Profil
272 syf.
·
Puan vermedi
·
26 günde okudu
Yazar iş dünyasında çok önemli tecrübeler paylaşmış ve işinde çok önemli köşe taşı bilgilere yer vermiş. En önemli kısım işini düzgün yapması ve aile şirketlerine nasıl yapılması sistemler nasıl kurulması açısından çok çok önemli bilgilere yer vermiş. Markalaşma ve dış pazarlama konusunda da önemli bilgilere yer vermiş . bu kitabı okurken daha çok hayal kurmanıza yön verecek ve hayalinizi gerçekleştirme konusunda deneyimler sunacak bir eser.
Hayalin Gerçeğe Yolculuğu
Hayalin Gerçeğe YolculuğuMithat Samsama · Flipper Yayınları · 01 okunma
Bu abimizin ismi Selim Güneş. Lise zamanlarımda açtığım LinkedIn hesabımda takip ettiğim tek faydalı biri. Birkaç kişi de takip ediyorum ama onlarda bazen beni girişimcilik sayfalarına davet ediyorlar katılıyorum ve hiç karıştırıyorum. Selim Güneş abimiz LinkedIn'de ülke genelinde her meslekten üniversite mezunları için iş ilanları, kariyer ile ilgili paylaşımlar vs. yapıyor. İş arıyorsanız veya iş dünyası ile ilgili bir şey merak ediyorsanız kendisini takip edebilirsiniz. Takip edemiyorsanız takip kotası dolmuştur çünkü üniversite mezunu kim kendisini keşfetse hesabı hayır duasıyla dolu. linkedin.com/in/selim-g%C3%B...
Reklam
Günaydın
İş yapmak, yasal dolandırıcılığı organize etmek değil, ödeme yapan müşteriler için değer yaratmak ve dağıtmaktır.
Dünyaca ünlü 30 markanın isimleri nereden geliyor? 1. 1976 yılında kurulan Apple’ın ismini nasıl seçtiği konusunda birçok iddia ortaya atılmaktadır. En çok kabul göreni ise, kurucularından Steve Jobs’un sıkı bir The Beatles hayranı olduğu ve efsane müzik grubunun plak şirketi olan Apple Corps’un isminden etkilenip şirketine Apple ismini verdiği
İnsanların başarı hırsıyla kişisel anıtlarını dikmeye uğraşacakları yerde, herkes için daha iyi bir yaşam yaratmaya katkıda bulunmaları gerektiği ve teknolojik gelişmenin insanı,insanlıktan çıkarmaya başladığı görüşleri ortaya çıktı.
Sayfa 25
Reklam
Keşif ve mevcutların kullanılması arasında uygun dengeyi korumak, sistemin hayatta kalması ve refahında birincil faktördür.
Her yıl projelerde 48 trilyon dolar yatırım yapılıyor. Ancak, Standish Group'a göre projelerin yalnızca yüzde 35'i başarılı olarak değerlendiriliyor. Diğer yüzde 65'in, boşa harcanan kaynakları, bütçeleri ve gerçekleşmemiş faydaları akıllara durgunluk veriyor.
Değişim geleneksel verimlilik yöntemlerine entegre edilemediği için üretkenlik durdu. Değişim, projeler aracılığıyla gerçekleştirilmelidir ve dünya bunu fark etmeye başlıyor.
Reklam
360 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
Sizce bir şirketin yönetim kültürü nasıl olmalı?
Kuralsızlık Kuraldır - Netflix ve Kültür Değişimi Sizce bir şirketin yönetim kültürü nasıl olmalı? - Sadece en iyilerle çalış, sadece görevini yapanlarla yollarını ayır - En iyilere en iyi maaşı ver - Biz bir aile değiliz, duygularla asla hareket etme - Aklından geçeni direk paylaş - Sınırsız tatil ve harcama bütçesi - Tüm çalışanlara %100 sorumluluk ve %100 özgürlük ver Çok mu kontrolsüz, çok mu acımasız ya da çok mu gerçek dışı geldi. Yöneticilik tecrübesi olan bir çok kişinin bu kültüre hiç sıcak bakmayacağına eminim. Fakat müşterilerine mektupla film DVD'leri gönderen küçük bir firmadan bir dünya devine dönüşen Netflix'in başarısının arkasında bu kültür bulunuyor. Netflix'in kurucusu ve CEO'su Reed Hastings ile iş dünyası yazarı Erin Meyer tarafından kaleme alınan bu kitap; Netflix'in benzersiz iş modeli, liderlik anlayışı ve kültür değişimini ele alarak, şirketin başarı hikayesini anlatıyor. Reed Hastings, Netflix'in öncü lideri olarak şirketin nasıl bir kültür inşa ettiğini ve bu kültürün şirketin başarısına nasıl katkıda bulunduğunu paylaşmakta. Erin Meyer ise bu süreci analiz ederek iş dünyasına değerli öğütler sunmakta. Kitap, Netflix'in kurumsal dünyada nasıl fark yarattığını ve değişen iş ortamlarına nasıl uyum sağladığını anlamak isteyenler için ilham verici bir kaynak olabilir.
Kuralsızlık Kuraldır
Kuralsızlık KuraldırErin Meyer · Doğan Kitap · 20234 okunma
416 syf.
10/10 puan verdi
Kitap, işletme ve iş dünyası konularını basit ve anlaşılır bir dilde ele alıyor. Başlangıç seviyesindekiler için harika bir kaynak. Başlıkları incelediğim ve ek okumalar yaparak derinlemesine araştırdığım zaman, temel fikirlere daha iyi vakıf oldum.
Dakikalar İçinde İşletme
Dakikalar İçinde İşletmePhilippa Anderson · Kronik Kitap · 202331 okunma
...elbette insanların karşısına önemli şanslar da çıkıyor, ancak yine de hiçbir şey sadece şans ve tesadüfle açıklanamaz. Doğru analizler geliştirip doğru müdahalelerde bulunanlar, mümkün olduğunca fırsatlardan yararlanıp riskleri bertaraf edenler ve fırsatları değerlendirmek için sabırla ve azimle çalışanlar başarıyı yakalayabilir.
Sayfa 106 - Alfa Yayınları/e-kitapKitabı okudu
Kriz dönemlerinde karşımıza ne tür fırsatlar çıkar?
1)Gücünüzü bilirsiniz Yüzmeye gittiğimiz günlerde bir büyüğümüz bizden daha önce suya girer. İleriye kadar gider ve suyun boyunu geçtiği yerde elini kaldırırdı. Biz buna boy verme derdik. Kriz dönemlerinde de aynı durum yaşanır. Yaşanan sıkıntılar, zorluklar sizin aslında ne kadar güçlü veya güçsüz olduğunuzu daha net gösterir. Bunun yanında
Bazı insanlar öyle hırslıydı ki, şeflerin ağzından bir aferin koparabilmek için gider adamların kıçını bile silerlerdi.
Sayfa 107Kitabı okudu
291 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.