Profil
Kırım Türklerine
Haydi tut elimden, geç desin diyen, Ver yarı kinini, öç desin diyen, Bu bir ulu haktır, suç desin diyen; Andımızda ilkin Kırım var, kardaş!
Sayfa 37 - Uyanış -Kırım Türklerine -Kitabı okudu
Kırım Türklerine
Şınların bir içli susuştan geçmiş, Kaderin ne kara düşüşten geçmiş, "Eyvah!" dedim ama iş işten geçmiş; Yanında ne yüzle yerim var, kardaş!
Sayfa 37 - Uyanış -Kırım Türklerine -Kitabı okudu
Reklam
Kırım Türklerine
Badem gözlerini kısıp da öyle Acı acı bakma, arım var, kardaş! Susma, "suçlusun" de, kız, ağır söyle; Ne cevabım, ne de sorum var, kardaş! Etle tırnak iken koptuk; tınmadım, Küçücük bir acı duyup yanmadım, Adını o günden beri anmadım; Belli, belleğimden zorum var, kardaş!
Sayfa 36 - Uyanış -Kırım Türklerine -Kitabı okudu
221 syf.
10/10 puan verdi
·
3 günde okudu
İhtiyar Savaşçı
İncelememe başlamadan önce beni Cengiz Dağcı ile tanıştıran çok kıymetli hocam
OĞUZHAN SAYGILI
OĞUZHAN SAYGILI
ve
Kitap Şuuru
Kitap Şuuru
'na gönül vermiş isimlerini dahi bilmediğim hocalarıma mahsus selam ederim. “Ben yalnızca Kırım’ın yazarı değilim ama Kırım’ın faciasını bütün gerçeği ve içtenliğiyle yalnız ben yazabilirdim.'' derken sahiden de yazabildiğini okurken hissediyorsunuz. Bu eseri okumadan önce Yurdunu Kaybeden Adam'ı okumanızı öneriyorum. Her okuyanda kesinlikle iz bırakacak bir eser olduğunu da ifade etmek istiyorum. Keyifli Okumalar.
İhtiyar Savaşçı
İhtiyar SavaşçıCengiz Dağcı · Ötüken Neşriyat · 2017140 okunma
494 syf.
·
Puan vermedi
·
32 günde okudu
Çok hızlı akmayan, aynı olaylar çerçevesinde de gitmeyen, Kırım'ın bir köyünde geçen ve soykırımları anlatan bir kitap. Bu tarz şeylere meyilli,ilgili olan kişiler gayet rahat okur.
Onlar da İnsandı
Onlar da İnsandıCengiz Dağcı · Ötüken Neşriyat · 20202,802 okunma
Bugün Kırım'da da Türk yok ama Kırım bizimdir . Günün birinde mutlaka kurtarılacaktır.
Reklam
Kırım
"Ah, sahipsizlik. Mübarek insanlar, yiğitler, gönül erleri, ilim sahipleri. Neredesiniz? Bizi bir başımıza bırakıp da nereye gittiniz?"
Kapı Yayınları, sayfa 57
"Ben Sovyetler Birliği ile ömrümün sonuna kadar mücadele edecektim, ama Sovyetlerin buna ömrü yetmedi." - Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu
"Ant etmişim, söz vermişim Milletim için ölmeğe..."
Sayfa 37 - ÖtükenKitabı okudu
"Niçin Macik, niçin insanı yaşatmıyorlar ata toprağında?"
Sayfa 221 - ÖtükenKitabı okudu
Reklam
Alusta'dan esen yeller yüzüme vurdu Balalıktan yetiştiğim evde gözyaşım düştü Ben bu yerde yaşamadım Yaşlılığıma doyamadım Vatanıma hasret oldum Ey güzel Kırım