Zühal Uğur, bir alıntı ekledi.
20 May 10:38 · Kitabı okuyor

İnsan mutsuzken dikkati hep kendisine döner.Kendini çok ciddiye alır.Mutlular,yani kendilerini gerçekten sevenlerse ,pek düşünmezler kendilerini.Mutsuzu neşelendirmeye çalıştığında,istemez,karşı çıkar.Çünkü dikkatini kendinden ayırıp evrene yöneltmek zorunda kalacaktır.Mutsuzluk,kendine düşkünlüğün varacağı son noktadır.

Parfümün Dansı, Tom Robbins (Sayfa 270 - Ayrıntı Yayınları)Parfümün Dansı, Tom Robbins (Sayfa 270 - Ayrıntı Yayınları)
ozan erdoğan, Parfümün Dansı'ı inceledi.
19 May 04:07 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Tom Robbins'i bize tanıtan kitap. Kapak resmi okuyucusunun duygularının dışa vurumu olan bir kitap için kötü bir laf demeyeceğim aşikar zaten. Ama "parfümün dansı" da gerçekten bir vals okuyucunun zihninde. Okunmalı, okutulmalı her daim . . .

Seksin pis ve ayıp olduğunu düşünen insanlar var, seks zihinlerini sürekli meşgul ediyor ve ona deli oluyorlar, onunla ilgisi olan hiçbir şey istemiyorlar, ona kimsenin karışmasını da istemiyorlar. Seksin bir annenin elmalı turtası kadar doğal ve sağlığa yararlı olduğunu düşünen insanlar da var, bu konuda rahatlar ve ona doyamıyorlar, pazar günü bile ..

Tom Robbins

Sinan ATEŞ, bir alıntı ekledi.
13 May 19:25 · Kitabı okudu · 8/10 puan

"Pan'ın halkı var" diye düşündü."İnsan soluk almaya devam ederken bile ölüm onun hayatını yine de mahvedebiliyor."

Parfümün Dansı, Tom Robbins (Sayfa 252 - Ayrıntı)Parfümün Dansı, Tom Robbins (Sayfa 252 - Ayrıntı)

'Defter aynı olduğu sürece, yeni bir sayfa açmanın ne önemi var.'

Tom Robbins

Betül, bir alıntı ekledi.
09 May 21:24

Kişi umut besleme cüretinde bulunmalı, boşa çıkıp çıkmayacağını yakında görürüz.

Sıcak Ülkelerden Dönen Vahşi Sakatlar, Tom Robbins (Sayfa 130)Sıcak Ülkelerden Dönen Vahşi Sakatlar, Tom Robbins (Sayfa 130)
Betül, bir alıntı ekledi.
09 May 21:17

Pek çok insan için kendi kendinin farkında olma ve kendine acıma eşzamanlı olarak ergenlik çağının ilk yıllarında gelişir. Yaklaşık o zamanlarda dünyanın eğlenceli bir oyun alanından farklı bir şey olduğunu görmeye başlarız, ne kadar tehdit edici, ne kadar gaddar ve adaletsiz olabileceğini kişisel olarak deneyimlemeye başlarız. İlk defa hem içgözlemci hem de sosyal olarak dikkatli olduğumuz tam da o anda, dünyanın genellikle bizi takmadığı kötü haberini alırız.

Sıcak Ülkelerden Dönen Vahşi Sakatlar, Tom Robbins (Sayfa 64)Sıcak Ülkelerden Dönen Vahşi Sakatlar, Tom Robbins (Sayfa 64)
Betül, bir alıntı ekledi.
09 May 21:11

"Her türlü depresyonun kaynağında kendine acıma vardır, insanlardaki her türlü kendine acıma da kendilerini fazlasıyla ciddiye almaktan kaynaklanır."

Sıcak Ülkelerden Dönen Vahşi Sakatlar, Tom Robbins (Sayfa 63)Sıcak Ülkelerden Dönen Vahşi Sakatlar, Tom Robbins (Sayfa 63)