Giriş Yap
"Birçok devletin deniz yada karasal olarak bircok devletle sınıri vardır. Bu devletler stratejik olarak düşmanda olabilir, Dostta olabilir. Her ne kadar dost olunsada devletlerin çıkarları olduğu sürece birbiriyle ittifak halinde olurlar. Bu yüzden asla yanındakilerin güçlü olmasına izin verme. Eğer ülkesinde bir karisiklik varsa sende ortulu destek ver. Eğer terörizm ülkede hakimse sende alenen değil dolaylı olarak destekle. Eğer maddi olarak kötü durumdaysa borclandir. Eğer fabrikalarını satiyorsa hemen al(Savaş yalniz silahla değildir) Eğer Senden yardım başka kimselere karşı yardım istiyorsa, İki tarafada yardım et. Ama iki tarafta bunu bilmesin. 'Eger yanındakiler güçlenirse her zaman sana tehtid olacaktır, Dost olsan bile'..
Reklam
·
Reklamlar hakkında
“Bir iş için ortak (müt­tefik) iki kişi ormanın derinliklerinde ilerlerken, biri asla­nı uzaktan görür, diğerine göstermesiyle birlikte, sırt çantasını indirip spor ayakkabılarını giymeye başlar. Di­ğeri. "Neden o ayakkabıları giyiyorsun, aslandan hızlı koşamazsın ki" der. Diğeri cevap verir: "Ben aslanla yarış­mayacağım, senden hızlı koşayım yeter!" ”
Sayfa 35 - Etiket: Yeşil
"Özellikle topraklarimiz dışına yapacağımiz seferlerde italyan halkinin desteği siz değerli hükümdarimiz için çok muhimdir. Bildiğiniz üzere savaş her ne kadar toprakları savunmak yada toprak kazanmak içinde olsa her savaşın bir maliyeti vardır. Bu maliyet tabii olarak halka yansir. halk mesru görmediği yada benimsemedigi hiçbir savaşta hükümdarini desteklemez. O yüzden her daim yapacağımız seferler ilk olarak halkımızin zihinlerinde başlamalıdır.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
"Savaşın amacı vatan için ölmek değil; karşı cephedeki piç kurusunun, vatanı için ölmesini sağlamaktır!"
George Smith Patton
Tarihten sürekli alınan derslerden biri, değişmeyen tek kural bu değil miydi? Her yeni dünya düzeniyle birlikte eski muhafız öldürülmeli, mahkûm edilmeli, sürgün edilmeli, kovulmalıydı.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
22
212 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.5