Semrâ Sultân, bir alıntı ekledi.
25 dk. · Kitabı okudu · 9/10 puan

"Allah Allah!'' Padişahın yüzü bıraktığı gibi değildi. Aradan sanki yarım saatçık değil de yıllar geçmişti. Gözlerinin içi gülüyordu. Yalnızca dudaklarının iki yanında ancak bir annenin fark edebileceği kadar silik iki ıztırap çizgisi vardı.

IV. Murad, Yavuz BahadıroğluIV. Murad, Yavuz Bahadıroğlu
daral_1988, Koleksiyoncu'yu inceledi.
14 saat önce · Kitabı okudu · 9/10 puan

Platonik aşka tutulduğunu düşünen sosyopat silik bir adamın , takıntılı olduğu cazibeli kadını bir mahzende alıkoyuşuyla başlıyor.bu giriş bana gerilim romanlarını anımsatsa da kesinlikle kitabın türü hakkında cümlelerin yoğunluğunu sezdikçe ters köşe olabilirsiniz.yazarın ilk okuduğum kitabı ve kesinlikle bu akıcı tarzından dolayı okuyacağım son kitabı da olamayacaktır. Kitap genel olarak iki kısımdan oluşuyor. kaçırılış ve hapsediliş öyküsünü kadının ve erkeğin perspektifinden okuyoruz. Bir tarafta kadının iç dünyasında ki muammalar ve entelektüel kaygılar,diğer tarafta ise silik bir adamın hedonizm ve anlam arayışı. Uzatıyorum galiba tabir caizse soluksuz okuyacağınız dolu dolu bir eser.

‘bir dünya gözümde her kıta yüzün’ dedikten 4 yıl sonra ‘bir dünya gözümde, her kıta silik’ diyen gazapizmin boşa çıkan duygularının ağırlığını yaşıyorum 

ibiaryu, bir alıntı ekledi.
Dün 15:28 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Babam okulu bıraktığım gün '' Sen ağa olacaktın bey olacaktın , '' demişti. Ağa olacağım , bey olacağım , Sana söz baba. Belki diplomam olmayacak ama hayatı gerçekleriyle , acılarıyla severek yaşayacağım ; silik , boktan bir aşkın puslu karelerine sığınıp korkarak yaşamayacağım. Ağa olacağım baba , bey olacağım.

Kebabman, AngutyusKebabman, Angutyus
Sadun terlemezler, bir alıntı ekledi.
Dün 04:03 · Kitabı okuyor · Beğendi · 7/10 puan

Pisliği bir irade sorunu gibi değil, aklın bir umursamazlığı olarak yaşayan insanlar vardır; çoğu insan ise, özgürce aldıkları bir kararla ya da istemedikleri bir dünyaya boyun eğmeye razı oldukları için değil, kendi kendilerini anlama yetenekleri gerilediği için, bilgiyle alay etmeyi öğrendikleri için tekdüze, silik hayatlar sürerler.

Huzursuzluğun Kitabı, Fernando PessoaHuzursuzluğun Kitabı, Fernando Pessoa

Kitabın dalgalanan kapağı. Ne çok sayfa, belirli ya da silik, su içmekte olan hayvanların bıraktığı bir dolu iz.

- Edmond Jabes

Metin Özdemir, bir alıntı ekledi.
21 May 12:16 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sabahtan beri gökyüzünde pek silik uçuşan gümüş bulutlar şimdi ufukta, gittikçe koyulaşan bir hat oluşturarak tehdit edici bir renge bürünmüşlerdi. Onları gören Abdias birden kaygıya kapıldı. Çünkü fırtına yakın demekti.

Dişi Kurdun Rüyaları, Cengiz AytmatovDişi Kurdun Rüyaları, Cengiz Aytmatov
Şura Leyla Çakar, bir alıntı ekledi.
20 May 18:04 · Kitabı okuyor

Bedenini Yitirmiş Hanımefendi
"Harika bir şey, rüzgârı kollarımda ve yüzümde hissediyorum, o zaman silik bir şekilde olsa da benim de ellerim ve yüzüm olduğunu fark ediyorum. Bu gerçek değil, ama bir şeydir işte. Bir süre için bile olsa bu korkunç ölüm peçesini üzerimden kaldırıyor."

Karısını Şapka Sanan Adam, Oliver SacksKarısını Şapka Sanan Adam, Oliver Sacks
Dora., bir alıntı ekledi.
19 May 15:49 · Kitabı okuyor

" "Kendimi bırakmalıyım," diye söylendi. Direnmekten vazgeçmeliyim. Yaşamalıyım ve görmeliyim. Bilmediğim bu ülkeye yolculuktan korkmamalıyım. Kimsenin ilgilenmediği bu silik insanların dünyasına girmeliyim."

Tutunamayanlar, Oğuz Atay (Sayfa 320)Tutunamayanlar, Oğuz Atay (Sayfa 320)