Profil
Şiddet görmüş bütün kadınlar ve çocuklara..
Bir insanı hem çok sevip hem de nefret o gün babamdan öğrenmiştim. O gün babama olan nefretimin bir daha sevgiye dönüşmeyeceğini anladığım gündü..
Sayfa 182 - Cinius yayınlarıKitabı okudu
Bu yüzden bir sürü kadın evde dayak yiyor. Hukuktan önce çevre baskısı var, mahkemeye başvuramıyorlar. Hukuk zaten ceza vermiyor. Adam seni dövmüș ama daha öncesinde suç işlemediği için sicili temiz o yüzden ceza veremeyiz diye düşünüyorlar. Yani bunu bana hâkim dedi, açık açık dedi.
170 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
3 günde okudu
Perdeleri Kapatma Anne
Merhaba arkadaşlar bugün sizlere @ulkuyagmur2002 kaleminden @dorlionyayinlari tarafından yayınlanan #PERDELERİKAPATMAANNE kitabı ile geldim. Bir kadın ölünce kaç kadın ölür? Bu soruyla başlıyor aslında her şey eşi tarafından öldürülen bir kadın geride kalanların parçalanmış hayatları,
Perdeleri Kapatma Anne
Perdeleri Kapatma AnneÜlkü Yağmur Ural · Dorlion Yayınevi · 202332 okunma
"Tersine, kadınlara karşı şiddetin arttığı duygusu içindeyiz. Bu kısmen cürüm ve suçların eskiye göre daha kolay ihbar edilmesi, yargılanması ve cezalandırılmasının neden olduğu bir yanılsamadır. Ama aynı zamanda, kadınlara karşı gerçekleştirilen şiddet eylemlerini, özellikle de aile içi şiddeti daha iyi değerlendirebiliyoruz."
"Hepsini bir kalem geçiriyorum da asıl kadına şiddeti bir türlü kaldıramıyorum."
Aklımda deli sorular...
Kızılgöz karılarını öldürmekle kalmıyor, onlara sahip olabilmek amacıyla da öldürüyordu. Yeni bir eş istediğinde, başka birinin karısını gözüne kestirirse adamı hemen öldürürdü. Ben bu cinayetlerden ikisini gözlerimle gördüm. Bütün sürü bunu biliyor ama kimse bir şey yapamıyordu.Henüz sürü içinde, deyim yerindeyse, herhangi bir kamusal yönetim geliştirmemiştik.
Sayfa 62 - KızılgözKitabı okudu
Eşe şiddetin ilkel dürtülerde olması da kulağa pek mantıklı gelmiyor ama…
O günler için çok geçerli bir terimle ifade edersek, acımasız bir canavardı. Eşlerini döverdi; aynı anda birden çok eşi olduğu anlaşılmasın, birçok kez evlenmişti. Herhangi bir kadının onunla birlikte yaşaması imkânsızdı, ama buna mecbur kalıyorlardı.Ona karşı gelmeleri mümkün değildi.Hiçbir erkek de onun karşısına çıkacak kadar güçlü değildi.
Sayfa 61 - KızılgözKitabı okudu
Sadece insan türünün erkeği dişisini öldürür.
Sayfa 101Kitabı okudu
Tek zulüm gören sen misin? Bazılarının duvarları kalın sadece. Seslerini duymuyorsun...
PDF - Can YayınlarıKitabı okudu
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.