Giriş Yap
Sürgünü yalnız memleket özlemi yıkmaz; yıkması için bu özleme utandırıcı bir gönül yarası da karışmalıdır. İşte Seher, Hilmi Efendide böyle bir yara açmıştı; kader hükmünü vermişti.
Reklam
"Bir memlekette namuslu insanlar en az namussuzlar kadar cesur olmadıkça o memleket için kurtuluş yoktur." #ismetinönü
Ezan-ı Muhammedi okunmayan yerlerde oturmak bile caiz değildir. Fıkıh kitaplarında bir memleket halkı ezan-ı Muhammedi’nin okunmasını istemezlerse devletin onlara askerlerini gönderip te’dip etmesi de borçtur denmiş vesselâm. Ezan, şeair-i İslamiyyedendir. O okunurken ne pahasına olursa olsun durup dinlemek adab-ı islâmiyyedendir. Hem duaların makbul olduğu zamanlardan birisi de, ezan-ı Muhammedinin okunduğu zamandır...
Bir şey ki hava gibi ekmek gibi su gibi Lâzım insana lâzım onsuz yaşanılmıyor Ana baba gibi dost gibi yavuklu gibi Kalp titremeden göz yaşarmadan anılmıyor. Bir şey ki gözümüzde memleket kadar aziz Aşk ettiğimiz kendimize dert ettiğimiz Adını çocuklarımıza bellettiğimiz Bir şey ki artık hasretine dayanılmıyor.
Reklam
280 syf.
·
3 günde
·
Puan vermedi
Çöküyorum, Gidiyorum, Uzak Bir İklimde, Gün Eksilmesin Pencereden, Memleket İsterim, Şaşırdım Kaldım, Paydos, Abbas, Düşten Güzel şiirlerini çok beğendim.
Reklam
2
1000
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.48