1000Kitap Logosu
Resim
ELİF
TAKİP ET
ELİF
@salel
BİYOLOG
DOKTORA
MERSİN
MERSİN, 1 Ocak
27 kütüphaneci puanı
32 okur puanı
21 Haz 2013 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
581 syf.
·
10/10 puan
Tek kelimeyle HARİKA. özellikle savaş kısımları harika olmuş. İki gündür aralıksız devam ediyorum. Elimden bırakınca acaba ne olacak diye hemen kitaba koşmak istiyorum. Savaşsın geçtiği satırlarda atılan her bir okla çekilen her bir kılıçla kalbim oynuyor. Yazar öyle bir yazmış ki sanki kılıç benim yanımda ve hem savaşçının hem de karşısındaki savaşılanın nefesini duyuyor gibi oluyorum. Yazarı daha yeni keşfettim. Tüm dünyada en çok okunan Twilight vampir serilerini okumuştum ama bu kitaptan sonra o kadar yavan kaldılar ki anlatamam. Tam anlamıyla bizden tam anlamıyla fantastik, gerilim, harika bir macera. Yazarın eline emeğine sağlık harika bir kurgu olmuş.
Okuyacaklarıma Ekle
456 syf.
·
10/10 puan
Bu güne kadar bütün okuduğum fantastik kitapalar yabancı yazarlardan olmuştu. Yazarın önce Pir-i Lezzet kitabını okudum ve çok beğendim. Osmanlı tarihi, astroloji, mutfak sırları gibi bilgileri bir konuya yaymasını çok beğendim. Yazaı okurken aslında hemen gözünüzde canlandırıyorsunuz. Bu coğrafyada o kadar çok mistik konular, mitolojik efsaneler var ki bunlara hep sığ kalmıştım. Kendi adıma üzülerek söylüyorum ki yaşadığımız, doğduğumuz bu coğrafyamızdaki hikayeler mumyalaştırıp müzelerde saklamışız. Başka coğrafyalarının bizden oldukça uzak haç, sarımsak, zombi, vampir gibi kurguları hayranlıkla okudum ve okuduk. Bu kitapla kesinlikle bilimdışı fantastik hikayelerimizi keyifle okudum. Yazarın eline emeğine sağlık.
Okuyacaklarıma Ekle
320 syf.
·
10/10 puan
Tek kelimeyle mükemmel. Yazara yorumlardan rastlamıştım ve okumaya karar verdim. Gerçekten harika bir kitap olmuş. Baharatlar, lezzetler, astroloji, Osmanlı mutfagi ve bir tutam aşk var kitapta. Yalnız okurken sürekli ağzım sulanmadi da değil hani.inanin bir aktara gidip raflara bakındım ve adı geçen birçok baharati kokladım. Kesinlikle tavsiye ediyorum
Pir-i Lezzet
8.9/10 · 318 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
456 syf.
·
9/10 puan
Güzel bir kitap. Okurken içim ezildi dünyada çok fazla kötülük var. Bazen kendimce dert edindiğim şeyler başıma gelince neden bunlar benim başıma geldi ben ne yaptım diyorum. Okurken bu masum çocuklar hiç birşey yapmadı ama başlarına neler geldi dedim. Allah kotuyle imtihan etmesin bizleri ve çocuklarımızi. Aslında teknik bir kitap olmuş hele ki sonlara dogru. Kitabın ilk bölümlerinde konuyu da fikri de alıyorsunuz. Bu aralar çok trend olan ve çok okunan kitapların yazarı Gülseren Budayicioglu gibi yazmamış. Beklentiler öyle bir psikiyatristin anilariysa bu kitap daha teknik bir kitap. Çocuklarıma aralıklarla küçük uyarılarla mahremiyet eğitimi veriyorum. Kitaptan sonra onlarla daha çok göz teması kuruyorum. bir çocuk yetiştirmek çok zor. Kitap bana farklı bir pencere açtı. Bazı insanlar toplumda neden bu kadar kötü neden kötülükler kol geziyor diye kendime çok soruyorum. Gerçekten de çocukluğuna iniomeli insanların. Yazarın da dediği gibi kişilerin hayat hikayeleri dikkatlice incelenmeli. Hayat hikayesi çocukluğu neyse geleceği ona göre inşa ediliyor. Bir kişinin karakteri değil kişi ailede toplumda. İyilik de kötülük de yayılıyor. O yüzden bireysel olarak sağlıklı olmalıyız sağlıklı evlatlar yetiştirmeliyiz ki toplum sağlıklı olabilsin.
Okuyacaklarıma Ekle
1
2
3
4
...
60
599 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.