Profil
“Evlilikler güçlü oyunlardır, aşkla ilgileri yoktur.”
Sayfa 372 - Olimpos Yayınları/ Bronwen
Birçok insan bir çiftlik satın alıp işletir gibi evleniyordu, kadın evine çeki düzen veriyor, işleri yapıyor, annelik mürebbiyelik ediyordu. İyi bir iş adamı çiftliğinin manzarasına nasıl bakarsa onlar da aşka öyle bakıyorlar, yani zamanla ona alışıyor ve artık farkına varmaz oluyorlardı.
Sayfa 569
Reklam
"Evlilik için en uygun erkek,Allah'ın emirlerine boyun eğendir.Bu erkek eşini severse ona ikramda bulunur, buğz ederse ona zulmetmez."
Hakemlik istememe...
Karıkoca arasında geçenleri, nasıl seviştiklerini kimse bilmemeli, hiç kimse. Kavgalarını öz anababalarından bile saklamalı, birbirlerinden şikâyet ederek kimseden hakemliğini istememelidirler.
Sayfa 104 - Hasan Âli Yücel Klasikler DizisiKitabı okudu
Hayırlı Bir Seçim Önemli .
👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍 👍👍👍 🧕 💕 🧑‍💼 👍👍👍 👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍
Yeşil Hanım

Yeşil Hanım

@L_11
·
06 Nisan 06:29
Huzurlu bir hayat istiyorsan evlad, Eşini ve işini iyi seç.
Doğru Bir Anlatım .
🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹 Fatma Sakın Beni Atma Sana İhtiyacım Var Biliyorsun ya 🫂 Bu Kıssadan Benim Durumumu Anlamışsınızdır Vesselam . 🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹
Reklam
Katılmamak elde değil...
...Birbirlerini sevmeyen evlilerin de görünüşü böyledir. Dağınık yaşantılarında hiçbir güzellik yoktur. Tek başına düşünme katılığının kokusu her tarafa sinmiştir. Ağır bir günün bunaltıcı, öfkelendirici yaşantısı bitince eve dönen evli ve yalnız bir erkek ne yapacağını bilemez; horgörülmelerin, aşağılanmaların intikamını alma susuzluğuyla yanarken çevresinde yatıştırıcı en küçük bir ayrıntıyla karşılaşılamaz. Hırsla çekiştirerek çıkardığı elbiselerinden alır intikamını.
Etkilendim Böyle Birini Bulabilmeyi Yüce Rabbim Bizede Nasib Eylesin .
🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲 youtu.be/uuZcf-BoO8o?si=... 🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲 Yüce Rabbim Bize En Çok Hayırlı Olanı Nasib Eylesin 🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲
Evli insanların bunu anlaması ümidi ile.
Karınız da sizin gibi bu evliliğe hapsolmadı mı? Evlilik bir hapishane değil, içinde daha yüce bir şeylerin yetiştirildiği bir bahçe olmalıdır.
İlişkide saygının korunması, haklılığın ispatından daha önemlidir.
Saliha Erdim
Saliha Erdim
Reklam
Her evlenecek kız, evleneceği erkeğin emanetidir.
Saliha Erdim
Saliha Erdim
"Evliliğin yüzükle, yeminlerle, hatta boktan bir kağıt parçasıyla ilgisi yok. O şeylerin hiçbiri insanları birbirine bağlamaz," dedi. "Evlilik aşık olmayı, her gün bir arada kalmayı ve ne olursa olsun gitmemeyi tercih etmektir. Yalan söylemezsin, aldatmazsın, terk etmez ya da vazgeçmezsin. Sadece kalırsın."
Sayfa 333Kitabı okudu
"Evlilikleri mutsuz eden şey sevgi eksikliği değil, arkadaşlık eksikliğidir.."
1.500 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.