Aytaç G., bir alıntı ekledi.
2 saat önce

Histerik semptomların oluşumu
Freud'a göre patojenik tasarım, ruhsallıkta, kendisinin 'bastırmasıyla' ilişkilendirdiği bir redde maruz kalmıştır. Fakat boşaltılmamış heyecan (emosyon) hastanın tahammül sınırlarını aşarsa, ruhsal enerji bedensel enerjiye dönüşür ve konversiyon mekanizmasına göre histerik bir belirtiye yol açar.

Freud'u Okumak, Jean-Michel Quinodoz (Sayfa 27 - Bağlam)Freud'u Okumak, Jean-Michel Quinodoz (Sayfa 27 - Bağlam)

Apple ve Amazon iş modellerini sürekli olarak ve başarılı bir şekilde yeniden icat ederken, diğer şirketler çaresiz bir halde bekliyor. Geleneksel kurumsal yapıları tasarım ve inovasyon süreçleriyle çelişiyor. Bu durum kar-zarar tablosunda yer almadığı için kimseler de umursamıyor. Elbette şirketler ürün konusunda inovasyon yapıyorlar. Ancak ürün inovasyonunun ve geleneksel Ar-Ge'nin ötesine geçmekte zorlanıyorlar. (Alexander Osterwalder)
İş modeli, eğer siz deniz kıyısında kum satmaya çalışırsanız bu mümkün olmaz zaten oraya gelen müşteri kendi kumunu alıp gidecektir. İşte tam da burada iş modeli devreye giriyor eğer siz kumları satılabilir şekilde paketlerseniz bir iş modeli geliştirmiş sayılırsınız ve artık müşterinin size geleceğinden emin olabilirsiniz. (UÇ)

Nazan Bekiroğlu
Bilirim ki
Rengini gizlesen, kokunu saklayamazsın
Perdeni çeksen, ışığı boğamazsın

Benim gördüğüm benim rüyamsın
Fark ederim aynanın sırtındaki sırrı
Eksiğim gibi durduğunu

Bir yanımdan sakinleşir ama
bir başka yanımdan taşarım

Bünyamin Rıza GÜZELAYDIN, Öyle miymiş?'i inceledi.
21 May 19:25 · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kapak yazısı dahi olmayan sade bir tasarım içinde şahane bir kitap. Okuru yoruyor, sayfalar birbiri ardına gitmiyor, bazı bölümleri birden fazla okumak gerekiyor, bir cümlede takılıp kalıyor okuyan. Salim kafayla okunması gereken bir "insan tefsiri"

Hilal, bir alıntı ekledi.
 20 May 20:49 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Schopenhauer 'irade ve tasarım olarak dünya' adlı yaptığını bitirdiğinde kitabın bir başyapıt olduğundan emindir. Bu niçin arkadaşsız kaldığını açıklıyor.


"Bir dahinin hoş sohbet olması pek de mümkün değil hangi diyalog dahinin kendi monoloğundan daha zekice ve eğlenceli olabilir ki?"

Felsefenin Tesellisi, Alain De Botton (Sayfa 216)Felsefenin Tesellisi, Alain De Botton (Sayfa 216)
Dünya, bir alıntı ekledi.
20 May 18:47 · Kitabı okudu · İnceledi

İnsanlar Tanrısal Birliği tanısalar ve evrenin gelişigüzel ilerleyen bir olgu değil,ayrıntılarıyla belirlenmiş bir tasarım olduğunu bilseler, hiç korkmazlar.

Bir Çift Yürek, Marlo MorganBir Çift Yürek, Marlo Morgan
Sezen B., bir alıntı ekledi.
 20 May 18:42 · Kitabı okuyor

Hint felsefesinin eski çağ bilgeliği şunu açıklar: "O Mâyâ'dır, aldatmanın peçe-sidir. Bu peçe, ölümlülerin gözlerini örter onlara bir dünya gösterir. Kişi bu dünya vardır da diyemez yoktur da diyemez Çünkü o bir düş gibidir. Kumda parlayan, gezginin uzaktan su sandığı gün ışığı gibidir; ya da o yere atılmış bir ip parçasıdır da gezgin onu yılan sanır."

İsteme ve Tasarım Olarak Dünya, Arthur Schopenhauer (Sayfa 12 - Biblos)İsteme ve Tasarım Olarak Dünya, Arthur Schopenhauer (Sayfa 12 - Biblos)
Sezen B., bir alıntı ekledi.
20 May 18:39 · Kitabı okuyor

Geçmişle gelecek (onların içeriklerinin sonuçlarına aldırmazsak) bir düş gibi boştur.

İsteme ve Tasarım Olarak Dünya, Arthur Schopenhauer (Sayfa 11 - Biblos)İsteme ve Tasarım Olarak Dünya, Arthur Schopenhauer (Sayfa 11 - Biblos)
Miray, Dimple ve Rishi Tanışınca'yı inceledi.
20 May 06:38 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hepimiz sonu mutlu biten ask romanlarini severiz değil mi? Peki bu ask romani hem mesleki tutkuyu hem kalbi tutkuyu içerse daha da güzel olmaz miydi?
Dimple klasik Hint aile yapısında yetiştirilmiş daha doğrusu yetistirilmeye çalışılmış bir genc kizdir. Rishi ise Hint kültürü ile kendisini yetistiren ailesinden cok memnun ve onlara layık olmak icin istedikleri herseyi yapmaya razi bir genç adamdir. Iki gencin yolu web tasarim alaninda yeni dahiler bulmak icin açılmış yaz okulunda kesişir. Karsilasmalarinda basta kader disi bir el olsa da iliskilerini devam ettirirken ikisi de 'kismet'in varligina kesinlikle inanacaktir. Eglenceli ve okumasi cok zevkli bir kitapti. Insanin 24 saatini bile almiyor. Okuyun efenim