sinan kaan'ın Kapak Resmi
sinan kaan, bir alıntı ekledi.
14 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Louis Nucéra
Kelimelerin kifayetsiz kaldığı güzellikler vardır.
Kediler de bu cümledendir.

Kedi Gibi Düşünmek ve Davranmak, Stephane Garnier (Sayfa 134 - Paloma yayınları)Kedi Gibi Düşünmek ve Davranmak, Stephane Garnier (Sayfa 134 - Paloma yayınları)
sinan kaan, bir alıntı ekledi.
24 May 23:27 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Sevgisiz kalırsak bizler de kediler gibi, çiçekler gibi gün be gün sararır, solarız. Dolaysıyla ezelden beri hiçbir varoluş özündeki o itici güçten vazgeçemez: Aşk.

Kedi Gibi Düşünmek ve Davranmak, Stephane Garnier (Sayfa 104 - Paloma yayınları)Kedi Gibi Düşünmek ve Davranmak, Stephane Garnier (Sayfa 104 - Paloma yayınları)
sinan kaan, bir alıntı ekledi.
24 May 23:23 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Freud yaşamımızın ilk travmasının doğumda kesilen göbek bağından kaynaklandığını belirtir. Annemizle aramızdaki sabit sevgi bağı o noktada fiziksel olarak edebiyen kesilmiş olur. Sonrasında arkadaşlıkta, aşkta başkaları üzerinden yeniden kurmaya çalıştığımız sevgi bağıdır bu. Girdigimiz her ilişki türünde o sevgi kaynağını ararız.

Kedi Gibi Düşünmek ve Davranmak, Stephane Garnier (Sayfa 103 - Paloma yayınları)Kedi Gibi Düşünmek ve Davranmak, Stephane Garnier (Sayfa 103 - Paloma yayınları)
sinan kaan, bir alıntı ekledi.
24 May 23:13 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Hepimiz sarılmaya, sevgi gösterisine, şefkate, okşanmaya, öpücüklere ihtiyacı vardır. Ve pek çoğumuz zaman zaman bu selinin eksikliğini çeksek de kedi bu konuda hiç tereddüde kapılmaz; ihtiyacı olduğunda gelip bunu size bildirir.

Kedi Gibi Düşünmek ve Davranmak, Stephane Garnier (Sayfa 102 - Paloma yayınları)Kedi Gibi Düşünmek ve Davranmak, Stephane Garnier (Sayfa 102 - Paloma yayınları)
sinan kaan, bir alıntı ekledi.
24 May 22:58 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Sürekli kuşkuyla, her an ötekinin ihanetine uğrama korkusuyla yaşarken nasıl mutlu olabiliriz? Bu imkansız.

Kedi Gibi Düşünmek ve Davranmak, Stephane Garnier (Sayfa 90 - Paloma yayınları)Kedi Gibi Düşünmek ve Davranmak, Stephane Garnier (Sayfa 90 - Paloma yayınları)
sinan kaan, bir alıntı ekledi.
24 May 22:29 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kediyle yaşayan insanlardan bazıları, sık sık gülümseyerek şöyle der: "Kedi bizim evde yaşamıyor, ben kedimin evinde yaşıyorum!"

Kedi Gibi Düşünmek ve Davranmak, Stephane Garnier (Sayfa 85 - Paloma yayınları)Kedi Gibi Düşünmek ve Davranmak, Stephane Garnier (Sayfa 85 - Paloma yayınları)
sinan kaan, bir alıntı ekledi.
24 May 22:20 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Alnını savunmak ya da şansını denemeye gelen çapulcu erkek kediye havada uçan bir pençe indirmek suretiyle komşunun dışı kedisine "kur yapma" hâlleri dışında, kedi çatışmayı sevmez.

Kedi Gibi Düşünmek ve Davranmak, Stephane Garnier (Sayfa 82 - Paloma yayınları)Kedi Gibi Düşünmek ve Davranmak, Stephane Garnier (Sayfa 82 - Paloma yayınları)
sinan kaan, bir alıntı ekledi.
24 May 21:54 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kedileri pek severim, onlar düşünürler ve düşündüklerini kendilerine saklarlar.
Jean Marie Goirio

Kedi Gibi Düşünmek ve Davranmak, Stephane Garnier (Sayfa 79 - Paloma yayınları)Kedi Gibi Düşünmek ve Davranmak, Stephane Garnier (Sayfa 79 - Paloma yayınları)
sinan kaan, bir alıntı ekledi.
24 May 21:39 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Aşk sokağın köşesinde mi? Öyleyle onunla karşılaşmak için de biraz aylak aylak dolaşmak gerek.

Kedi Gibi Düşünmek ve Davranmak, Stephane Garnier (Sayfa 76 - Paloma yayınları)Kedi Gibi Düşünmek ve Davranmak, Stephane Garnier (Sayfa 76 - Paloma yayınları)