Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Tercüman, 17 şubat 1971
İkide bir aklıma gelir: Masum Katiller isimli bir film oynamıştı. Kutup insanlarının, karılarını misafire ikram etmeye kadar varan aykırı töreleri anlatılıyor, bu töreye uymayan bir yabancının öldürülüşü hoş gördürülmek isteniyordu. Çarşaf marşaf kalmadı ya, soyunup...
Tarık Buğra
Sayfa 125 - Ötüken Neşriyat..
Rabbimiz, el-Enam suresinin 68. ayetini bu sabah gönderdi gibi taptaze duruyor:"Allah'ın ayetlerini gelişigüzel konuşanları gördüğünde içlerinde durma. O konu gündemde oldukça onlarla selamlaşma. Yanılır da onların tuzağına düşersen sakın zalimlerle bir arada durmayasın." Senin cep telefonunda o e- posta, o tweet bulunmasın!
Kelimeyi uzatmak ilgi belirtisidir. Oyuncular genellikle merhabaaa diyerek selamlaşma kelimelerini uzatırlar ve bu da romantik ilgiyi gösterir.
"Kapılar, kapı kolları, tokmak ve halkaları insanları mimari yapıyla, haneyle olan ilk bedensel gelişimini sağlayan nesnelerdir. Bu anlamda eve gelen bir yabancı için hane halkının temsiliyetini üstlenen bu nesneler, dokunsal ve görsel bir selamlaşma aracı haline gelir. Konuklar hane halkı ile iletişim kurmadan önce yaşayan bir mimari unsur olarak evle selamlaşır, tanışır ve iletişime girer."
100 syf.
·
Puan vermedi
·
26 saatte okudu
Yaklaşık iki yıl önce , dünyanın önde gelen primatologlarından Dr. Jane Goodall'ın konuşmacı olduğu bir video konferansa katılma şansım olmuştu . Dr. Goodall , 20'nci yüzyılın devrim niteliğindeki bilimsel keşiflerinden birine imza atmış ; şempanzelerin alet yapıp...
Atlas - Sayı 358 (Şubat 2023)
Atlas - Sayı 358 (Şubat 2023)
0/10 · 4 okunma
23453
524 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.