1000Kitap Logosu
A. L. Jackson
A. L. Jackson
A. L. Jackson

A. L. Jackson

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.4
100 Kişi
251
Okunma
11
Beğeni
2.359
Gösterim
Unvan
Amerikalı Yazar
Yaşamı
AL Jackson, günümüz romantizminin New York Times ve USA Today Bestselling yazarıdır. Genellikle biraz kötü olmak isteyen çocuklar hakkında duygusal, seksi ve kalp dolu hikayeler yazıyor. En çok satan dizisi THE REGRET SERİSİ, SİZE KAPATILMIŞ SERİSİ ve en yeni BLEEDING STARS romanlarıdır. Son taksitlerin, STANDIN 2017'de gelmesini bekleyin. Yazmadığı takdirde, onu yazdığı ailesi ile birlikte havuzda dolaşarak, arkadaşlarıyla kokteyl yudumlarken ya da tabii ki burnu bir kitapta gömülürken bulabilirsin.
Hayriye Dev
Son Pişmanlık'ı inceledi.
328 syf.
·
Beğendi
·
7/10 puan
Kadınları sinir edecek bir konuya sahip ne yazık ki. Yıllar önce sevgilisini hamile olduğunu bile bile sırf kariyeri için terk eden bir adamın ve tek başına çocuğunu yetiştirmeye çalışan annenin yüzleşmesi anlatılıyor. Kadın adamı hayatından tamamen çıkartıp çocuğunu hiç göstermese dahi haklıydı. Böyle konuya sahip romanları genellikle kızgınlıkla okurum ama insan yinede mutlu son istiyor. Anlatım dili güzel, sıkmayan bir roman.Iyi okumalar
Son Pişmanlık
7.2/10
· 71 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Gürkan Kadıoğlu
Hayalet'i inceledi.
Sponsorlu
127 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Bizi bizden daha iyi tanıyan, hislerimizden dirilen bir Hayalet'imiz olsa?
Hayalet, en kolay tarifle bir uyanış, bir başkaldırı hikâyesini anlatıyor. Eserde hayata karşı yeni bir sanat bağışlamaya ve bu sanatla yücelmeye çalışan; kendini toplumdan soyutlamış bir çocuğun yolculuğunu okuyoruz. Takınması gereken tavır, çevresel etkiler, hayalleri, idealleri ve sanatı arasında sıkışıp kalan bu yalnız çocuk, karmakarışık bir iç dünyasıyla karşımıza çıkıyor. Bu sırada, hayatı iyice alt üst olmuşken, dolabının arkasından aniden çıkan ve onun defterine notlar bırakan karanlık bir silüet yolculuğuna ortak oluyor. Çocuk ona Hayalet ismini takıyor ve beraber, modern insan yaşamını irdelemeye başlıyorlar. Kitap on bölümden oluşuyor; hikaye büyük ölçüde metaforlarla sürüyor. Çocuk ve gerçek olup olmadığı konusunda şüpheye düştüğü Hayalet'in, laçkalaşmış modern yaşama kendi ideallerini yerleştirmeleri, bu metaforlar aracılığıyla okura ulaştırılıyor ve yine eleştirel bir sonla hedefine varıyor. Hayalet, bir post-modern edebiyat ürünü. Eserin geçtiği ve çocuğun yenmeye çalıştığı mekan Gösteri Dünyası, insanları yöneten ve uyutan sistem sahipleri ise Megalomanlar olarak karşımıza çıkıyor.
Hayalet
10.0/10
· 15 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
Gamze Sel
Kalbimin Sahibi'yi inceledi.
392 syf.
·
8/10 puan
Geçmişinde korkunç şeyler yaşamış fedakar bir kadın ve sevgisini savunmaktan kollamaktan aciz korkan bir adam yüzünden boşa geçen 6 yıl.. Zorlu bir duygusal maraton oldu benim için. Yani toplasan mutluluğun kaleme alındığı sayfalar 20yi geçmez heralde. Yazarın kalemi döktürmüş yine. Ama çok fazla korkaklık, acı, üzüntü vardı.. Benim ruhuma ağır geldi doğrusu.. Hatta öyle ki kitabın sonlarına doğru tamam bu kitapta bu kadar olay varken mutlu son falan olamaz diye kafamın içinden geçirmedim değil. Bu kitap yazarın sevdiğim kitaplarından biri olmadı çünkü duygusal olarak çökertti beni ama yine de yazarın kalemini seviyorum. Okumak bir yerde keyifliydi. Ama keşke Will'in gördüğü rüyayı hep tekrarlayıp durmasalardı. Yine de fena değildi. Ama bu kitaptan sonra şöyle neşemi yerine getirecek bir şeyler okumak zorundayım..
Kalbimin Sahibi
7.2/10
· 65 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
Gül G.
Son Pişmanlık'ı inceledi.
328 syf.
·
10/10 puan
Her ne kadar serinin devamı çevrilmemişte olsa ben devamını okudum ve beğendim. Tabi devamında kızmadığım şeyler olmadı değil bu. Çocuğuna bile bile sirtina dönen bir adamı yağa ve bala batırsaniz bile acıdır. Zorlamayın...
Son Pişmanlık
7.2/10
· 71 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
6