Profil
Sessiz sakin yürürken içinde kopan "Tanrı benimle ne kastetmiş olabilir?" fırtınaları...
Bir susmayı bakışlarda seslendiren, Hüzünlü yangınsal aşka döndüren nedir. Beklemeyi özlemlere süsleyen, Yalnızlığın kara-ışığını söndüren nedir. Duyanı ısıtan, kulağını kestiren, güneşe baktıran, Korkusuzluk denizlerinde yüzdüren nedir. Saraylarda çılgın eden, kentlerde tek bırakan, Direklere astırıp üzdüren nedir. Ne varsa yeryüzünde, ne yoksa Onunla paylaştıran, böldüren nedir. Her şeyi, ama her şeyi olağan dışında, Örneğin bir gülü yeşil gördüren nedir. Gözlere ışıltılı anlamlar bağlayan. Yaşamı ölüme güldüren nedir. Kalabalıklar, kalabalıklar içinden Kişiyi yüceye sürdüren nedir. Parça-parça büyümüş bir çocukluğu Olgunluk aşamalarında yaşatırca öldüren nedir
Reklam
"Ne iş yaparsın? - Bu tür sorulardan nefret ederim. Neden? - Çünkü insanlar her zaman seni yaptığın işe indirgemeye çalışırlar."
“Zaten hepimiz kendimizi sorduğu- muz sorulara göre belirleriz. Tercihlerimiz sorularımızdan gelir... “Nasıl?” sorusunu soranlar gerçek hayatın gerçek uğraşlarını en iyi öğrenenlerdir. Bilimle, sanatla, dünyayı “Dünya” yapan her branşla ilgilenirler. Siyasetçiler buradan çıkar. Çünkü kendilerinden öncekilerin nasıl yaptıklarıyla ilgilenip meşgul
Sayfa 44 - Doğan KitapKitabı okudu
“Zaten hepimiz kendimizi sorduğumuz sorulara göre belirleriz. Tercihlerimiz sorularımızdan gelir…”
Sayfa 44 - Doğan KitapKitabı okudu
Reklam
"Kendimize şu soruları sormamız gerekir: Ömrümün bundan sonraki on yılını nasıl yaşayacağım? İstediğim yarın yaratabilmek için, bugün nasıl yaşamalıyım? Bundan böyle ben neyi temsil edeceğim?"
Tüm sıkıntıların altında, karşı tarafa sorduğu şu sorular vardır: Sana güven duyabilir miyim? Senden yardım bekleyebilir miyim? Benim için orada olacak mısın? İhtiyacım olduğunda, seni çağırdığımda bana cevap verecek misin? Senin için önemli miyim? Bana değer veriyor musun? Beni kabul ediyor musun? Bana ihtiyacın var mı, bana yaslanabilir misin? "
"Bütün yanıtları bulduğumuzda, soruları değiştirdiler."
Beni ta ruhumın içinden kavrayacak ve her akşam yatağıma girince ertesi sabahı aşkla bekletecek idealin ismi nedir?
Hikayelerim
Hikayelerim
22 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.