Necip Fazıl Kısakürek
Tohum saç, bitmezse toprak utansın!
Hedefe varmayan mızrak utansın!

Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!

Eski çınar şimdi noel ağacı;
Dallarda iğreti yaprak utansın!


Ustada kalırsa bu öksüz yapı,
Onu sürdürmeyen çırak utansın!

Ölümden ilerde varış dediğin,
Geride ne varsa bırak utansın!

Ey binbir tanede solmayan tek renk;
Bayraklaşamıyorsan bayrak utansın!

Canan Karatay haklı ekmek öldürüyo
Son yıllarda çölyak hastalığının korkunç hızlı yayılan problem haline gelmesinin sebebi, "buğdayı ıslah etme" adı altında yapılan çalışmalar esnasında, buğdayın içindeki glutenin yapısal değişikliklere uğramasıdır. Genetiği değiştirilen buğday, vücudun gluten dayanıklılığını yok ediyor ve çölyak hastalığına sebep oluyor. Bu ise, hazımsızlık, iştahsızlık, saç kaybı, halsizlik, depresyon, baş ağrısı, kas spazmları, anemi, sebebi bilinmeyen vücut ağrıları, kısırlık, romatizmal hastalıklar, vitamin yetersizlikleri, vücut döküntüleri gibi semptomlara sebep oluyor.

Saklı Seçilmişler, Soner YalçınSaklı Seçilmişler, Soner Yalçın
Emre Özen, Şeker Portakalı'ı inceledi.
12 saat önce · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bir küçük yürek düşünün. O yürek o kadar çok küçük ki bir saç telinin kopmasına bile nasıl dayanır siz düşünün! Ama işte o minik yürek Zezéyi hiç aklımızın almadığı kadar güçlü ve dayanıklı bir çocuk haline getiriyor. Hayatınızda hiç bu kadar haylaz çocuk görmemişsinizdir belki de. Haklısınız çünkü bu kitabı okuyanakadar bende böyle bir yaramaza denk gelmemiştim. Lakin bu minik yaramazımız öyle sevecen, öyle büyük düşünceli, öyle merhametli ve bir o kadar da fedakâr bir yürek ki okudukça şaşıracaksınız bu dediklerime. Zezé isimli ve kitapta şeytan diye bilinen bu ufaklığımız inanamayacağınız bir düzeyde melek ruhlu bir çocuk aslında...

Ekin Erdoğan, bir alıntı ekledi.
21 saat önce · Kitabı okuyor

Masum
Yakmak için koca koca fırınlar yapacaklarına, Yahudiler'le Çingeneler'in göz ve saç rengini değiştirmek daha kolay olmaz mıydı?

Boyalı Kuş, Jerzy KosinskiBoyalı Kuş, Jerzy Kosinski

Temizlik yaparken annem;

Heryerde saç var
Yerlerde saç var
Kimin bu saçlar ??

Küçük Şair, bir alıntı ekledi.
23 saat önce

Hayat,
düşünceleri tutan bir hapishanedir. İnsan, can sıkıcı bir saç
demetidir, ben de akılsız bir robotum.

Tutunamayanlar, Oğuz Atay (Sayfa 32)Tutunamayanlar, Oğuz Atay (Sayfa 32)

Lütfen okuyalım bir seferlik.
Sevgili arkadaşlarım, iyi iletişim kurabilen bir insanım ve sizlerle gülüyoruz eğleniyoruz sizlere yakın davranıyorum falan ama özellikle de yorumlar gibi kamuya açık alanlarda haddinizi aşmamanızı öneriyorum. Sizlerle iyi arkadaş olabiliriz ama bu bana özellikle ve özellikle kamuya açık alanda saygısızlık edebileceğiniz anlamına gelmez. Burada sizleri güldürmeye eğlendirmeye ve kültürlendirmeye ( ki pek umursamıyorsunuz) çalışıyorum ben de eğlenip güzel vakit geçiriyorum ama bu benim buradaki kimliğim ve çoğu zaman kanınızı donduracak kadar ciddi bir insanımdır. Saygısızlık yapıldığını gördüğüm anda yorumlarda engeli basarım. Şaka maka bir yere kadar. Kaldı ki cahil ve kültürsüz insanlar gibi düşüncelerimi değil bizzat şahsımı eleştiren ezikleri de zorla tutmuyorum. Doğa böyle oldu doğa şöyle ayak tırnağından saç ucuna kadar doğa olmuşlar zaten. Neyse dediğim gibi kırmızı çizgilerimi aşmadan haddini bilerek seviyeli bir şekilde yorum atanlara kalp atarken diğer türlüsüne engel atıyorum. Bu sizin umurunuzda olur olmaz o önemli değil ama uyarmak benim vazifemdir.

Not olarakta şunu eklemek isterim bilmediğiniz konular hakkında yorum yapmayın sonra rezil oluyorsunuz. Hem bilmiyorsunuz, hem bilmediğinizi bilmiyorsunuz hem de biliyormuş gibi konuşuyorsunuz. İki kulak bir ağız vermiş allah bilmiyorsanız bilen insanları dinleyip bir şeyler öğrenin.

Hepinize sevgiler.

özgül aksolmaz, Tutunamayanlar'ı inceledi.
 23 May 12:41 · Kitabı okuyor · Puan vermedi

Hayat düşünceleri tutan bir hapishanedir. insan can sıkıcı bir saç demetidir, ben de akılsız bir robotum.
Güzel bir gün ve ben yaşıyorum.
İnsan kendini beğenmeden yaşayamaz.kendini beğenirse diğer insanlar onun hayatını cehenneme çevirmeye başlarlar Bunun için insan hem kendini beğenmeli hemde beğen memelidir.
Cenap Şehabettin ne de güzel demiş:güzel bir kıyafet iyi bir tavsiye mektubudur.
Bir dostun varlığı güzel bir şeydir; fakat bir dosta ihtiyaç duymadan yaşayabilmektir önemli olan
İnsan hareketlerine engel olabilirdi;fakat düşüncelerini nasıl durdurabilirdi? İnsan tabiatına bu kadar aykırı bir şey olamazdı.