Ece, Okul Başlıyor'u inceledi.
33 sn. · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çocukken okuduğum fakat tadı damağımda kalan kitapların ilki. Gıcık ikizlerin karşılaştığı tepkiler, insanları beğenmemeleri ve sonrasında alışma süreçleri, kızların komikliği bu kitabı okutan şeylerden.

Uğur, Yağmur Kaçağı'ı inceledi.
2 dk. · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Üçüncü şahsın şiirinde ilk dörtlük benim için lise yıllarında, ki hala öyledir, platonik aşkın tanımı olmuştur. Hele bir de üçüncü şahıs var ise şiiri hatmediyoruz :) Attila İlhan şiir kitaplarını tamamlama serüvenim devam ediyor. Kitabın ilk bölümünde aşk şiirleri bulunmakta ve tabi ki en güzel bölüm burasıydı. Üçüncü şahsın şiiri yanında, bu arada genelde pek bilinmez ama "büyük istifham üzerinde" adı altında 9 sayfalık bir şiir var ki tadına doyamadım, favori şiirlerim arasına girdi. Şiir ve Attila İlhan severler alsın anacım. Saygılar.

ceyliiii, Ripley'nin Oyunu'yu inceledi.
5 dk. · Kitabı okudu · 4 günde · Puan vermedi

İlk iki kitaba göre çok beğendiğimi soyleyemeyecegim. Çünkü başrol Ripleyden çalınmış ve bir ortak daha eklenmiş. Kitabı bitirmek icin zorlandım.
Ancak yazari yine ovmeden duramayacagim. Bir Haruki kitabı okuyor gibi hissettim. Klasik müzik seven kahraman! Mozart, Bach.. Her bölümde ucundan dokunuyor.
Bir bölümün sonunda şöyle diyor: Bach'in özelliği şu ki, o insani aninda medenilestirir. Bir tek ölçü bile...

Nur, Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu'yu inceledi.
7 dk. · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Stefan Zweig okumaya 'Satranç' kitabıyla başladım. Bu okuduğum ikinci eseri. Çok uzun zamandır okumak istiyordum ama nasip bugüne oldu. Kitaba tam anlamıyla bayıldım. Oldukça akıcı bir eser bir saat gibi kısa bir sürede bitiyor.
Kitap on üç yaşında bir kızın apartmanlarına taşınan ünlü bir yazara aşık olmasını, onu deliler gibi sevmesini ve sonrasında gelişen olayları; kızımızın ölüm anında uzun bir mektup kaleme alması ve sevdiği adama bu mektubu yollamasını konu alıyor. Hikayeyi kızımızdan dinliyoruz. Onun büyük aşkına ve acıklı hikayesine şahit oluyoruz.
Ben kitabı çok sevdim. Kesinlikle okunması gereken bir kitap. Kitaplı ve musmutlu günler. Sevgiyle!

Aziz, Acayip İşler'i inceledi.
 9 dk. · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 9/10 puan

Polisiye Edebiyata ilgisi olan biri olarak çok beğendiğim bir kitaptı.Özellikle Sevil Atasoy'un uluslararası ilginç vakaları da anlatması benim için en güzel yanıydı kitabın.

Mavi Kelebek, Bana Seni Seviyorum Deme Hissettir'i inceledi.
 10 dk. · Kitabı okuyor · Puan vermedi

Yazarın hikâyesini anlatan güzel bir kitap. Genellikle sözlerden oluşmasının yanısıra akıcı ve sürükleyici bir kitap. Duygusal, karşılıksız sevenler için ideal ve bir insanı sevmekle bitmediğini, sevdiklerini hissettirmelerini gerektiğini anlattığından dolayı güzel ve anlaşılır bir kitap.
Bu kitabı hep başucu kitaplarımın arasında yer aldığını söylüyebilirim. Tavsiye ederim hala okumadıysanız...

Şule HOŞGÖR, Kürk Mantolu Madonna'yı inceledi.
23 dk. · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · Puan vermedi

Eser ilgimi çekti. Okumadan ölünmemeli cinsinden bir şaheser. Sebahattin Ali'nin eşsiz yorumu, şiir yazar gibi üslubu kitapları seni bütünleştiriyor zaten.