S. Ali, bir alıntı ekledi.
2 saat önce · Kitabı okuyor

Hükümet ve özel propaganda araçları, soya diyetinin ne kadar sağlıklı olduğunu, süt ve etten alınacak proteinden daha faydalı olduğunu anlatıyordu. Ama bu kampanya yalanlar üzerine kuruluydu. Uzun süreli soya tüketiminin insan sağlığına uygunsuz olduğu gerçeğini göz ardı ediyordu.

Ölüm Tohumları, F. William Engdahl (Sayfa 168 - Bilim + Gönül Yayınları - 3.Basım 2010)Ölüm Tohumları, F. William Engdahl (Sayfa 168 - Bilim + Gönül Yayınları - 3.Basım 2010)
Bilge, bir alıntı ekledi.
5 saat önce

Yalanlar hiyerarşisinde hayat en ön yeri işgal ediyorsa, hemen ondan sonra, yalan içinde yalan olan aşk gelir.... Üstelik, kendinde beyhude yere aradığını öteki'nde bulduracak kadar diri bir yanılsama kimde vardır ki? Bize tüm evrenin sunamadığını, bağırsaklardaki bir sıcaklık mı sunacaktır?

Çürümenin Kitabı, Emil Michel CioranÇürümenin Kitabı, Emil Michel Cioran

okuyorum da zorla.. muhtelemen gecen sene almis okumus birakmisim. cok da gerekli bir kitap degil gibi. sohbet eder, kendini tiye alir havasinda, ayni surecleri yasadiysaniz da biraz rahatsiz edici olabiliyor. kitabi sevsem mi sevmesem mi bilemedim de bos geldi acikcasi.

Samet KALKAN, bir alıntı ekledi.
 5 saat önce · Kitabı okuyor

Ben kendime
Yalanlar söyledim

Sonra ben o kendimden
Onları dinledim

Dinledim
Dinledim

Benden Sonra Mutluluk, Özdemir Asaf (Sayfa 36 - YKY)Benden Sonra Mutluluk, Özdemir Asaf (Sayfa 36 - YKY)
Rabia Furuğ, bir alıntı ekledi.
7 saat önce · Kitabı okuyor

kafes tellerinin ardından başka
hiçbir yerde huzur bulamadım
açın kapıyı ayağımı yeniden zincirleyin
fitne ve yalanlar için yerimden oynatmayın rengarenk hevesler için demir bir el
bir başka ipi yeniden ayaklarıma bağlamasın

Sonsuz Gün Batımında, Furuğ Ferruhzad (Sayfa 18 - telos yayınevi)Sonsuz Gün Batımında, Furuğ Ferruhzad (Sayfa 18 - telos yayınevi)

Eğer yaradılış kitabını Havva yazmış olsaydı, insan türünün ilk aşk gecesi acaba nasıl olurdu?
Havva kaburga kemiğinden falan doğmadığını, hiç yılan tanımadığını, Tanrı'nın ona acı çekerek doğuracağına ve kocasının ona hükmedeceğine dair bir şey söylemediğini açıklığa kavuşturarak başlardı. Bütün bu hikâyelerin Âdem'in basına anlattığı yalanlar olduğunu söylerdi.

Kadınlar, Eduardo GaleanoKadınlar, Eduardo Galeano

Nazım Hikmet
Bir gün bensizlik çalar kapını,
Benli dünleri düşünür, avunursun.
Sanma ki yalanlar içinde,
Ben gibi bir doğru bulursun..

“İçimizde şeytan var. Can kırıkları var. Nefret var. Yalanlar var. Bir yanımız bizi çoktan terketmiş, kaçıyor. Melankoli ve hüsran var. Keşke bazı geceler hiç sabah olmasa..”