Giriş Yap
Garplıların bizim dinimize itirazlarından bir tanesi, dinimizin kılıçla yayıldığı ve merhamet, telkin, fikir yolundan yürütülmediğidir. Buna verilecek cevap çok basit... Garplı, kendisinin Hazret-i Îsa'ya isnat ettiği,bambaşka bir din icat etmiştir.Bu, o din değildir. Onun dini,sahte bir merhamet edebiyatı, abes ve köksüz bir (mistik) ve sun'î esrar tertiplerine dayanır. Bu girift meseleyi ben,meşhur ve koyu katolik bir Fransız tefekkür adamıyla görüştüm ve galiba onu cevaptan âciz kalacak hale getirdim.İslâmın kılıcı ise bir operatörün elindeki, (bisturi neşter) gibidir.
Sayfa 30 - Büyük Doğu Yayınları
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Her olumsuzluk yıkıcı değildir. Tereddüt, tefekkür, can sıkıntısı, bekleyiş ya da öfke gibi, toplumun giderek olumlulaşması nedeniyle kaybolma riski taşıyan olumsuzluk biçimleri sıklıkla yapıcı etki göstere­cektir. Bilgisayar bilindiği gibi tereddüt etmez. Öteki boyutundan yoksundur ve bu onu otistik bir hesap makinesi yapar. Empatik anlamda düşünce de bir olumsuzlukla bağlıdır. Düşünme eylemi şayet her türlü olumsuzluktan yoksun olsaydı, hesaplamaktan başka bir şey olmazdı.
Yıla Sessiz Bir Veda..
Yılın bu son ayını da okuduklarımızı tefekkür edebilme, analiz edebilme ve yaşantımızın bir parçası haline getirebilmek adına fırsattan istifade iyi değerlendirelim. Oku oku bir yere kadar, biraz da hemhâl olalım . Akışı bir müddet azad ediyorum :) Selametle 📚
1 yorumun tümünü gör
191 syf.
·
Puan vermedi
Adem Özköse nin okumuş olduğum ilk eseri olan CENNETE OTOSTOP’ duygulanarak okuduğum bir kitap oldu.. ne muhteşem nasipli insanlar var ya Rabbi. islam ile Müşerref olup islamı yaşayanlar, gayrı müslimlken hidayetleri için ne türlü arayış içine girenler , müslüman olduktan sonra ailesi tarafından terk edilenler vs..Bu kitabı okurken tefekkür ediyorsunuz bol bol ve çokça mevlaya teşekkür “Allahım iyiki beni müslüman anne babadan dünya getirdin diye .. ve Yusuf as. Duası ile bitirmek istiyorum” (teveffeni müslimen ve elhıkni bissalihin) ya rabbi benim canımı ancak müslüman olarak al..amin” … Bu muhterem insanların ibretli hikayelerini okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum … 2018 yılın da memleketim olan Ağrıya gelerek yazar dan imzalı kitap hak ederek aynı zaman da imzalı ilk kitabım oluyor .Onun için çok mutluyum Kitapla kalın sevgiler Adem Özköse#
Cennete Otostop
8.7/10 · 1.885 okunma
·
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Bereket farkında olunduğu zaman sahip olunabilecek, hissedildiği zaman varlığı ve değeri kavranabilecek bir şeydir. Çalışın, ibadet edin, insanlara el uzatın, varlıklarla temas sağlayın, tefekkür edin, tabiata bakın, yapıp-eyleyin, üretin... Bunlar olursa zaten bereketin kendisidir bu... Devam ettikçe, su aktıkça her şey daha da gürleşecek, temizlenecek, bereketlenecektir.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
1000
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.6