Bria, bir alıntı ekledi.
11 saat önce · Kitabı okuyor

as beni
ölü bir gül gibi
koru beni
yapraklarım dökülmesin
ta ki sen dokunana dek
dokun ki eriyeyim

ben de şiirle karşılık vermiştim:

ben tıpkı
ölü bir begonya gibiyim
baş aşağı duruyorum
çünkü
ölü begonya gibi
benim de sikimde değil

o da şöyle yazmıştı:

tüm çiçekler
büyümek için
ışık aramaz

belki bu akşam şöyle bir şeye ilham kaynağı olacaktım:

eşcinsel zannetmiştim
ama bir ihtimal
gerçekten şanslıysam
sevişmemiz muhtemel

Tek İsim, Tek Kader, John Green (Sayfa 72 - özür dilerim will ama ben buna asdfgh diye gülerim djdlfjdlkg)Tek İsim, Tek Kader, John Green (Sayfa 72 - özür dilerim will ama ben buna asdfgh diye gülerim djdlfjdlkg)
Ecem Öztürk, Bir Çift Yürek'i inceledi.
19 saat önce · 10/10 puan

Aslında her insan masum doğar; tertemiz, bembeyaz gelir yeryüzüne. Tıpkı bir kar tanesi gibi. Gördükleridir onu beyazdan uzaklaştıran, yaşadıkları, işittikleri ve hissettikleri en çok da. Ama ben bilirim ki, insan kendi ruhunun derinliklerine inmeye bir kere başladı mı doğanın da gücüyle yavaş yavaş kar tanesine geri dönmeyi başarır. Yalnızca biraz cesaret ve vicdanının sesine ihtiyacı vardır bu yola çıkmak için. Kar tanesi yolculuğunuzun başlaması için Bir Çift Yürek'e ve doğaya kulak verin.

Batu Han, bir alıntı ekledi.
20 saat önce · Kitabı okuyor

"Ben bir kurdum!Bir çakal değil;gök yeleli bir bozkurt!Tıpkı tüm Hilalîler gibi...Ölümden korkmam,başarısızlığa mazeret göstermem;sadece ilerlerim!"

Ulak : Tuna'nın Sırrı, Okay Tiryakioğlu (Sayfa 56)Ulak : Tuna'nın Sırrı, Okay Tiryakioğlu (Sayfa 56)
Zülküf, bir alıntı ekledi.
Dün 05:46 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Gece ve Meczup
" Tıpkı senin gibiyim ben ey Gece, sabırlı ve tutkulu; çünkü pörsümüş öpücüklerin kefenine sarılmış binlerce ölü aşık gömülü göğsümde"

Meczup, Halil Cibran (Sayfa 41)Meczup, Halil Cibran (Sayfa 41)
Aykut Ç., bir alıntı ekledi.
Dün 02:07

Her şey karmaşık, yoksa öyle olan ben miyim. Her neyse, hiçbir şeyin önemi olmadığına göre bu da önemsiz. Saçmalayıp duran bu yoldan çıkmış değerlendirmeler, bir kenara atılmış tanrıların bahçelerinde bitkisel bir hayat sürüyor, tıpkı duvarlardan uzak tutulmuş sarmaşıklar gibi.

Huzursuzluğun Kitabı, Fernando PessoaHuzursuzluğun Kitabı, Fernando Pessoa
Rahmi Tice, bir alıntı ekledi.
26 May 20:09

Fakat Allah kahretsin ! İnsan anlatmak istiyor albayım, öyle budalaca bir özleme kapılıyor; bir yandan da hiç konuşmak istemiyor, tıpkı oyunlardaki gibi çelişik duyguların altında eziliyor. Fakat benim de sevmeye hakkım yok mu albayım ? Yok. Peki albayım. Ben de susarım o zaman, gecekondumda oturur anlaşılmayı beklerim. Fakat albayım, adresimi bilmeden beni nasıl bulup anlayacaklar ? Sorarım size, nasıl ? Kim bilecek benim insanlardan kaçtığımı ? Ben ölmek istiyorum sayın albayım. Ölmek. Bir yandan da göz ucuyla ölümümün nasıl karşılanacağını seyretmek istiyorum. Tehlikeli oyunlar oynamak istiyor insan, bir yandan da kılına zarar gelsin istemiyor. Küçük oyunlar istemiyorum albayım.

Tehlikeli Oyunlar, Oğuz AtayTehlikeli Oyunlar, Oğuz Atay

Fakat Allah kahretsin, insan anlatmak istiyor albayım. Öyle budalaca bir özleme kapılıyor. Bir yandanda hiç konuşmak istemiyor. Tıpkı oyunlardaki gibi çelişik duyguların altında eziliyor. Fakat benim de sevmeye hakkım yok mu albayım? Yok. Peki albayım. Ben de susarım o zaman. Gecekondumda oturur. Anlaşılmayı beklerim. Fakat albayım, adresimi bilmeden beni nasıl bulup anlayacaklar? Sorarım size nasıl, kim bilecek benim insanlardan kaçtığımı? Ben ölmek istiyorum sayın albayım, ölmek. Bir yandan da göz ucuyla ölümümün nasıl karşılanacağını seyretmek istiyorum. Tehlikeli oyunlar oynamak istiyor insan. Bir yandan da kılına zarar gelsin istemiyor. Küçük oyunlar istemiyorum albayım. Kelimeler, kelimeler albayım. Bazı anlamlara gelmiyor.
Oğuz Atay

Begonya, bir alıntı ekledi.
25 May 22:25

Fakat, Allah kahretsin, insan anlatmak istiyor albayım; böyle budalaca bir özleme kapılıyor. bir yandan da hiç konuşmak istemiyor.
Tıpkı oyunlardaki gibi çelişik duyguların altında eziliyor.
Fakat benim de sevmeye hakkım yok mu albayım? 
Yok.
Peki albayım. Ben de susarım o zaman. Gecekondumda oturur, anlaşılmayı beklerim. Fakat albayım, adresimi bilmeden beni nasıl bulup anlayacaklar? sorarım size: Nasıl? kim bilecek benim insanlardan kaçtığımı?
Ben ölmek istiyorum sayın albayım, ölmek.
Bir yandan da göz ucuyla ölümümün nasıl karşılanacağını seyretmek istiyorum.
Tehlikeli oyunlar oynamak istiyor insan, bir yandan da kılına zarar gelsin istemiyor. Küçük oyunlar istemiyorum albayım.
Kelimeler... Kelimeler albayım, bazı anlamlara gelmiyor.

Tehlikeli Oyunlar, Oğuz Atay (Sayfa 259)Tehlikeli Oyunlar, Oğuz Atay (Sayfa 259)