• Sitede bulunduğum süre zarfında üç ayrı kitap kampanyasına yardımda bulunacağım sözünde bulundum ve yerine getirdim. Hatta bu olaydan sonra bu tür yardımlara katılmama kararı aldığımı da bir kaç kitap kampanyası iletilerinin altında yorum olarak izah ettim. Katılmama sebebim ise; üç ayrı kampanyada da kitapları yolladıktan sonra ( ki o ciddi sağlık sorunlarımın tedavi dönemine denk gelmiş olsa da) kargoyu teslim aldık diye kimseden geri dönüş yapılmaması idi. Ptt kargoyu takip edip geri dönüş olur diye bir iki gün beklememe rağmen kimse beni aramayınca teslimat size ulaştı mı diye arayıp teyit ettiğimde de aramayı unuttukları cevabı ile karşılaştım. Tabii ki kimseden verdiğim sözü yerine getirmiş olmamdan dolayı kul köle olmasını , şükran yağmuruna tutmasını beklemedim. Tek isteğim '' kitaplar teslim edildi'' bilgisi idi.
  Tüm bunları neden mi yazdım? Söz konusu kitap hele de çocuklar olunca yine yok diyemiyorum. Yine görmezden gelip umursamamazlık yapamıyorum.
  Hatta artık emekliliğin verdiği boş vakit rahatlığımın da katkısıyla, arkadaşlarımla beraber yaptığımız organizasyon ile doğuda bir kaç köy okuluna kıyafet ve kitap yardımı projemiz var. Ocak ayında kendimiz okulları ziyaret ederek teslim edeceğiz. Bu konuda herhangi bir yardım talebim de yok.
  Bugün mesaj ile Ankara ili Sincan ilçesinde İbn-i Haldun Anadolu Lisesi okulu öğrencilerinin ''Kütüphanemiz var, kitabımız yok.'' sesi iletildi bana. (#37168942)
  Ben bu konuda yine üzerime düşeni ve elimden geleni yapacağım.
  Duyarlı okuyucularımızın hassasiyet göstererek kitap talepleri konusunda yardımcı olmalarını diliyorum.
  Mehmet Sadık ile iletişime geçerek adres bilgilerini temin edebilirsiniz.
  İnşallah talepleri karşılık bulur ve çocuklarımızın yüzünde büyük bir gülümseme oluşturabiliriz. Şimdiden kitap bekleyen tüm gençler adına sizlere çok teşekkür ediyorum.