hemen başladım. Her kitabını bitmesin diye sindirerek ve hayretler içinde okurken iç dünyamdaki ışığı ve aydınlanmayı görmek beni çok mutlu ediyor. Kitaplarını bitirirken acaba yeni kitap yazar mı diye düşünmekten kendimi alamıyorum. O kadar detaylı ama bir o kadar da öz yazıyor ki dönüp kendime tamam artık bu alanda söylenecek daha başka ne olabilir derken yeni bir kitap ve bambaşka pencereler çıkıveriyor. Hiperküp'te bahsedilen her yaşanmışlık ve değinilen her kavram çok kıymetli. Dikkatle ve özümsenerek okunmalı. Yoktur denilen herşeyi var eden, saçma denilen pek çok şeye hayretler içinde ikna edebilecek kadar güçlü bir kitap!
ABSTRACT
ABSTRACT Astral Teknikler ve Beden Dışı Deneyimler'i inceledi.
192 syf.
Astral seyahat tekniklerine kısmen yer verilsede yazar kendi hayal dünyasını anlatmaktadır,astral seyahat meraklıları için kaynak yetersizliğinden dolayı alınıp okunabilir ama fazla bir beklenti içinde olmanızı önermiyorum.
176 syf.
Görüş Dışı serisinin 2. kitabı olan bu kitap da Renan hanım, rüyalarımız ve astral dünya ilişkisini biraz daha derinlemesine anlatmış. Astral alemde, yani metafizik alemde, ilerleme kaydetmek için aşılması gereken 4 rüya kapısını yalın lisanıyla okura iletmiş.

Kendi adıma söylemem gerekirse,yeni bakış açıları kazanmamı sağladı. Farkındalık arttırıcı bir etkisi var kitabın. Kitabın içerisinde kitap önerisi bile yapmış Renan hanım. Oldukça samimi bir uslubu var.
192 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Yazarın kendi astral deneyimlerini paylaştığı bir eser. Astral seyahati nasıl yapacağınız hakkında birebir yöntemler sunması bakımından yetersiz kalmış. Daha çok astral bedene geçiş aşamasında yoğunlaşılmış.
216 syf.
·7 günde·8/10
Yazar kitapta oldukça anlaşılır bir dil kullanmış, ve aslında alt metinler bize belirtiyor ki spirituel konuların en merak edilenlerinden biri olan Astral boyuta geçiş konusu oldukça ciddi bir konudur. Yolculukların artı-eksi yönleri hassas bir dil kullanılarak belirtilmiş. Nacizane 10 yılın üstünde spritüel konularla ilgilenen biri olarak bu konu oldukça ciddi, tam bilgi sahibi olunmadan girişilmemesini tavsiye ettiğim konudur. Yazarın da belirttiği gibi çıraklıktan kalfalığa geçiş vizelerinden biri olan bir konuyu çıraklığın sindirilmeden girişilmemesi kanaatindeyim.
Kitap spirituel, okült konularla ilgilenenler için çok önemli bir referans kitabıdır.
192 syf.
·Puan vermedi
Kitapta teknik vardı ama kısaydı uzun olsaydı daha iyi olurdu. teknik fazla yoktu.
Yani nerede nasıl hangi koşulda neler yaparsak ayrıntıları yoktu.
170 syf.
Kitap insana rüya aleminin gizemini subjektif bir bakış açısıyla sunuyor. Renan hanım okuruna bilgiyi iletirken,ona keşif ve merak duygusunu da aşılıyor. Kitabı okurken; 'Ben de bunu bir yerlerden anımsıyorum. Evet, bu başıma gelmişti: ' dediğiniz ortak noktalarınız oluyor.
Rüya sembolizminin nasıl oluştuğunu sade bir dille anlatıyor. Kişiye mantığını veriyor ve kişi kendi çabasıyla bu mantığı realiteye dönüştürmesi gerekiyor. Ben başarılı buldum kitabı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Renan Seçkin
Unvan:
Araştırmacı Yazar
Araştırmacı yazar Renan Seçkin, metafizik - parapsikoloji - mistisizm alanındaki araştırmaları ve deneysel çalışmaları ile okuyucuların ilgisini çekmektedir. Kehanetler, haberci rüyalar, manevi boyutlarla ilgili bilgiler, beden dışı deneyimler, astral gözlemler, varlıklar dünyası vb. yazarın en çok üzerinde durduğu konular arasında. Bu alanda yayınlanmış 8 kitabı olan yazar, aynı zamanda Mavi Kalem Yayınevi'nin sahibidir. Çalışmalarından arta kalan zamanlarda yoga ve enerji çalışmaları yapmakta, ders ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

Yazar istatistikleri

  • 11 okur beğendi.
  • 102 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 179 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.