Biraz gülelim tebessüm edelim diye L&M izliyoruz o da ne bileyim işte
Şimdi dönersek kabul eder misin?
Hayır! Onsuzluğa o kadar çok alıştım ki artık aklıma geldiği an ağamıyorum, sadece tebessüm ediyorum.
Hayat yaşayanlar için birkaç tebessüm, biraz acı ve ürpertilerin kendisidir aslında..
Bu garip ve sonsuz derecede zengin mahlukta, tebessüm şahsiyetin yarısıdır. O kadar ki gülümsemediği zamanlar onu tanımak kabil olmaz.
Saf yüzü, biraz dünyadan uzak, buna rağmen bir insana tesadüf ettikleri zaman tebessüm etmek isteyen bakışları gözlerimin önünde canlanıyor. Halbuki o hiç de fevkalade bir adam değildi. Hatta pek alelade, hiçbir hususiyeti olmayan, her gün etrafımızda yüzlercesini görüp de bakmadan geçtiğimiz insanlardan biriydi.
Sevdiğiniz şeylerden Allah yolunda harcamadıkça gerçek iyiliğe erişemezsiniz. Küçük büyük her ne verirseniz, Allah onu kesinlikle bilir. Âl-i İmrân Sûresi(3) 92. Ayet Neyi severiz? Aklımızı severiz, aklımızdaki bilgi ve hikmeti severiz sahip olduğumuz bilgi ve hikmeti infak etmeden, bu bilgi ve hikmeti diğer insanlarla paylaşmadan iyiliğe ulaşamayız Neyi severiz? Kalbimizdeki duyguyu... duygularımızı İnfak etmeden, tebessüm etmeden, muhabbet duymadan iyiliğe ulaşamayız Neyi severiz? vaktimizi, zamanımızı...vaktimizden, zamanımızdan, din yolunda, Allah yolunda, hakikat yolunda, ihtiyaç var ise ümmeti Muhammed'in yolunda infak etmeden iyiliğe ulaşamayız Neyi severiz? malımızı, sonra canımızı... malımızdan ve yeri geldiğinde canımızdan Allah yolunda infak etmeden dünya ve ahiretin güzelliklerine cennete ve ebedi mutluluğa ulaşamayız Sahabe bu hakikatin farkında olduğu için infakı bütün boyutlarıyla gerçekleştirmiştir...
Sayfa 52 - Mecra yayınKitabı okuyor
50 syf.
·
Puan vermedi
Okuması en keyifli ve akıcı bulduğum yazarlardan. İnsanın içini ısıtan, tebessüm ettiren hikayeler var. Duygulandıran ve bi o kadar da hafif bir eser. Tam bir modern klasik başlangıç kitabı. Herkese iyi okumalar :)
Mutlu Prens
Mutlu PrensOscar Wilde · Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları · 202221bin okunma
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.