Seher Şahin, bir alıntı ekledi.
19 Mar 16:16 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Sevr'i kabul etseydik ne olurdu?Türkiye'nin belirli kısımları sonra verilir,belirli kısımları verilmezdi.Bir kere Ege Bölgesi hiçbir zaman verilmez,İstanbul elden çıkardı.İngiltere,Cebelitarık'tan ve Malta'dan nasıl çıkmadıysa,İstanbul'a da o şekil yerleşir ve Boğazlar ve İstanbul'u Rusya'ya katiyyen bırakmazdı;pseudo(sehte görünümlü) bir ortaklıkla oyalardı ve ilerde de kuzeydeki kuvvetin güneydeki üslerine karşı aynı düzeni sürdürerek,Britanya'nın ebedi hakimiyetini sağlardı.Bazı yerli iktidar sahipleri de bu politikayı desteklerdi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İlber Ortaylı (Sayfa 144)Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İlber Ortaylı (Sayfa 144)
Fatih Beyazkaya, bir alıntı ekledi.
11 Mar 18:14 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Rusya Tarihi
Slav (Slovene) adına ilk defa, eserini M. s. VI. yüzyılın başlarında yazan, Nazians'h Pseudo-Cesarios'un kitabında rastlanıyor. "Slav, sözünün ne anlama geldiği bilinmiyor; bu isim de, birçok kavimler adı gibi, menşei ve mânası açıklanamıyor.

Rusya Tarihi / Başlangıcından 1917'ye Kadar, Akdes Nimet Kurat (Sayfa 4 - Türk Tarih Kurumu)Rusya Tarihi / Başlangıcından 1917'ye Kadar, Akdes Nimet Kurat (Sayfa 4 - Türk Tarih Kurumu)
Şeyma Öztürk, bir alıntı ekledi.
26 Şub 09:04 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Sevr kabul edilseydi ne olurdu?
"Sevr'i kabul etseydik ne olurdu? Türkiye'nin belirli kısımları sonra verilir, belirli kısımları verilmezdi. Bir kere Ege Bölgesi hiçbir zaman verilmez, İstanbul da elden çıkardı. İngiltere, Cebelitarık'tan ve Malta'dan nasıl çıkmadıysa, İstanbul'a da o şekilde yerleşir ve Boğazlar ve İstanbul'u Rusya'ya katiyyen bırakmazdı; pseudo (sahte görünümlü) bir ortaklıkla oyalardı ve ilerde de kuzeydeki kuvvetin güneydeki üslerine karşı aynı düzeni sürdürerek, Britanya'nın ebedî hâkimiyetini sağlardı. Bazı yerli iktidar sahipleri de bu politikayı desteklerdi. Türkler bu bölgeyi ancak turistik görür ve iç geçirirlerdi."

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İlber Ortaylı (Sayfa 144 - Kronik Kitap, Ocak 2018.)Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İlber Ortaylı (Sayfa 144 - Kronik Kitap, Ocak 2018.)