1000Kitap Logosu
Özcan Bal
Özcan Bal
Özcan Bal
TAKİP ET
Özcan Bal
@ozcan_bl
Öğrenci
Trakya Üniversitesi
Erzincan
Erzincan/Refahiye
Erkek
43 okur puanı
23 Eki 2019 tarihinde katıldı.
673
Kitap
25
İnceleme
28
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Özcan Bal
yorumladı.
Güncelleme: Yeni kitaplık, okur kaydetme, engelleme kontrolleri...
Merhaba değerli okurlar. Mobil uygulamalarımızda yeni bir güncellememiz var. 📌 Profillerimiz artık daha hızlı ve daha şık. 📌 Kitaplıklarımızı artık tıpkı web sitesinde olduğu gibi detaylı olarak filtreleyebiliyoruz. Görsel: i.hizliresim.com/bmy7vF.png Örnek filtreler: ❇️ Kitaplıkta arama yapma ❇️ Yazar ve yıllara göre filtreleme ❇️ Henüz puanlamaladıklarım ❇️ Ortak kitaplarımız 📌 Engellediğimiz bir okur artık profil resmimizi, profil bilgilerimizi, hiçbir gönderimizi ve hiçbir yorumumuzu göremeyecek. ❇️ Engellediğiniz bir okur profilinize girdiğinde şöyle bir ekran görür: i.hizliresim.com/AfIMmN.png 📌 Gizlilik ayarlarına engellediğimiz ve sessize aldığımız okurların bir listesi eklendi. 📌 Profilimizin kolayca ekran görüntüsünü ve QR kodunu alma seçeneği eklendi. Örnek ekran görüntüsü: i.hizliresim.com/vKDt0i.jpg 📌 Okur kaydetme özelliğimiz etkinleştirildi. İyi okumalar dileriz. ❤️
8
413
Özcan Bal
Şunlarda olsa kendi nezlimde tadından yenmez özellikler isteklerim -Keşke bir kitabın farklı baskılarını ayrı ayrı ekleyebilsek güzel olurdu.(Ben örnek İsviçreli Robinson Hikmek çocuk kısaltılmış baskısını 2014 de okudum, Kabalcı baskısını bu yıl sadece birini ekleyebiliyorum bu olay işlevselliğini yitiriyor. -Herhangi kitabı birden fazla okudum için bir buton olsa, 2 kez okudum vss gibi. -Kendi kişisel kitaplık listelerimizi oluşturabileceğimiz bir sistem olsa güzel olur.Tag sistemi, yeni raf oluştur tazı gibi ve bunları sıralama özelliği(Örnek ben En beğendim 100 kitap kişisel rafımı oluşturmak isterdim, bunu sıralı bir şekilde olsun.(+ Raf için kısa bilgi butonları gibi işlevsel şeylerde güzel olur.) Bu kişisel liste raflarını arama butonu da da aratsak güzel olurdu. -İstatistik kısmı daha da geliştirilebilir.Örnek Hangi millet edebiyatından kaç kitap okumusum.Bu yıl türlerine göre okuma istatistiğim. Yıl ortalama ay'a göre sayfa ortalamam. - 1000 kitap kullanıcılarının yıllık oluşturduğu okur istasistlerinden yola çıkılarak pratik site listeri olsa güzel olurdu.En çok okunan 20 kitap,en yüksek puan alınan 20 kitap en çok okunmuş 20 yazar, en çok inceleme yapılmış 20 kitap, en çok kişisel rafa eklenmiş 20 kitap(tabi bu olay olursa) 2020 yılında en çok tıklanılan 20 kitap gibi işlevsel site listeri. - Yine sitede önemli otorilerin oluşturduğu kitap listelerinin gösterildiği panel olsa güzel olurdu.(100 temel eser, Haward listeleri gibi) - Okuduğumuz kitapların, Listelerimizin, kütüphane kitaplarimizin Excel çıktısını alsak iyi olurdu.
Özcan Bal
yorumladı.
App Store’dan sonra Google Play’de de kitap kategorisinde birinci sıradayız değerli okurlar. 😎 Aramıza yeni katılan bütün okurlara hoş geldiniz diyoruz. ❤️ Alt yapımızı da genişlettik. Kesintisiz okumaya devam. 🤓
6
821
Özcan Bal
Bir kitabın hem kısaltılmış çevirisini okumuştum geçmişte ama tam metin kitabı okudum ama kayitedemiyorum bence baski mantığı olmasın her kitabın baskılarını ayrı ayrı paylaşma olmali
3
Özcan Bal
yorumladı.
Yeni özellikler: 2019 Okuma Raporları
Merhaba sevgili okurlar. 🖐 Heyecanla 2 yeni özelliğimizi duyurmak istiyoruz. 📌Okuma hedeflerinin yanına okuma raporlarını ekledik. Okuma raporlarına okuma hedeflerinin üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu özellik sadece mobil uygulamalarımızda var. (Android ve IOS) 📌Okuma raporlarında, ortalama kaç dakika kitap okuduğunuz, senelere göre kitap okuma sayılarınız, sene içerisinde en beğenilen alıntınız gibi detayları içeren 4 sayfalık bir özet var. 📌Raporunuzu diğer sosyal medya hesaplarında paylaşabilmeniz için kısayollar da eklendi. İnsanların kitaplara olan ilgisini artırmak için diğer mecralarda da raporunuzu paylaşabilirsiniz. Paylaşımlarınıza 1000Kitap'ı eklemeyi unutmayınız. ❤️ 📌İkinci olarak, artık diğer okurların gönderilerini kendi profilinizde paylaşırken yorumlu bir şekilde de paylaşabileceksiniz. Nasıl çalıştığını görmek için tekrar paylaş düğmesine tıklamanız yeterlidir. 🤓 Umarız, kitaplarla dolu güzel bir sene geçirmişsinizdir. Musmutlu seneler diliyoruz. 🎄 1000Kitap ekibi Ekleme: Güncellemeyi daha hızlı alabilmek için uygulamayı tamamen kapatıp açma işlemini 2 defa yapabilirsiniz.
46
835
Özcan Bal
Bir kitabı iki defa okudum ilk çocuk versiyonu(kısaltılmış) daha sonrada roman (tam metin) okudum ama bunların sadece birini ekleyebiliyorum lütfen bunu düzeltin her ikisinide ekleme mümkün olmalı ....
2
Özcan Bal
yorumladı.
Maedre
80 Günde Devri Alem'i inceledi.
378 syf.
·
8/10 puan
Balon nerede hani?
Nedendir bilinmez, küçükken ben ve tahmin ediyorum birçok çocuk, bu 80 günlük dünya turunu balonla yapıyorlar sanırdık. Şimdi bu kitabı adam akıllı okuyunca görüyorum ki; balon falan yokmuş ortada, bildiğin dümdüz trenli-gemili falan dünya seyahati. Arkadaş bu balonla dünya seyahati fikrini bulan kimse çıksın ortaya, büyümüş çocukların hayal kırıklığından sen sorumlusun.
80 Günde Devri Alem
8.4/10
· 12bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
9
Özcan Bal
Balonla hatırladığıma göre bazı kısmında vardı ayn genelin hepsinde yok zaten çoğu çocuk kitabının baskısında balonlu resim oluğu için insanlar hep balonla seyahat yaptığını zannediyorlar.
1
Maedre
Kitapta balonla seyahat kısmı yok ancak bir yerde bahsediliyor sadece, burayı balonla bile geçmek imkansız gibisinden.
Özcan Bal
bir yorumu yanıtladı.
Sevgi bal
Şeker Portakalı'ı inceledi.
184 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Ah, Zezé! Ne güzel bir çocuksun sen. O kadar bitmesini istemediğim bir kitaptı ki. Okudukça insanı çocukluğuna götüren inanılmaz bir kitap. Şeker portakalı hislerin dünyası olan kitap . Daha çok okunması ,okutulması gereken bir kitap. Büyüklerin dünyasıyla, küçüklerin hayalleri arasındaki duvarı inanılmaz bir biçimde yıkan, yaşamın acımasızlığını bir kez daha bize hatırlatan ve okuduktan sonra uzun süre yüreğimizde taşıyacağımız, mükemmel bir kitap.
Şeker Portakalı
OKUYACAKLARIMA EKLE
9
Sevgi bal
Evet. Okudunuz mu ,nasıl devam ediyor?
1
1
Özcan Bal
Valla maalesef okuyamadım umarım bi yakınım satın alırsa eve getirir okuma fırsatı bulurum o zaman🤥
1
Özcan Bal
yorumladı.
Ela Toker
Robinsonlar Okulu'yu inceledi.
120 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Tam benim türde bir kitap. Çok güzel. Aşk, biraz komedi, bolca macera ve en çok da Jules Verne içeriyor. En sevdiğim yeri sonu. Sonunda bir bakıyorlar ki aslında a... spoiler vermeyeyim :)
Robinsonlar Okulu
8.1/10
· 230 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
Özcan Bal
Bende Robinson tarzı kitapları çok severim, kitabın sonu gerçekten gülümseticiydi.