Giriş Yap
Dinde denklik.
.Müslüman bir erkek,Ehl-i Kitap'tan yani yahudi ve hıristiyan olan kadınlardan biriyle evlenebilir.Ama Müslüman bir hanım Ehl-i Kitap'tan olan erkeklerle asla evlenemez. Müslüman bir erkek ve Müslüman bir kadın asla bir müşrikle evlenemez.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Hiç evlenme, Dorian. Erkek, yorgun düştüğü için evlenir, kadın merak duyduğu için. İkisi hayal kırıklığına uğrarlar.
Bazı hmmm’lar ve bazı gerçekler..
Annelerine olan bağlılıkları yüzünden her talebi özgürlüklerinin kısıtlanması olarak yorumlayan kaç koca karısını buyurgan olarak görüyor? Kaç kadın kocasının, çocukken kafasında yarattığı parlak şövalye fantazisine uymadığı için silik ya da aptal olduğunu düşünür?
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Jane Austen
"Evlilikte mutluluk tamamen şans işidir. Taraflar birbirlerinin huyunu suyunu ne kadar iyi bilirlerse bilsinler ya da birbirlerine ne kadar benzerlerse benzesinler bunun saadetlerine zerre katkısı yoktur. Sonraları huyları birbirinden nasıl olsa ayrılır, her türlü birbirlerini incitebilecekleri yeni bir durum ortaya çıkar. Ömrünü beraber geçireceğin insanın kusurlarını ne kadar az bilirsen o kadar iyi."
Yaşadıkları o anda birbirlerinden çoktan sıkılmaya başlamış nişanlı veya yeni evli kaç çift, gelecekte gerçekleşecek aşklarının mutluluğuna ilişkin hayal kurar?
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
113
1.125 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14