Profil
BOP projesi GOP'a dönüşüyor. GOP ne demek? Büyük Ortadoğu projesi tamam, genişletilmiş ortadoğu projesi Asya'yı hedefe koyarak savaşa İran dahil edilerek başladı. Nil nehri ile Fırat nehri arasında ki toprakları israil terör örgütü alacakmış! Tanrı vaad etmiş bu toprakları onlara. Bizde madem tanrı size vaad etmiş gelin alın sizin olsun mu diyeceğiz? BOP eşbaşkanı GOP eşbaşkanı mı olmaya mı gidiyor oval ofise? Türk ulusu bunu neden sorgulamıyor? Yarın hedef biz olduğumuzda mı soracaksınız bop eşbaşkanı olmayı kimden izin alarak üstlendiğini? Önder Karaçay
Umarım bu gece ABD iranı vurur.
Reklam
"Kan ve sömürge halayına dur demek ve karşı çıkmak insan olmanın ve insanlığın gereğidir." Önder Karaçay
3. DÜNYA SAVAŞI
Daha önce 3. Dünya savaşının aşkında başladığını sadece kızışmadığını dile getirmiştik. Görünen o ki bu ateşe odunlar yavaş yavaş hızlanıp atılıyor. Bu savaş daha önce dediğimiz gibi Ortadoğu’yu yeniden düzenleyecek. Devletler yıkılacak devletler kurulacak. Türkiye yaptığı cilvelerle bu işin içinden çıkmayacağa benziyor. NATO Türkiye’ye güvenmiyor. NATO kendisine yeni ortak olarak ypg yi görüyor. Büyük ihtimalle ypg Ortadoğu’yu şekillendirecek yeni güç olacak. İran Suriye Irak Türkiye yıkılacak ya da bölünecek. ABD hala ağır abiliğini kurumaya çalışıyor Ama ansızın elini masaya vurma ihtimali var gibi görünüyor Çünkü İsrail’le bu savaşa girme mecburiyetinde hissediyor kendisini. Girmese dünya da abd nin konumu değişecek. ABD bunu koruma mecburiyetinde.
İsrail terör örgütünü ilk devlet olarak tanıma ayıbının ortadan kaldırılması adına bu kararın tersine bir kararın Türkiye Büyük Millet Meclisinin alacağı karar ile ivedi düzeltilmesi gerekir. Bugün olmazsa bile bu bir gün mutlaka olacak. İsrail terörünü yaşatmak insanlığın bir ayıbıdır. Bu teröre karşı olan herkes bir araya gelmelidir. Önder Karaçay
Günümüzde bile Filistinlilerin her telefon konuşması, her Facebook paylaşımı veya her şehirlerarası seyahati İsrail'in mikrofonları, kameraları, insansız hava araçları ya da casus yazılımları tarafından gözetleniyor muhtemelen. Toplanan veriler daha sonra büyük veri algoritmalarının yardımıyla analiz ediliyor. Bu sayede İsrail güvenlik kuvvetleri potansiyel tehlikeleri tespit edip sahaya bir sürü asker sürmeye gerek kalmadan etkisiz hale getirebiliyor. Filistinliler Batı Şeria'da birtakım kasabaların ve köylerin idaresine sahip olsalar da gökyüzünü, radyo frekanslarını ve siber âlemi İsrail kontrol ediyor. Bü yüzden de Batı Şeria'daki 2,5 milyon Filistinliyi etkili şekilde kontrol altında tutabilmek için şaşılacak kadar az İsrail askerine ihtiyaç duyuluyor.
Reklam
"Bu ülkede banka soyarken kar maskesi, Ülke soyarken Atatürk maskesi takılır."
Uğur Mumcu
Uğur Mumcu
Demokrasi hür insanların harcıdır. Hürriyetin olmadığı yerde demokrasi bir merasimden, bir ritüelden ibarettir.
Demokrasi, topluma sahip çıkan, topluma karşı kendini sorumlu tutan, topluma tesir edebileceğinin şuurunda olan insanların harcıdır.
Masum tercüme hataları
"Dünyada okullarda bizimki gibi ant var mı?" Sorusuna cevaben bir yazarımız, son derece iyi niyetle, ABD okullarındaki andı vermiş. Ancak aldığı kaynaktan olmalı, "one nation under God" ifadesi, "Tanrı'nın yönetiminde tek vatan" diye çevrilmiş. "Tanrı'nın yönetiminde (veya altında) tek millet" olacakken. Öyle ya, ha vatan, ha millet!
Reklam
Hemen hemen bütün OECD devletlerinde gelir ve servet eşitsizliği son 30 yılda, sanki yeniden feodalizme doğru gitti­ğimiz izlenimini uyandıran boyutlara ulaştı. Zenginler tıp­kı o zamanlar olduğu gibi toplumu gittikçe daha fazla ayrış­tırıyorlar. Bunu nadiren siyasi hesapla yapıyorlar; toplumsal yarılma daha ziyade onların tabiatlarının icabı olan kâr saik­lerinin kısıtlanmamasının ve bunun sağladığı insanı ve do­ğayı sömürme imkanlarının sonucudur.
Sayfa 13 - İletişim yayınları
Eğer aklın eriyorsa fikirleri boğma, onlara yol ver ve hürmet et. Muhitini saran cahil veya riyakâr, murdar ahlaklı insanları dağıt da Avrupa hükümdarları gibi milletini saadete götür.
Sayfa 241 - Panama Yayınları
Milli bilinç ve his ile bir hanedana sadakat beslemek arasında bir ilişki yoktur.
Her zaman her yerde olduğu gibi, eski Avusturya'da üç çeşit insan görülmüştür. Bunlar, kahramanlar, gevşekler ve hainlerdir .
Alman devleti, kendi insanlarını bir tek devlet altında bir araya getirmedikçe, yayılmacı bir siyaset uygulama hakkına sahip olamaz. Reich'ın hatları bütün Almanları içine aldığı zaman, eğer insanının layık olduğu şekilde yaşamasını sağlayamazsa o zaman, saban yerini kılıca bırakacaktır ve geleceğin yeni dünyasını savaşın gözyaşları varedecektir.
1.500 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.