Zehra Esedova, bir alıntı ekledi.
47 dk. · Kitabı okuyor

Bazen düşünürüm, ne kadar garip mahluklarız? Hepimiz ömrümüzün kısalığından şikâyet ederiz; fakat gün denen şeyi bir an evvel ve farkına varmadan harcamak için neler yapmayız?

Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 98 - pdf)Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 98 - pdf)

Eğer insan hep bir tarafına yatmaktan rahatsız oluyorsa, diğer tarafına döner; ama yaşamaktan rahatsızsa yalnızca şikayet eder... Oysa biraz gayret etsen öbür yana döndürüvereceksin kendini!

Küçük Burjuvalar, Maksim GorkiKüçük Burjuvalar, Maksim Gorki

Biz burda rahat rahat konuşurken,hayatımızdan şikayet ederken,elimizdekilerin anne babamı zı söverken, şu an rahat uyuyamayan belkide anne babasının cesedini gören yarın hayatta kalacak mı bilmeden mücadele veren filistinli kardeşlerimizi unutmayalım onların yerın de olsaydık onları biraz cık anlasaydık eğer şikayetçi olduğmuz bu hayata şükrediyor olurduk belki de.

Buse Suci, bir alıntı ekledi.
9 saat önce · Kitabı okuyor

Bazen düşünürüm, ne kadar garip mahluklarız? Hepimiz ömrümüzün kısalığından şikayet ederiz; fakat gün denen şeyi bir an evvel ve farkına varmadan harcamak için neler yapmayız?

Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 29 - Dergâh Yayınları)Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 29 - Dergâh Yayınları)

Yalnızlık; her zaman çok şikayet edilebilecek ama ondan asla vazgeçilemeyecek kadar büyük bir ruh hastalığı.

Not: Kendime Kızıyorum
Diyorum bu gece gelmesen aklıma seni düşünmekten sabaha kadar uykusuz kalmasam. Sonra kızıyorum kendime. Diyorum ki "Gündüzleri hiç olmayacak bir aşk O Keşanlı Geceleri aklına gelmesinden şikayet ediyorsun." Neyse gelsin de en azından geceleri aklıma gelsin, ben kahveye alıştım zaten.

Burak İnanlı, bir alıntı ekledi.
11 saat önce · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bir kimse, Yûnus b. Ubeyd'e fakirlikten şikayet etti. Bunun üzerine Yûnus ona, "Gözlerini yüz bin dirheme verir misin?" dedi. O da, "Hayır." dedi. "Ellerini yüz bin dirheme verir misin?" dedi. O da, "Hayır." dedi. "Ayaklarını yüz bin dirheme verir misin?" dedi. O da "Hayır." dedi. Yûnus ona, üzerindeki Allah'ın nimetlerini hatırlattıktan sonra, "Senin yanında yüz binlerce dirhem nimet bulunduğu halde, sen hala fakirlikten şikayet ediyorsun." dedi.

Sabredenler ve Şükredenler, İbni Kayyim El Cevziyye (Sayfa 150 - İnsan Yayınları)Sabredenler ve Şükredenler, İbni Kayyim El Cevziyye (Sayfa 150 - İnsan Yayınları)

İnsanın böyle bir hayranı olması ne kadar hoş :))
Ölüyü diriyi halletliler gözü Semrâ Sultâna diktiler.

#28214

2 dk.
Ş. Nedeni
Anlamsız Alıntı
Ş. Eden
* Gizli*
Ş. Sonucu
Bekliyor
#Şikayet Geçmişi#
1. * Gizli* Şikayet Et (2 dk.)
her zmanki gibi nbu kitaptada 45 in üsütünde alıntı var sitenin ruhuna aykırı kafasına göre sallıyıp duruyor böylelerine dur demeniz gerekir admin duy sesimizi

Semrâ SultânSemrâ Sultân, bir alıntı ekledi.
10 saat önce · Kitabı okudu · 9/10 puan
"Davran ha kadınım, davran!"

IV. Murad, Yavuz BahadıroğluIV. Murad, Yavuz Bahadıroğlu