Zelal, bir alıntı ekledi.
57 dk. · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bazı canlıları yara öldürmüyor, muhatapsız kalmak öldürüyor.

Kuşlar Yasına Gider, Hasan Ali ToptaşKuşlar Yasına Gider, Hasan Ali Toptaş
Demet, bir alıntı ekledi.
1 saat önce · Kitabı okuyor · Beğendi

"Çevremizi saran şu tanrı nimetlerine bakın bir kere; gök açık, hava temiz, otlar körpe, kuşlar, doğa alabildiğine güzel ve günahsız... yalnız bizler, tanrı bilmez ahmaklar hayatın bir cennet olduğunun farkında değiliz. Bunu anlamaya azıcık niyetimiz olsa cennet bütün güzelliğiyle karşımızda şekillenir, biz de birbirimizle kucaklaşır ağlamaya başlardık.

Karamazov Kardeşler, Fyodor Mihailoviç Dostoyevski (Sayfa 400 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)Karamazov Kardeşler, Fyodor Mihailoviç Dostoyevski (Sayfa 400 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)

Biryudumkitap
Yeni bir gün doğar, karanlıklar dağılır, kuşlar uçar, denizler uyanır sevgili okur. Her yarın yeni bir başlangıç için ne güzel bir şanstır. 

Hanife Sürücü, İçimden Kuşlar Göçüyor'u inceledi.
6 saat önce · Kitabı okudu · 11 günde · 3/10 puan

Okurken zevk alamadığım bir kitap. Beni içine çekemedi ya anlatılan durumu henüz yaşamamış olmamdan ya da yaşadığı hissi tam olarak bana hissettirmediğinden hiç etkilemedim. Nasıl bitireceğim diye çok sıkılarak okuduğum bir kitap...
Herkese keyifli okumalar

, bir alıntı ekledi.
6 saat önce

Cehennem yerinde hiç ateş yoktur, herkes ateşini burdan götürür...

Kuşlar da Gitti, Yaşar Kemal (Sayfa 68)Kuşlar da Gitti, Yaşar Kemal (Sayfa 68)
Serdar Glmz, Son Kuşlar'ı inceledi.
6 saat önce · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Sait Faik Abasıyanık'ın okuduğum ikinci kitabı Son Kuşlar. Öykü okumaya karşı mesafeli olmama rağmen öykü türüne aşık oldum. İki üç sayfalık kısacık öykülerinde karakterleri öyle güzel anlatıyor ki kitabı okurken her biri canlanıp gözümün önünde beliriveriyor. Yine Ada öyküleri ağırlıklı bir kitap olmuş. Adanın kuşlarına, ağaçlarına, balıklarına, balıkçılarına, evlerine, ustalarına karşı bir ağıt gibi okudum.

MAVİ DÜŞ - OKURGEZER, bir alıntı ekledi.
7 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Ama yine de kuşlar, istedikleri zaman sevdiklerine uçabiliyor, gidebiliyorlar. Alçaktan ya da yüksekten... Belki bu, tek ve yegâne özgürlüktür. Ve gökyüzü, güzelliğini topraktan alır. Tıpkı denizin rengini gökyüzünden alması gibi," dedim.
O an ve son kez göz göze geldik onunla. Gökyüzünün güzelliğine erişmiş bir kuş misali, sakince yerinden kalkıp, ilerledim. Belki de ben tam o anda, o sandalyenin altına gömüldüm. Ruhum, masa örtüsü üzerinde öylece kala kaldı.

Kafka Okur Sayı 19, KolektifKafka Okur Sayı 19, Kolektif
MAVİ DÜŞ - OKURGEZER, bir alıntı ekledi.
8 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Şu hayatın acımasızlığına bak; kuşlar da ölünce toprağa gömülüyor. Oysa onların ruhları gökyüzüne ait. Bir mezarlık olmalı. Gökyüzünde. Bulutlara dokunabilen bir mezarlık. Belki o zaman, bir nebze de olsa, kuşlar hak ettiği özgürlüğe kavuşabilir.
Atılay Aşkaroğlu

Kafka Okur Sayı 19, Kolektif (Sayfa 15 - Atılay Aşkaroğlu)Kafka Okur Sayı 19, Kolektif (Sayfa 15 - Atılay Aşkaroğlu)
Ebru, bir alıntı ekledi.
 11 saat önce · Kitabı okuyor

Hemen samimi olmaya elverişli tabiatım, birdenbire kaptığı bir müdafaa halini kendiliğinden alıverince, neşem de kaçıverdi. Bu hal yeni yeni peyda oldu bende. Uzun, acı, zehir gibi acı tecrübelerden sonra, bana şimdi artık kendiliğinden müdafaa hali geliveriyor. Memnun değilim, aldanayım daha iyi. Dostluk, kibarlık, samimiyet, iyilik maskelerinin sakladığı zehirli tırnakların ne onarılmaz yaralar açtığı, sanki tüylerim, sanki derim, vücudumda tayin edemediğim bir yer duruyor; ben istemeden vardığım bir müdafaa sistemini -aklıma sürünürcesine- kendiliğinden alıveriyor.

Son Kuşlar, Sait Faik Abasıyanık (Sayfa 32 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)Son Kuşlar, Sait Faik Abasıyanık (Sayfa 32 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)