Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Ödevlerini teslim etmek, sınıfını geçmek, iyi bir yerde iyi bir işe sahip olmak, iyi bir eşe sahip olmak; hepsi dönemin dayattıklarını yapmak ve gitmekti. Eski insanlardan veya diğer canlılardan hiç bir farkı yoktu temeline indiğinde. Kimisi hayatına anlam katıyordu, kimisi cehaletiyle mutlu olarak yaşıyordu. Sonuç olarak 2 tarafta ölüydü.
Zikrullah, Efendimiz (Sallallahu Aleyhi ve sellem)in en büyük yoludur. Allah-u Teâlâ Hazretleri, Bakara suresi'nin 152. ayetinde "Siz Beni zikredin, Ben de sizi zikredeyim." buyuruyor. Ankebut suresinin 45. ayetinde "Elbette Allah-u Teâlâ'yı zikretmek...
Hocaların ve şeyhlerin vazifesi, Seyyid-i kâinat efendimize ittibayı anlamak ve anlatmak, yapmak ve yaptırmaktır.
Yüreğine kor düşmüş gibi bir ışığa doğru atılmak istiyordu; içi yaşamak, yeni bir yoldan, onu çağıran yeni ışığa koşmak isteğiyle doluydu. Bunu çabucak, hemen o anda yapmak istiyordu.
Fyodor Dostoyevski
Sayfa 674 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
" Yazmak benim için ölülere otopsi yapmak gibi.Onların derilerini kesiip, zarlarını kaldırarak organlarını buluyorum.Kalemimi neşter gibi kullanıyorum.Hakikati neşterle gün ışığına çıkararak hastalığın yerleştiği yeri göşteriyorum." Mıchel Foucault
23425
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.