1000Kitap Logosu
Resim
Rukiye
TAKİP ET
Rukiye
@maverayolcusu_
Ey Ebû Yahya! Dilini muhafaza etmek, insanlara ellerindeki altın ve gümüşü korumaktan daha zor gelir. MESAJ ×××
Etrafınıza bakın. Toplum, gerçekliğin atalarımızın içinde geliştiği dünyaya kıyasla, üstünde çok fazla oynanmış, daha cazip versiyonlarıyla dolu. Mağazalar giysi satmak için abartılı kalçaları ve göğüsleri olan mankenleri kullanıyor. Sosyal medya, birkaç dakika içinde, ofiste ya da evde alabileceğimizden çok daha fazla "beğeni" ve övgü getiriyor. İnternet pornosu uyarıcı sahneleri gerçek hayatta tekrarlanması imkansız bir hızla bir araya getiriyor. Reklamlar ideal ışıklandırma, profesyonel makyaj ve photoshop müdahalelerinin kombinasyonuyla yapılıyor. Model bile son imgede kendine benzemiyor. Sonucunda dürtülerimiz çılgına dönerek bizi aşırı alışveriş alışkanlıklarına, sosyal medya alışkanlıklarına, p**** alışkanlıklarına, yeme alışkanlıklarını ve başka şeylere yönlendiriyor.
Ortam tasarımı sadece dünya ile ilişki kurma şeklimizi etkilediği için değil, bunun nadiren yaptığımız için de çok güçlüdür. Çoğu insan başkalarının onlar için yaptığı dünyalarda yaşar. Ancak yaşadığınız ve çalıştığınız yerleri olumlu işaretlere açıklığınızı arttırarak ve olumsuzlara açıklığınızı azaltarak değiştirebilirsiniz. Ortam tasarımı, kontrolü geri almanızı ve kendi hayatınızın mimarı olmanıza olanak sağlar. Kendi dünyanızın sadece tüketicisi değil, tasarımcısı da olun.
Yeni bir elbise alırsınız, ona uyacak yeni bir çift ayakkabı ve küpeye ihtiyaç doğar. Bir kanepe alırsınız ve birden bütün oturma odanızın düzenini sorgulamaya başlarsınız. Çocuğunuza bir oyuncak alırsınız ve kendinizi bir anda ona eşlik edecek aksesuarların tamamını alırken bulursunuz. Bu zincirleme bir tepkidir.
1
2
3
4
...
304
3.038 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.