Giriş Yap
zeyneb
@okurgunlugum
Ölüm diye bi gerçek var, bir gün bu güzelliklerinin, dertlerinin, sıkıntılarının, mutluluklarının, malının, senin ve sevdiklerinin sonu gelecek.
261 okur puanı
22 Eyl 2021 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
Biricik kuşum Sultan'ım. Senin yokluğunu öyle çok hissediyorum ki koskoca dünyada, milyonlarca insan arasında yapayalnız kalmış gibiyim. Her anımda yanımda olan, bana destek olan, beni asla üzmeyen kırmayan yargılamayan tek canlı sendin. İnsanların gözünde "alt tarafı bir kuş" olarak gözüküyormuşsun ama emin ol, hiçbiri senin gibi olamadı. Senin bana gösterdiğin sevgiyi gösteremedi. O kendi kirli gözlerindeki "alt tarafı bir kuş" dedikleri kuş kadar bile olamadılar hayatımda. İyi ki seni tanımışım. Umarım benden razısındır, umarım sana iyi bir yoldaş, 7 yıl süren hayatında iyi bir arkadaş olabilmişimdir. Ben seni çok özlüyorum ah bir bilebilsen. Ahirette kavuşmak dileğiyle tek gerçek dostum.🦜💔
·
İnsanların bir çokları henüz samimi manada Âhiret gününe îmanı içlerine sindirmiş ve kalplerine sokmuş değillerdir. Bu inanç, henüz onların gönüllerinde yerini almamıştır. Bunun da en iyi misali şudur ki, insanlar yazın sıcağı ve kışın da soğuğu için hazırlıklarını yapıyorlar, ama Cehennem'in o yakıcı sıcaklığını ve zemherisini, yani şiddetini hiç mi hiç düşünmüyorlar. Onun taşıdığı şiddet, dehşet ve korkunç azaptan habersiz gibi hareket ediyorlar.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Amr b. Dînar şöyle demiştir:
"Ölen herkes, öldükten sonra henüz kabrine defnedilmeden önce, ailesi içerisinde olup bitenleri bilir ve görür. Kendisini yıkadıklarını, kefenlediklerini bilir ve o da onlara bakar durur."
Rasulullah (sav):
"Bir arkadaşınız ölünce, artık onun hakkında ileri geri konuşmayı bırakın, aleyhinde konuşmaya kalkışmayın."
Sayfa 174 - Ebu Davud bu hadisi Hz. Aişe'den "sahih/ceyyid" bir isnatla rivayet etmiştir.
Rasulullah (sav):
"Sakın ölüler hakkında kötü söz söylemeyin. Çünkü onlar şimdi daha önce yapıp gönderdikleri amellerle baş başadırlar."
Sayfa 174 - Buharî, Hz. Aişe'den rivayet etmiştir.
Ahmed b. Hanbel
"Kabristana girdiğiniz zaman, orada Fâtiha suresini okuyun. Felâk, Nâs ve İhlâs surelerini de okuyun. Bunlardan meydana gelen sevabı da kabir ehline bağışlayın. Çünkü, okuduklarınızın sevabı onlara ulaştırılır."
2
215
2.150 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14