1000Kitap Logosu
576 syf.
·
Puan vermedi
Anna Todd - After1, Karşılaşma
Uzun süredir okuma konusunda bir arpa boyu yol alamamış olmamdan olsa gerek, ortaokul zamanlarında, daha kitap okumaya ilk başladığım zamanlarda okuduğum türde bir kitapla hayatımın ikinci sezonuna merhaba demek istedim. Daha öncesinde filmini seyrettiğim bir kitabı okumak normalde huyum olmasa dahi; normal olmayan zamanlardan geçtiğimi düşününce, hem beni içine çekebilecek, hem de üzerinde çok düşünmemi gerektirmeyecek bir kitapla yeniden okuma serüvenine dönebileceğimi düşündüm. Serinin diğer kitaplarını okur muyum orası muamma gerçi... Bu tarz kitaplar hakkında daha önce hiç inceleme yazma ihtiyacı hissetmemiştim çünkü senelerdir elime aldığım bir tür değil. Ne yazacağımı da pek bilememekle beraber, eleştirimle söze başlamak istiyorum. Kitap bence gereksizce uzatılmıştı herhangi bir olay gerçekleşmeyen o normal günlerde dahi uzun uzadıya yazılıp bölümler şişirilmeye çalışılmış gibi bir izlenim yarattı bende. Özellikle başrol kızımız Tessa Young karakteri gereği beni biraz çileden çıkarmış olabilir. Son zamanlarda bana, ben gibi düşünmeyen insanlara tahammül edebilme becerisi kazandırdı sanıyorum ki. :) Bana yapılsa kesinlikle arkama dönüp bakmayacağımı düşündüğüm her şeyi sineye çekme özelliğindeki genç kızımızla, fazlası ile sarkastik bir kişiliğe sahip olan, kibirlilik ve soğukkanlılık konusunda alanında ders verse yeridir diyebileceğimiz genç delikanlı baş kahramanlarımızın birbirlerine duydukları aşk anlatılıyor kitapta. Benim içimden; ikisi adına da zorlama bir çaba ile aralarında bir şeyler oldurmaya çalışıyorlar demek geliyor da neyse. :) Gelelim fasulyenin faydalarına. E madem böyle bir kitaptı neden okudum? Çünkü beni kendi gençliğime götürdü. O zamanki benim yapabileceğim tüm hataları yaptığı için Tessa'ya bu kadar kızgın olduğumu düşünüyorum. Hatta belki kendimi o kadar onun yerinde gördüm ki ona yapılan tüm o haksızlık ve zorbalıkları bana yapılıyormuşçasına karşıladım... Belki de bu yüzden zihnim bana bu eleştiriyi yazdırıyor bile olabilir, kim bilir. :)
After 1: Karşılaşma
5.8/10 · 1.348 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
314 syf.
·
2 günde
·
Puan vermedi
Verity || Coleeen HOVEER Herkese Selam! Kitabı okuyali zilyon yıl oldu biliyorum ama yorum yapmayı unuttum. Hem çalışıp hem okumak güzel ama hem çalışıp hem okuyup hem yorum yapmak üzerine birde güzel fotoğraf çekmek zoor... Neyse dertleşmeyi bırakıp kitabımıza geliyorum. Kitabı acayip merak ederek başladım okuyanlar üzerindeki etkisi beni çok etkilemişti ve ne hissedeceğimi çok merak ediyordum. Kitabın acayip güzel bir akışı ve gizemli havası vardı, beni bilenler bilir en sevdiğim şeylerden biri gizem... O yüzden başlar başlamaz beni etkisi altına aldı. Ana karakterimiz Lowen bir yazar ancak öyle woow bir yazar değil kendi halinde birisi, ekonomik sıkıntıları yüzünden çokmuş durumda ve aynı zamanda bakıma muhtaç annesi yeni hayatını kaybetmiş. Yani hayatı bir çıkmazın içinde, tamda bu sırada beklenmedik bir biçimde kimsenin hayır diyemeyeceği bir teklif alıyor. Bu teklif hayatina ivme kazandirabilecek, her anlamda onu olumlu etkileyebilecek bir teklif. Verity adında ünlü bir yazarın çok satan bir serisini tamamlaması gerekiyor karşılığında ise bir sürü şey kazanacak, statü ve tonlarca para. Ancak bunu yapabilmek adına Verity'nin zihnine girebilmek seriyi onun gibi devam ettirebilmek için onun evine bir süreliğine gitmesi ve onun alanında çalışması gerekiyor. Lowen bu süreçte öyle şeyler yaşıyor ki bir bilseniz... Kitabı okursanız bilirsiniz ki bence okumalısınız çok güzeldi. Ben en çok Verity'nin günlüklerini okuduğu kısımlarda öldüm öldüm dirildim. Kitap beni çok etkiledi ve ne gerçek ne değil anlayamaz hale geldim. Hala da emin değilim. Sevdim mi evet. Öneriyor muyum evet. Bence Hoover'nın yazım dili bir harika. Yorumum buraya kadar, kitaplarla kalın.
Verity
9.0/10 · 743 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
️Savaşılacak hastalık: üniversite öğrencisi ve entelektüel çalışan da irade yokluğunun çeşitli biçimleri️ Caligula, romalıların hepsinin bir tek kafası olmasını diliyordu, o zaman bir vuruşta hepsinin kafasını kesebilecekti. Savaşacağımız düşmanlarımız için böyle dileklerde bulunmak gereksizdir: hemen hemen tüm başarısızlıklarımızın, tüm mutsuzluklarımızın bir tek nedeni vardır, o da irademizin zayıflığıdır; çaba dan, özellikle de sürekli Çabadan dehşet duymamızdır. Edilgenliğimiz, düşüncesizliğimiz, çabuk dağılmamız, bunların hepsi, madde için ağırlık neyse, insan tabiyatı için de aynı manaya gelen evrensel tembellik özünü ifade eden kelimelerdir.
#gercek hayat hikayesi 18.05.2022
bugün evde kimse yoktu pazarda sebze meyve alabilmek için kitap satmaya çıktım.pazarda satıyorum kitap bir tane pazarcı vardı.adamla kaynastik nasılsın iyimisin iyim Felan.neyse adam dediki benim gerçek isim tiyatroculuk neden pazardasin dedim bana dediki ben Mersin'de tiyatrocuydum bir aşk sevdası yüzünden Urfa'ya geldim bir daha gitmedim sonra dedi burda tiyatroculuga devam ettim ama hiç birsekilde para kazanamadım.yani yemek bile vermiyorlardi o derece cimrilerdi dediler.bende pazar işine basladim dedi.yani kısacası adam tiyatroda skeclerini anlatı baya iyiydi bir aşk için Urfa'ya geldi ve işsiz kaldı şuan pazarcı Allah herkesin kalbini kendisi gibi güzel eylesin.
nasıl yapıcam??
ya bizim sınıf karşı sınıfla düşman sınıflar ama ben kendi sınıfımı sevmeyen, karşı sınıfı çok seven biriyim. ama karşı sınıf hepsi erkek. neyse ben oradaki birkaç kişiyle ark olmak istiyorum ama çekingen biriyim, nasıl yapıcam lütfen yöntem verin..
"Hastayım ama hastalığımın ne olduğunu bilmiyorum. Canım acıyor ama yaralı değilim. Üzüntü içindeyim ama hiçbir koyunumu kaybetmedim. Boynuz yediğim oldu ama asla ağlamadım. Arılar soktu beni ama asla yakınmadım. Ama bu her neyse, hepsinden beter dokunuyor yüreğime..."
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.