M.K.A

M.K.A
Bir kitabı okumaya başladı
Dijital İşgal ve Transhümanizm
Dijital İşgal ve TranshümanizmSerhat Arvas
8.6/10 · 300 okunma
Reklam
169 syf.
·
Puan vermedi
·
645 günde okudu
Talat Paşa'nın Anıları
Talat Paşa'nın AnılarıAlpay Kabacalı
8.2/10 · 299 okunma
M.K.A tekrar paylaştı.
Halklarımızı boyunduruk altında tutmak için artık demir zincirlere ihtiyaç kalmadı zira bir milletin eğitimli kesiminin irade ve şuurunu felç eden bu yabancı 'eğitimin' ipek iplikleri de aynı güce sahip.
Sayfa 34 - Ketebe yayınlarıKitabı okudu

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
M.K.A tekrar paylaştı.
Komünizm, insan hayatında kutsal değerleri öldüren ve batının maddeci ruhunu tamamlayan bir madalyonun öteki yüzüdür.
Sayfa 107 - Beka yayınlarıKitabı okudu
M.K.A tekrar paylaştı.
Bir yönetim hâkimiyet kayıtsız şartsız Allah'ındır temeline dayanmıyor ve bu yönetimde şeriat hükümleri de uygulanmıyorsa, bu devlet dinî bir kurul tarafından da idare olunsa İslâm devleti adını asla alamaz. Bu kurul devleti İslâmi bir ünvanla idare etse de , yine o devlet İslâmî olamaz.
Sayfa 185 - Beka yayınlarıKitabı okudu
Reklam
M.K.A tekrar paylaştı.
Maddeci emperyalizme göre insanların Müslüman kalabilmeleri mümkün olabilir. Ancak bu dinin şeriatının kendilerinde hâkim olmaması ve hâkimiyetin de kayıtsız-şartsız Allah'a ait olduğu inancının bundan böyle bırakılması şartıyla... Oysa kim bu hâkimiyetin kendisinde olduğunu iddia ederse o ilâhlık iddiasına kalkışmış olur, küfre girer ve bu dinden çıkar!
Sayfa 436 - Beka yayınlarıKitabı okudu
M.K.A tekrar paylaştı.
Aslında geçici bir süreyle varlığında bir duraklama görülen bu dinin bu topraklardaki kökü çok derinlerdedir. İnsan fıtratındaki derinliği ise bundan da fazladır. Oniki asırdan bu yana gerçek mânâda varlığını sürdürmekte olan bu dinin yeryüzünden silinmesi mümkün değildir. Çünkü bu Allah'ın insanları üzerinde yarattığı fıtratın tâ kendisidir. Bu itibarla haçlı ve siyonist emperyalistler hiçbir zaman bu fıtratı yenemeyeceklerdir.
Sayfa 437 - Beka yayınlarıKitabı okudu
M.K.A tekrar paylaştı.
Din, ruhî bir kuvvet, ruhî bir disiplindir. Bu güç ve disiplin aynı zamanda maddî kuvvete bir davet bir çağrıdır. Din, mukavemeti olan sarp bir kayadır, din ağır bir şekilde karşı koymaya ve mukavemete bir davettir. Bu itibarla ne Avrupa emparyalizminin ve ne de Amerikan emperyalizminin bu dine düşman olmaktan başka bir kaçış yolu bulunmamaktadır.
Sayfa 448 - Beka yayınlarıKitabı okudu
M.K.A tekrar paylaştı.
Doğu bloku ile batı bloku arasında süren çekişmelerin de kaynağının sadece maddî olduğu sanılmasın. İşin bir yönü bu olmakla beraber, böyle sananların yanıldıkları çok önemli bir nokta vardır. Bu hiç sönmeyen haçlı ruhudur ki, bu ruh tüm batılıların damarlarında akan kan gibidir. Bu onların bilinç altına yerleşmiştir. İşte bu zihniyet, hâlen İslâm ruhundan o derece korkmaktadır ki , bu korkunun verdiği ruhla İslâmi gücü yoketmek istemektedirler.
Sayfa 449 - Beka yayınlarıKitabı okudu
Reklam
İslâmî mücadele kim ne derse desin, dünyadan kaçış değil, öncelikle bir dünya kurma mücadelesidir. (
Abdulkadir Turan
Abdulkadir Turan
)
Cesaret ve takvalarıyla Hz. Hamzalar, Selâhaddinler, Battal Gaziler gibi olmak isteyen askerlerimizin yerini, üniformalarıyla kendilerini zoraki Napolyon’a benzeten subaylar aldığında artık kaybetmiştik. (
Abdulkadir Turan
Abdulkadir Turan
)
320 syf.
·
Puan vermedi
·
1990 günde okudu
Algı Yönetimi ve Manipülasyon
Algı Yönetimi ve ManipülasyonMücahit Gültekin
8.7/10 · 1.564 okunma
Bizi özgürleştiren her teknoloji aynı zamanda bizim gardiyanımız oluyor; yapabilirliğimiz arttıkça ve kolaylaştıkça takip edilebilirliğimiz, yönlendirilebilirliğimiz artıyor.
Sayfa 121 - PınarKitabı okudu
Kelimeler, içine anlamlar yerleştirdiğimiz ambalajlardır.
Sayfa 117 - PınarKitabı okudu
1.357 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.