Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Profil
Sıkıntının hakkı yeniliyor
Sürekli bir şeyler yapmak ya da yapacak bir şeyler icat etmek zorunda olduğumuz fikri içimize işlemiş. İnsanın bir meşguliyetinin olması bir bakıma iyi bir şey, uğraştığımız şey çok aptalca olsa bile. Ne pahasına olursa olsun sıkılmak istemiyoruz ancak ben, sıkılmaktan hoşlandığımı farkettim. Sıkıntının hakkı yeniliyor.Sayfa 61 - YKY - 21.Baskı
Sıkılmak
"İnsanın asla sıkılmadığı tek iş, kendisinin yapmadığı iştir."
Sıkılmak
"Hayvanların hissettiği türde can sıkıntısı, doğal olarak, varoluşsal huzursuzluk değil basit can sıkıntısıdır. Hayvanlarla haşır neşir olmuş birçok insan onların sıkıldığına tanık olmuştur. Sıkıldıkları zaman daha çok uyurlar ve uyanıkken oyun oynamak veya dışarı çıkmak için normalden çok daha fazla sizi rahatsız ederler."
Sıkılmak
"Hindistan Meclisi kâtiplerinden birinin ünlü ve eğlenceli şiirinden alıntı yapar: Saat ondan on bire, yedi kahvaltısını ettik. On birden öğlene, işe başlamak için çok erkendi. On ikiden bire kadar, 'Ne yapılacak?' diye sorduk. Birden ikiye yapacak hiçbir şey bulamadık İkiden üçe kadar da, anlamaya başladık ki Üçten dörde kadar sadece acayip sıkılacağız."
Sıkılmak
2346
76 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.