Gökhan, bir alıntı ekledi.
9 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

#yalanlar hiyerarşisi#
Yalanlar hiyerarşinde 'Hayat' en ön yeri işgal ediyorsa, hemen ondan sonra, yalan içinde yalan olan 'Aşk' gelir..

Çürümenin Kitabı, Emil Michel Cioran (Sayfa 96 - Metis)Çürümenin Kitabı, Emil Michel Cioran (Sayfa 96 - Metis)

Heba(sal) izlenim
Hayatımın en güzel anlarını hep yalan söyleyerek geçirdim , geriye dönüp baktığım da kendime ihanet ettiğimi anladım ! Anlamsız ve geçici hevesler için söylediğim yalanları doğrulayacak yalanlar besteleyip durdum. Söyleyeceklerime itibarım kalmadı artık .

Gökhan Uzunalan, bir alıntı ekledi.
16 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

" Sana gitme demeyeceğim.
Üşüyorsun ceketimi al.
Günün en güzel saatleri bunlar.
Yanımda kal.

Sana gitme demeyeceğim.
Gene de sen bilirsin.
Yalanlar isteyorsan yalanlar söyleyeyim,
İncinirsin.

Sana gitme demeyeceğim,
Ama gitme, Lavinia.
Adını gizleyeceğim
Sen de bilme, Lavinia. "

Lavinia, Özdemir Asaf (Sayfa 78)Lavinia, Özdemir Asaf (Sayfa 78)

“Her sabah yeniden toparlanmak için kendine söylediğin yalanlar gibi...”

Ateizm
Derin Ateizm için, tanrının yokluğunun etkileri önemli değildir. İnsanlar bundan nasıl etkilenir diye düşünmez. Konu var / yok konusudur. Sosyolojik ve psikolojik durumları baz almaz. İnancın sebeplerini sorgular ama inançsızlık etkileri Derin Ateizm için önemli değildir. Biri üzülecek diye, "TANRI VARDIR." yalanını sürdürecek bir düşünce akımı değildir. Gerçekler her şeyin üstünde tutulur. Çünkü, gerçeklerden zarar gören bir kişinin / toplumun, yalanlar üzerine kurulu bir düzeni olduğunu düşünür. Bu zaten yakında yıkılacaktır. Korkusuzca gerçekleri söyleyebilme cesareti gerektirir. Evet, çoğu insan için acı olan GERÇEKLER. Bu acı vermek istiyor anlamına gelmemeli. Ateizm, doktorun iğnesidir. Canınız yanmadan, derine inmeden, ilacı almadan bu zehirden kurtulmak mümkün değildir. Bu acılar kısa sürelidir. Boşluğa düşme, amaçsız kalma gibi abartılı durumları ciddiye almayın. Aklı başında insanlar, tanrısız da yaşar. Bu güne kadar, mutlu olun diye, size binlerce yalan söyleyen kişiler tarafından uyutuldunuz. İşin kötüsü mutlu da olmadınız... Ve bu binlerce yalan, artık kuyruklu yalanlar olarak hayatlarına devam ediyor. Birileri gelip bunlara çomak sokana kadar tabi ki... Temennilerinizi bir kenara bırakın. Hayal dünyasından da bir süreliğine çıkın. Olmalı, olmazsa olmaz gibi sığ düşünceleri unutun. Tanrıları insanların yarattığı bir dünyada, insanların tanrıları öldürmesi en olası şeylerden biridir. Derin Ateizm, hiçbir tanrının mümkün olmadığını ve olamayacağını net bir şekilde anlatabilen tek görüştür. Evet, o tanrının da...

Selen, bir alıntı ekledi.
 25 May 17:46 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sana gitme demeyeceğim.
Gene de sen bilirsin.
Yalanlar istiyorsan yalanlar söyleyeyim,
İncinirsin

Lavinia, Özdemir Asaf (Sayfa 78)Lavinia, Özdemir Asaf (Sayfa 78)
Milenk., bir alıntı ekledi.
25 May 15:45 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gözle kulak, onca birer yalan kovuğuydu. Yalanlar hep bize bu dört kapıdan girerdi. Fakat el... Fakat dokunma duyusu, hiç dolma yutmazdı. Bütün hurafeler, batıl inançlar dimağımıza hücum için gözle kulağa koşardı.

Yalnız Efe, Ömer Seyfettin (Sayfa 8 - Morpa Kültür Yayınları)Yalnız Efe, Ömer Seyfettin (Sayfa 8 - Morpa Kültür Yayınları)
mdh, bir alıntı ekledi.
25 May 14:58 · Kitabı okudu

İnsan yalan söylemeye alışıyor Myron. Gün geçtikçe bu iş daha da kolaylaşıyor, beni anlıyor musun? Yalanlar bir tür ikinci gerçeklik halini alıyor.

Geri Dönüş, Harlan CobenGeri Dönüş, Harlan Coben

Düşüncelerimiz, beynimizdeki nöronlardan ses tellerine ulaşana kadar binlerce filtreden geçer. Bunlardan en güçlüsü ise "Elalem ne der" isimli filtredir. Bu filtreden geçen düşüncelerin sadece %1'i bize aittir. Geri kalan %99 ise insanların duymak istediği yalanlar silsilesidir.

Düşüncelerimiz, beynimizdeki nöronlardan ses tellerine ulaşana kadar binlerce filtreden geçer. Bunlardan en güçlüsü ise "Elalem ne der" isimli filtredir. Bu filtreden geçen düşüncelerin sadece %1'i bize aittir. Geri kalan %99 ise insanların duymak istediği yalanlar silsilesidir.

Alıntı