Aslında aşk sevmek değil, sevilmek ihtiyacından doğar.
Reklam
Demek şiir seviyorsun. Duyguları güçlü, iç dünyaları zengin ve zeki insanlar sever şiiri. Çünkü onlar şiirin içinde bir yerlere saklanan duyguları bir bir keşfetmeyi, yakalamayı, bu farklı renkteki duyguları tanımayı bilirler. Bilimi sevmek ise dünyaya duyulan ilgi, merak ve heyecan demektir.
İnsan bir bahar çiçeği temizliğinde olur.
Ben deli olurum, insanlar karanlık karanlık, kuşkulu baktıkça bana... Bütün insanlar kuşkusuz, korkusuz, çıkar düşünmeden, düşmanlık geçirmeden içlerinden baksalar biribirlerine... İnsan, ne olur biliyor musunuz, sıcacık bir bahar güneşinin bahtiyarlığında duyar kendisini... Bahar güneşinde bir sevinç içinde gerinir.
Sayfa 43 - Sevmek, Sevinmek, İyi Şeyler Üstüne (21 Şubat 1962) - Yapı Kredi Yayınları - 12. Baskı: İstanbul, Haziran 2022Kitabı okuyor
"Hem sevmek hem de sevdiğin kişi tarafından sevilmek! Dünyada bundan iyi şey yoktur."
Yalnızlığa alışmış insanı sevmek zordur.
Charles Bukowski
Charles Bukowski
Reklam
Ne sen bunun farkındasın ne de polis farkında
Sevmek mükemmel iş delikanlım Sev bakalım… Mademki kafanda ışıklı bir gece var, benden izin sana seeeeev sevebildiğin kadar..
Ne kadar çok uzakta olsan da Perdene değen rüzgârı bilice'm. Ellerinle sağladığın yaralarımı sen dağla Nasıl inanıca'm sevdaya, kime sarılıca'm? 🎧🎶
Tan Taşçı
Tan Taşçı
YALIN Her seven Sevilenin boy aynasıdır. Sevmek Sevilenin o aynaya bakmasıdır.
Reklam
Bu insanları sevmek sözü hayali bir şey değildir ama galiba biraz nazari…
Sevmek
Sevgi bir çiçek gibi, nazik ve hassas, Kokladıkça içine çeker insan, her nefeste biraz daha fazlasını. Sevgiyle bakınca dünyaya, her renk bir başka güzel, Her ses bir melodi, her an bir hazine, değerini bilene. Sevgi bir meşale, karanlıkta yolu aydınlatan, Yanındakine ışık ol, gönlünü onunla paylaşan. Sevgiyle sarılınca hayata, kederler unutulur, Mutluluk kapıyı çalar, yüreklerde umut tüter. Sevgi bir okyanus, derin ve sınırsız, Dalgalarda yükselir, bazen durgun, bazen hızlı. Sevgiyle dolunca insan, bütün dünya onun olur, Sevgiyle atar kalpler, sevgiyle güzelleşir her yol.
Çok sevmek bazen çok nefrete dönüşebilir…
Sen geçersin insan geçer dünya bir gün dönmekten geçer...
Onu çok sevmek ise, ona çokça salat ü selam getirmekle mümkündür. Zira kim bir şeyi severse, onu çokça anar.
1.500 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.