Hiperküp (Teori ve Pratik)

·
Okunma
·
Beğeni
·
285
Gösterim
Adı:
Hiperküp
Alt başlık:
Teori ve Pratik
Baskı tarihi:
Ekim 2017
Sayfa sayısı:
224
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059423137
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Mavi Kalem Yayınevi
Bir zamanlar hayatını ruhsal gelişime adamış insanlar, manastır ve tapınaklarda münzevi bir hayat yaşayan rahipler, keşişler ve ruhsal aydınlanma peşinde koşan insanlar vardı. Bu insanlar aydınlanmaya ulaşma umuduyla maddi dünyaya
224 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Renan Seçkin, yeni çağcılık denen akım içerisinde en ciddiye alınması gereken yazarlardan. Seçkin'in bir çok eseri var ve bu eserlerinde, blogunda ve facebook sayfasında astral âlem, astral seyahat, durugörüler vb. konularda bir çok yazı ve bilgi paylaşıyor. Yeni çağcılık diyorum; çünkü bu konuda, yani reenkarnasyondan ölüm yakın deneyimlere aklımıza gelen gelmeyen bir çok konuda yazıp çizen çok fazla insan var ve elbette ki bu çalışmaların büyük bir kısmı bir çeşit aldatmaca, çünkü insan kandırmak kolay; melekti, cindi, şeyhti, ruh çağırmaktı derken küçüklü büyüklü gruplar halinde para akışı sağlanıyor, insanların merak ya da boşluk duyguları bir şekilde istismar ediliyor. Bu tür yayınları, kitapları, şahısları artık sayıları artsa bile tarzlarından, eserlerinin içeriklerinden ayırt etmek kolaylaştı aslında. Renan Seçkin bu gruptan olmayan, baş döndürmek ve insanları kandırmak derdinde olmayan, raslantısal olarak ya da kasıtlı olarak yaşadığı doğa üstü olaylardan bilgi elde eden ve bu bilgiyle okuyageldiğimiz kitaplarda benzerini göremediğimiz bir çıtayı yakalayabilen bir isim. Bu kitabı yeni çıktı ve kitap altı bölümden oluşuyor: 1. bölümde insanın fiziki ve fiziki olmayan bedenleri anlatılıyor: fizik beden, eterik beden, astral beden, mental beden gibi. Renan Seçkin'e göre bilerek ya da bilmeyerek fizik beden dışı deneyimler yaşıyoruz. Teknikleri uygulayarak azimle çalışanlar bilerek ve isteyerek de bu deneyimleri yaşayabiliyor. 2. bölümde ölüm dosyası, 3.bölümde kitabın adını taşıyan hiperküp olayına eğiliyor yazar. Sonraki bölümlerde teknik çalışmalar anlatılıyor ve kitabın son bölümünde okurlardan gelen astral, mental deneyimlerden örnekler veriliyor. Öğrendiği şeyleri evrenin, alemlerin net bir açıklaması ve kanıtı olarak vermek yerine, bizim onun yazılarını okurken duyduğumuz şaşkınlık ve merak duygusunun aynısıyla bakarak deneyimliyor ve aktarıyor Renan Seçkin ve bence bu bir samimiyet yaratıyor. Bu atmosferi diğer eserlerinde de yakalamak mümkün oldu, en azından benim okuduğum bir iki eserinde durum buydu. Konuya ilgi duyanlar açısından mutlaka okunması gereken bir yazar, ve bu eseri de şaşırtıcı evren teorisiyle yeni çağ kitaplarında görmediğimiz türden bir yaratıcılık içeriyor açıkçası.

İyi okumalar.
224 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Senelerdir gördüğüm rüyaları anlamlandırabilmek ya da bir anlamı olmadıklarına kendimi ikna edebilmek için çok uğraştım ve yerli yabancı pek çok kaynağı okuyarak merakımı gidermeye çalıştım. 2015 senesinde tanıştığım bir dost bana Renan Seçkin'i okumamı söylediğinde hemen başladım. Her kitabını bitmesin diye sindirerek ve hayretler içinde okurken iç dünyamdaki ışığı ve aydınlanmayı görmek beni çok mutlu ediyor. Kitaplarını bitirirken acaba yeni kitap yazar mı diye düşünmekten kendimi alamıyorum. O kadar detaylı ama bir o kadar da öz yazıyor ki dönüp kendime tamam artık bu alanda söylenecek daha başka ne olabilir derken yeni bir kitap ve bambaşka pencereler çıkıveriyor. Hiperküp'te bahsedilen her yaşanmışlık ve değinilen her kavram çok kıymetli. Dikkatle ve özümsenerek okunmalı. Yoktur denilen herşeyi var eden, saçma denilen pek çok şeye hayretler içinde ikna edebilecek kadar güçlü bir kitap!
Herkes belli zamanlarda daha duygusal ve daha az mantıklı olduğu dönemler yaşar. Böyle bir zamanda normalde yapmayacağı şekilde davranır, duygusal açıdan uçlara kayar, hatalı kararlar alır, çevrenin yanlış yaptığını söylemesi umrunda bile olmaz ve hatta daha da inatla o davranışı sürdürür. Duygularının denetimine girmiş bu kişide aslında duygusal bilinç ön plana çıkmıştır. Veya diğer bir deyişle "astral beden" aktif hale gelmiştir. Bu beden geri çekildiğinde kişi davranışlarındaki saçmalığın, aşırılığın veya zaaflarının farkına vararak "Bu ben olamam, bunu ben yapmadım" diye düşünür. Çünkü bu defa düşünsel bilinç(mental bilinç)in etkisi altındadır... mesela mantığı ön plandayken birine karşı sevgi besleyen ve ondan gerçekten hoşlanan biri, astral bedeni ön plana çıktığında aynı kişiden hoşlanmamaya başlayabilir. Doğal olarak sanki bir değil iki kişiymiş gibi hisseder.
İnsan zihni o kadar müthiş bir şeydir ki, aradığı bilgiyi her nerede bulunursa bulunsun çekebilmektedir. Bilgiyi çektiği yer bir film, kitap, bilimsel makale, masal veya efsane olabileceği gibi başka bir kişinin zihninden bilgiyi doğrudan çekmesi de mümkündür.
Renan Seçkin
Sayfa 110 - Mavikalem
Mutlak yaratıcının bizi var etme sebeplerinin başında gelen ve okütistlerin belki de en geçerli neden olarak gördüğü etmen, insanın kendindenki tanrısal ışığı geliştirmesi, yükseltmesi, çoğaltması ve bu ışığı yeni yaşamlara aktarmasıdır. Bu kadar büyük bir idea ile yaratıldıysak, yaratıcımıza yakışır şekilde kusursuzluğa doğru yönelme yönündeki gayretimiz, kendimizi ararken O'nu bulmamızla sonuçlanır. ancak bu yönelim çok büyük adanmayı gerektirir.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Hiperküp
Alt başlık:
Teori ve Pratik
Baskı tarihi:
Ekim 2017
Sayfa sayısı:
224
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059423137
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Mavi Kalem Yayınevi
Bir zamanlar hayatını ruhsal gelişime adamış insanlar, manastır ve tapınaklarda münzevi bir hayat yaşayan rahipler, keşişler ve ruhsal aydınlanma peşinde koşan insanlar vardı. Bu insanlar aydınlanmaya ulaşma umuduyla maddi dünyaya

Kitabı okuyanlar 8 okur

  • Aysegull
  • devran durmaz
  • ZeYNeP
  • Melisa Parlak
  • DOKUZ
  • Oyku
  • Oblomov
  • Rogojin

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%16.7 (1)
9
%33.3 (2)
8
%16.7 (1)
7
%16.7 (1)
6
%16.7 (1)
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0