Bazı siyasilerin sözleri
Benim alnım enseme kadar açıktır. (S. Demirel)

Sayın Haydar Aliyev pezevenklikte benden geri değildir. (S. Demirel)

Sevgili Zeytinburunlular! (T. Çiller)

Milli Görüş insanın kafasına 3 çivi çakar: Refah, Fazilet, Saadet (N. Erbakan)

Kerhaneleri kapatalım da bizi şey etsinler? (S. Demirel)

Benzin vardı da biz mi içtik? (S. Demirel)

Benim milletimin dili tektir.(RTE)
Ben ne tek dil dedim, ne tek din dedim. (RTE)
Tek din dedim, dil değil, din, din. (RTE)

-Bu bacınız sizi ne yapacak?
+?
-Yedi yedi daha kaç eder?
+14.
- Hayır. Yedi kere yedi kaç eder?
+Kırk dokuz.
(Tansu Çiller Yalova'ya 77. il olacağını müjdelerken)

Ege bir Yunan gölü değildir, Ege bir Türk gölü de değilidir. Binaenaleyh Ege bir göl değildir.(s. demirel)

Biraz da Küçük Turgut'la oynasınlar. (T. Özal)

Halamın bıyığı olsa amcam olurdu. (T. Özal)

O halk çocuğu da biz o... çocuğu muyuz? (S. Demirel)

-Efendim, İngiltere Büyükelçisinin elini sıktınız mı?
+Ya neresini sıkacaktım?
(S. Demirel)

Tecavüze uğradıysa çocuk değil anası ölsün. (M. Gökçek)

Zühal Şenol, 1984 inceledi.
22 Oca 10:29 · Kitabı okudu · 17 günde · Beğendi · 9/10 puan

Daha önce kitabı yarım bırakmış yeni bir anne olarak yüreğim kaldırmadığı için okumama daha vaktim olduğunu söylemiştim. Her kitabın bir vakti var ona çok inanıyorum öncelikle...
Ahh.. Kitaba gelince sonunda öyle çok üzüldüm ki... Acaba bizde mi sonunda böyle olacağız diye düşünüp tepeden tırnağa ürperdim. Orwell'in 1948 de bugünü yaşamış gibi yazması ne enteresan geldi. Bir girdabında içindeyiz. Bizim dışımızda gelişiyor her şey.. Akıntıya kapılıp gidiyoruz. Günümüz politik güncel pek çok şey birebir örtüşüyor. Çok bizden çok bizim ülkemizden.
Büyük Birader=RTE

O..tan Teyyar'a Selam Söyle Bu Yazar'a :
Bugün büyük bir AVM'de kitapçıda dolaşırken Özdemir İnce'nin "Cumhuriyetin Şairi Nazım Hikmet ve Cumhuriyetsiz Şairi Necib Fazıl Kısükürek" diye bir kitabına gözüm ilişti. Göz atmak için içine şöyle bir baktığımda önsöz/giriş kısmında iki şairi kıyaslama yada eleştirme olduğunu beyan eden bu sözde yazar bozuntusu kitabında Ustadı anlattığı kısımda Ustad'a, eski c.başkanı Abdullah Gül, Taner Yıldız şimdiki c.başkanı RTE'ye ve islam riteratüründe ki tasavvuf erbabına resmen debelenerek kin kustuğuna şahit oldum. Kendime sormadan edemedim. Bu şahıs kiiiiim Ustad kim.. Sen Ustad'ın tırnağındaki toz bile olamazsın. Ben kenoimi bildim bileli cumhuriyet öncesi dahi bir çok şairi tanır ve ismini duymuşumdur. Ama Özdemir İnce denen bu İslam düşmanı yazarı(!) ilk defa hayatım boyunca bugün duydum. Bunu düşününce kendimi gülmekten alamadım. Hani kedi yetişemediği ete murdardı zaten der ya işte bununkide böyle şey.

Nur Banu, bir alıntı ekledi.
06 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Dokuzuncu bölüm
Modern (çağdaş) insan, evrensel sürecin piramidi üzerinde azametle ve mağrur duruyor ve bilgisinin kilit taşını bunun üstüne koyarak dört bir yanıyla kendisine itaat eden doğaya şöyle çıkışır gibi görünüyor: "Biz ereğimize vardık, biz ereğiz, biz sonuna ermiş yetkin yaratığız, tümüyle doğayız.

Ey, 19. yy'ın pek mağrur, burnu büyük Avrupalısı (rte reisim, sen misin yoksa) çokça kuru gürültü ediyorsun! Senin bilgin doğayı sonuna dek kuşatmıyor, onu sona erdirmiyor, tam tersine kendi doğanı, kendini öldürüyorsun yalnızca. Bilen kişi olarak üstünlüğünü bir kez de "yapabilen kişi" olarak geride kalışınla ölç. Elbette sen bilginin güneş ışınları üzerinde yükselip duruyorsun göğe, ama aynı zamanda kaosa düşüyorsun...

Tarihin Yaşam İçin Yararı ve Yararsızlığı Üzerine, Friedrich Nietzsche (Sayfa 112)Tarihin Yaşam İçin Yararı ve Yararsızlığı Üzerine, Friedrich Nietzsche (Sayfa 112)
Alperen Tekin, bir alıntı ekledi.
01 Eyl 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

RTE'yi diyor sanırım
Efendiler, bu fırsatla saygıdeğer ulusuma şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki asıl özü çok iyi analiz etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!

Nutuk - Gençler İçin Fotoğraflarla, Mustafa Kemal Atatürk (Sayfa 411)Nutuk - Gençler İçin Fotoğraflarla, Mustafa Kemal Atatürk (Sayfa 411)

Bu gün başıma gelen bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum arkadaşlar. Garip bir ülke olduğumuzun ve artık dönüşününde çok zor olduğunu gördüm bugün. Küçük kızım alerji olduğu için aile hekimine gittik. Bu arada istanbul beşiktaşta yaşıyoruz. Aile hekimimize ilk gittiğimizde muayene masasında ve kendi masasında bildiğin çuval vardı. Odası ahır gibi kokuyordu adamın. Eşim önyargılı olma dedi. Ilaçlar bir işe yaramadı. Bu gün tekrar gittik. Ilaçları değiştirdi. Çocuğa bile doğru düzgün bakmadan çin falına geçti :) yanlış duymadınız demir at mıs kızımızın çin burcu RTE de bu burçtanmiş. Hatta uranüs koçtaymıs kızım doğduğunda. Ülkenin hali bu arkadaşlar... Adam doktor mu falcı mı yalaka mı bilinmez. Ama cahillik budur arkadaşlar. He bu arada eczanede de ayrı bir komedi oldu. 25 tl lik faturanın 20 tl si muayene ücretiydi :) şimdi arkadaşlar bir sorum olacak. Bu adam kaç kitap okumuştur? Okumuştur da ne okumuştur? Okuduğundan ne anlamıştır? Yazık verdiğimiz binbir emekle bunları besliyor bu ülke. Umarım paylaştığım için bana kızmazsınız. Gerçekten umutsuzluğa düşüyorum da bazen...