Profil
Kadir gecesi bin aydan hayırlı. Bin ay, seksen üç yıl dört ay etmektedir. Demek ki bir kadir gecesini ihya eden insan bir gecede seksen üç yıl ibadet sevabını kazanmış olmaktadır. Bu ilâhi bir lütuftur. Bir ömür, bir gecede kurtarılmaktadır.
Sayfa 397Kitabı okudu
Bir ömür ihlasla kılmayı nasip etsin Allah'ım
Ramazan başından beri bu ufaklık camide🥲 Kadir Gecesi yoğunluğundan dışarıda kıldığını gördüm ve çok hoşuma gitti. Çocuklardan ne çok şey öğrenmemiz gerekiyor bir kere daha fark ettim.
Reklam
Bir İstek
+Duan nedir? Söyle bakalım -Rabbim' den bütün Peygamberlerle görüşmeyi istiyorum.(9 yaş)
Hem ben, ne diye beni yaratana kulluk etmeyeyim. Oysa siz de yalnızca O'na döndürüleceksiniz. Yasin Suresi , 22.ayet
Herşeyi olan ne bilsin hiçi, Bir hiçlik ki sabırla dolu içi, Alnında dizinde secdenin izi, Kalan kullarından et bizi Rabbim...🤲🕊️ ~Bilâl Ceylan~
Reklam
İlâhî! Kendi havl ve kuvvetimden teberrî edip Sana sığınıyor, Senin havl ve kuvvetine iltica ediyorum. Beni kendi havl ve kuvvetime terk etme; benim aczime, zaafıma, fakrıma ve ihtiyacatıma merhamet et. Göğsüm daraldı, ömrüm gitti, sabrım bitti ve fikrim uçup gitti. Sen ise benim gizli ve açık her şeyimi çok iyi bilirsin. Bana fayda ve zarar verecek şeylerin maliki Sensin. Üzüntümü sürura, güçlüklerimi kolaylığa çevirmeye de ancak Sen kàdirsin. Bütün sıkıntılarımı gider, benim ve kardeşlerimin bütün güçlüklerini kolaylaştır.
Ümidimi kaybetmiyorum, yarınlar Allah'ındır. Dilerse hayatımı bir gecede bin hayır ile süsler..
Sahurumuz bereketli olsun. Gün ışımadı henüz, kadir gecesi vesilesiyle yeryüzündeki melekler hâlâ aramızda. Rabbimizden isteyelim bağışlamayı rahmeti merhameti affı isteyelim. Ya Rabbim sevdiğin şeyleri bize sevdir sevmediklerine kalbimizde yer bırakma. Sevdiğin amellerle meşgul eyle bizleri.
Bahşeyleyip günahımı mesrûr eder misin? Ya Rab harâb kalbimi mâmûr eder misin?
Enderunlu Vasıf
Enderunlu Vasıf
1.028 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.