Okur
Seda
TAKİP ET
Seda
@sedak0726
Adalet Öğretmen Adayı. Atanmayı bekliyor.
ADALET BAKANLIĞI "yaz kızım"
Lisans
ANTALYA
1985
31 okur puanı
03 Haz 2019 tarihinde katıldı.
30
Kitap
9
İnceleme
25
Alıntı
27
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Hayatta en nefret ettiğim şey, insanların ortada sorun olduğunu hissettiğinde karşısındakine söylemek yerine sessiz kalmalarıdır. İletişim insanlara has bi şeydir. Sessiz kalarak karşınızdaki insanlara kırgınlığınızı hissettiremezsiniz. Ya karşınızdakine söyleyerek dialoğu komple kesin atın ya da kırgınlığınızı dile getirip karşıdakine hatasını söyleyin.
3
Bu ramazanda Müslüman olan herkese bol namazlı, bol kuranlı, geleceğe karşı bol meditasyonlu bir ay diliyorum.
4
İnsan geçmişi özler mi? Geçmişimi, Gülmelerimi, Umutlu olmalarımı, Hayallerimi hayal etmeyi. En çok da senin varlığını özlüyorum. Kim derdi ki kader erken ayıracak seni benden. Kim derdi ki yıllar geçse de arkandan özleyeceğimi, Kim derdi ki hala acaba düşünceleri tam olarak neydi diye sorgulayacağımı, Ve kim derdi ki senden sonra, senden sonra hiçbir zaman tam olamayacağımı. Sen gitmedin aslında, ben yarım kaldım. Arkadaşımı rahmetle anıyorum.
2
Çocuklarınıza empatiyi öğretin, çocuklarınıza merhameti öğretin, bu dünyada makam ve mevkinin baki kalmadığını, önemli olan mutlu olacağı bir iş yapmasını, seveceği insanlarla olmayı öğretin. Çocuklarınıza onunla aynı statüde olmayan insanlara insanca bakmasını öğretin.
4