Adrian Furnham

Adrian Furnham

8.2/10
25 Kişi
·
76
Okunma
·
3
Beğeni
·
1.148
Gösterim
Adı:
Adrian Furnham
Unvan:
Psikolog
Doğum:
Güney Afrika Cumhuriyeti, 1953
Tüm yaşamımız kendi güvenliğimiz hakkında endişelenmek, yaşam için hazırlanmakla geçip gidiyor; öyle ki, gerçekte asla yaşamıyoruz.
Çoğumuz elbette kendi hakkımızda olumlu düşünürüz ve gerçekten, diğerlerinin sahip olamayacağı kadar bilgiye sahibizdir.
“Uğursuz görüntü, göze var ele yok musun sen? Kafamdaki bir hançer misin yoksa? Ateşli beynim mi yarattı seni?” Shakespeare: Macbeth (1606)
MUTLU OLMAK İSTİYORSAN,OL. Lev Tolstoy-1900 sayfa 55

Kitap, domingo yayınlarından çıkan 206 sayfalık sert kapak tasarımıyla kusursuzdur. İçerisindeki yazı ve dizayn stili de yorucu değildir. Kitabın sonunda terimler sözlüğü bulunmaktadır. Bu da okura kolaylık sağlar.
Günümüzde psikoloji üzerine çok fazla bilgi yüklemesine maruz kalıyoruz. Doğru bilgi için bu kitabı öneririm.
Bu tür kitapları okumayı çok sevdiğim için yine bir solukta okudum. İnsan psikolojisi üzerine akademik bilgiler verilmiş .Biraz sığ bilgi gibi geldi. Biraz daha açıklayıcı örneklendirilebilirdi. İnsanın zihin yapısı ve davranışları incelenmiş.
Psikolojiye ilgi duyanların temel kavramlarla ilgili bilgi sahibi olabileceği bir kitap. İçindeki kavramlar kısaca net bir şekilde açıklanmış. Kütüphane de bulundurulması gereken faydalı akıcı bir eser.
GERÇEKTEN BİLMEMİZ GEREKMİYOR..EKONOMİYLE İLGİLENEN İNSANLARIN FAYDALANACA BİLECEGİ BİR KİTAP..3 DEFA ALDIM ELİME BİTİRMEK İÇİN DAHA BİTİREMEDİM...
İnsan bazen anlaması gereken şeyleri anlamıyor, lakin doğru anladığı zannetdiyi şeyleri aslında yanlış anlıyor. Onun için kendinizi iyi tanımak istiyorsanız kendinize empati kurmayı mutlaka başarın.
Kitap psikoloji ile ilgili detaylara değinmiş ve herkesin anlayabileceği açık bir dil ile yazılmış. Kavramların ortaya çıkışını kronolojik olarak en alt satırda göstermiş ve konu ya da kavramla ilgili her sayfada alıntılara yer vermiş bu yönüyle başarılı. İlgi çekici bir psikolojiye giriş kitabı.
Psikoloji olayını yüzeysel biçimde ve akademik bie dil ile anlatan bir çok psikolojik durum hakkinda kafa yoran obsesif kişilik beni içine cekip her karakter hakkinda bilgi sahibi olmami sagladi tesekkurler!
Kitapta ilginç bilgiler mevcut. Belirli psikoloji alanlarını kısa kısa anlatmış. Tasarım yönünden güzel, gözünüz yorulmuyor. Psikoloji ye ilgisi olanlar okuyabilir

Yazarın biyografisi

Adı:
Adrian Furnham
Unvan:
Psikolog
Doğum:
Güney Afrika Cumhuriyeti, 1953

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 76 okur okudu.
  • 13 okur okuyor.
  • 421 okur okuyacak.
  • 5 okur yarım bıraktı.