Okur
Tolga Öğretmen
Son Dilek'i inceledi.
400 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Rivyalı Geralt, nam-ı diğer Ak Kurt ile ilk tanışmam 2007 yapımı ilk PC oyunuyla oldu. Tabi daha sonra ikinci ve üçüncü oyunlarla Witcher evreninde gitmediğim yer kalmadı. Serinin popülerliğini arttıran önemli bir unsur da tabii ki Henry Cavill'in Ak Kurt'a hayat verdiği Netflix dizisi oldu. Sıkı bir hayran olarak izlememem olanaksızdı... Dizisini de çok beğendiğimi söylemek istiyorum. Henry Cavill mükemmel bir seçim olmuş bana göre. Kitabı için çeşitli nedenlerle çok geç kaldığımı itiraf edeyim. Zira eser ilk olarak 1993 yılında yazılmış, Türkçe baskısı ise 2017 yılında çıkmıştır. Son Dilek kitabıyla ilgili söylemek istediklerim, Witcher evrenine hakim olanların mutlaka okuması gerek. Evet bazı olayları hatırlayıp sonrasında şöyle olacak dediğim yerler oldu ama kafamda boşluk kalan kısımlar ise ziyadesiyle doldu. Olayları tam olarak anladım. Kafamda boşluk kalmadı. Geralt daha gerçekçi kitapta. Yennefer oyuna göre daha fena, daha çıkarcı. Tabi ilk kitaba göre yorumum. Serinin diğer kitaplarını da okudukça karakter değişimlerini daha iyi göreceğim. Evrenle yeni tanışacak olanlara ise tavsiyem öncelikle fantastik hikayeleri sevip sevmediğinize göre karar verin. Mesela TLOTR serisini seviyorsanız sevme ihtimaliniz yüksek. Benzer şekilde büyücüler, cadılar, elfler, cüceler, devler, hortlaklar vs. fazlasıyla mevcut. Fantastik edebiyatın en önemli eserlerinden. Serinin diğer kitaplarını okumak için sabırsızlanıyorum. En kısa zamanda okuyacağım. Herkese keyifli okumalar diliyorum...
Son Dilek
8.5/10
· 1.914 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
Furkan Elbir
bir alıntı ekledi.
Küçük Bir Özveri hikayesinden(SPOILER!)
Dandelion birkaç yıl sonra baladın içeriğini değiştirebilir, gerçekte olanları yazabilirdi nasılsa. Ama yapmadı bunu. Çünkü gerçek bie hikâye kimseyi duygulandırmazdı. Witcher ile Göznuru'nun ayrıldıktan sonra bir daha hiç karşılaşmadıklarını kim duymak ister ki? Göznuru'nun dört yıl sonra Vizima'yı kasıp savuran bir salgında öldüğünü kim duymak isterdi? Dandelion'ım kızın cansı bedenini odun yığınının üstünde yanan cesetlerin arasından kendi elleriyle alıp kentin çok uzağında bir ormana tek başına usulca gömüldüğünü ve kızla birlikte -ondan istediği gibi- iki eşyasını, lavtasını ve mavi incisini toprağa verdiğini kim bilmek isterdi? Şair kız o inciden ömrünün sonuna kadar ayrılmamıştı. Hayır, Dandelion bu şarkısının ilk versiyonunu asla değiştirmedi. Ama bu şarkıyı asla söylemedi. Asla. Kimseye.
1
Şeyda Uçkun
Ateşle İmtihan'ı inceledi.
440 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
6/10 puan
İlk 4 kitabı okurken aşırı zevk almıştım bu kitap ise bana onların verdiği zevki vermedi. Diğer kitaplar farklı olaylara yer verilirken burada daha çok tek bir hikayeye odaklanılmıştı. Ve bence bu durum okurken sıkıntı basmasına sebep oldu. Çünkü witcher demek farklı aksiyonlar demek bence.
Ateşle İmtihan
8.6/10
· 526 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
5