Amanda Hodgkinson

Amanda Hodgkinson

Yazar
7.3/10
249 Kişi
·
884
Okunma
·
9
Beğeni
·
1361
Gösterim
Adı:
Amanda Hodgkinson
Unvan:
İngiliz Roman Yazarı
Amanda Hodgkinson , Essex’te büyümüştür. Şu an eşi ve iki kızıyla birlikte Fransa’da yaşamaktadır. -22- Britanya Yolu, yazarın ilk kitabıdır.
424 syf.
·9/10
Kitapta İkinci Dünya Savaşı sonrasında insanların ruh hallerini, umutlarını, yeni başlangıçlara yelken açışlarını farklı yazarların işleyişiyle biz okurlara yansıtmış durumda. Birbirinden bağımsız haldeki on hikaye farklı bir tarz olmuş güzel bir kitaptı...
424 syf.
·10 günde·Beğendi
Bu kitabı almama vesile olan şey, Sarah Jio’nun da bir katkısının olması. Kendisinin büyük bir hayranı olduğum için her kitabını okumak istiyorum. Sanırım okumadığımda yok. Neyse..

Kitap, Kristina McMorris’in dokuz yazarı (Alyson Richman, Jenna Blum, Sarah McCoy, Melanie Benjamin, Sarah Jio, Erika Robuck, Kristina McMorris, Amanda Hodgkinson, Pam Jenoff, Karen White) bir araya getirdiği; Grand Central Terminali’ndeki yolcuların her birinin yaşam öyküsünün anlatıldığı bir kitap. Birbiriyle bağlantılı hikayeler bunlar tabii ki. Her bir hikayede önceki hikayeleri anımsatan ipuçları var ve bunlara rastlamak çok keyifliydi. Çok üzen ve çok mutlu eden hikayeler bunlar. Ve çok güzel harmanlanmış hikayeler.

Sarah Jio üslubunu ve kurgusunu sevenlerin ilgiyle okuyacağı bir kitap. Romantik kitapları sevmeyenlere sıkıcı gelebilir evet. Ama ben yine de tavsiye ederim herkese.

Keyifli okumalar. Kitapla ve sevgiyle kalın..:))
456 syf.
·8 günde·6/10
Dönem kitapları okumayı çok seviyorum. Hikaye vasat bile olsa, geçmişte gerek çevrenin gerek insan yaşantısının nasıl olduğunun anlatıldığı kitapları beğenirim. Bu kitapta İkinci Dünya Savaşı sırasında biri savaşmak, diğeri de savaştan kaçmak zorunda olan bir çifti anlatıyor. O dönemde yaşanabilecek günlük hayatı ve zorluklarını yazar iyi yansıtabilmiş. Karakterlerin insansı yanlarını ve zayıflıklarını görebiliyorsunuz. Ancak ben bu kitabı sevemedim. Hikayesini de karakterleri de benimseyemedim. Olayları anlatış biçimi ilgi çekici bile olsa (hem günümüzü hem de geçmişte yaşananları bölüm bölüm veriyor) kitap beni tatmin etmedi. Sonlara doğru okuyucuyu şaşırtmaya yönelik bir hamle yapmış ama bana göre olmamış. Hikaye ya da yazarın kalemi bana yeterince duygu yansıtamadı. Sanki hikayenin ruhu eksik gibi hissettim.
424 syf.
·29 günde·10/10
10 ayrı hikaye...
10 ayrı yazar...
10 ayrı yaşanmışlık ama aynı terminal...

İlginçti, farklı olmuş...

2. Dünya Savaşı sonrası insanların neler hissettikleri, umutları, yeni bir hayata adım atışları işlenmiş...

Hikaye sevenler için ideal bir kitap...
420 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Merhaba 1k ailesi! Bugün sizlere Sarah JIO'nun Yitik Kalpler İstasyonu kitabını yorumlayacağım. Kitaba dün başladım bayağı da ilerledim fakat buraya kaydetmeyi unutmuşum o yüzden de böyle bir karışıklık oldu diyebilirim. İki kitabı aynı anda okumak gerçekten çok güzel, Aeden kitabından sıkıldığımda bu kitaba dönüyordum, bundan Aeden kitabına şeklinde gidiyordu ve ilk bitirdiğim kitap Aeden oldu onu da yorumladım zaten..

Gelelim bu kitaba.. Kitap farklı yazarların yazdığı bazıları kısa bazıları uzun hikayelerden oluşuyor.. En beğendiğim hikaye Sarah Jio'nun oldu tabiki.. Diğer hikayelerde güzeldi ama eksik bir şeyler vardı diye düşünüyorum. Ama genel olarak iyiydi kitap beğendim.. Çerezlik olarak okumak isterseniz tavsiye ederim iyi okumalar..
424 syf.
·Puan vermedi
Tren İstasyonları, havaalanları, dolmuş durakları... Birçok insana ve onların hikayelerine ev sahipliği yapan bu mekanlar, bulunduğu konumda ne çok hareketlidir değil mi? Ayrılık, kavuşma gibi bir çok güçlü duygulara şahitlik ederler. Bazen sevdiğimizi bize kavuşturacak bir otobüsü bazen de yeni bir hayata adım atmamızı sağlayan trenin istasyona varmasını, hayallerimize doğru uçan uçağının piste inmesini bekleriz. İşte bu kitapta birbirinden güzel on farklı kalem aynı mekanda yani görkemli bir tren garında geçmekte olan on farklı hikaye ile yüreklerimize dokunur.


"Kalbimde bir kıpırtı hissettim. Sanki bahçende çok güzel bir kelebek bulmuşsun da üç saniye içinde uçup gideceğini biliyormuşsun gibi."


Kapağında Kristin Hannah ve Sarah Jio’yu görmemle merakla aldığım bu kitap tüm dünyada kitapları çoksatan listelerinde yer alan on yazarın Grand Central Terminal’inde geçen hikayelerini ele alıyor. II. Dünya Savaşı sonrası insanların hayatlarına devam etme mücadelelerini ve savaşın geride bıraktığı umutlarına sahip çıkma çabalarını yazarların etkileyici kaleminden hissetmek mümkün.

"10 kadın yazar, 10 öykü, 1 terminal. Değişen dünya, düzen ve insanlar... İkinci Dünya Savaşı sonrasını anlatan, yüreğinize dokunacak farklı yazarların elinden çıkmış bu on öyküde, birbirine teğet geçen hayatları keşfettikçe yazarların uyumundan ve ustalığından etkileneceksiniz."
Kitap konu ve zaman dilimi olarak II. Dünya Savaşı’nı ele alsa da bize savaş meydanlarını değil en az cephelerdeki askerler kadar savaşa göğüs geren kadınları anlatıp tanımamıza yardımcı oluyor. Savaşın geride bıraktıkları ile hayatı devam ettirme mücadelelerini, kayıp giden hayatlar karşısında yeni adımlarını görüyoruz. Bu güçlü kadınlar bombanın yaraladığı topraklara umut ve sevgi ekiyorlar. Savaşa dair kitaplar okuyup, filmler izledim fakat dediğim gibi bu kitap savaş meydanlarını değil, o meydanlar kadar önem taşıyan kadınlar cephesini bize gösteriyor.
Kitap konusu ile yüreğime dokunup, etkileyici satırlarıyla güçlü duygular hissettirdi. Hatta farklı tarzı ile bir çok yazarı içinde bulunduran bu kitap okumadığım yazarların kalemleri ile tanışma fırsatını verdi. Kitabı okurken adı geçen müziklere şans verin ve bir de Mehmet Çoşkundeniz’in tavsiyesi ile Dvořàk’ın ‘Yeni Dünya Senfonisi’i eşliğinde okuyun derim.
424 syf.
·28 günde·6/10
Açıkçası "Yitik Kalpler İstasyonu" kitabında Sarah Jio'yu gördüğüm için merak edip okumak istedim. Sarah Jio ve onun tarzındaki yazarların biraraya gelerek oluşturdukları bu kitapta II. Dünya Savaşı sonrasında Grand Central İstasyonu'ndaki insanların hayatları anlatılıyor. Bir gün, tek yer ve birbirinden farklı birçok insan. Yazarların hikayelerinde birbirlerinin hikayelerinden bazı anlara ya da karakterlere dokunuyor olmaları kitabın güzel yanlarından biriydi bana göre. En çok Sarah Jio'nun kitaba da adını veren "Yitik Kalpler İstasyonu" hikayesini sevdim. Biraz kafa dağıtmaya, biraz zaman geçirmeye, biraz kendinizi yormadan başka bir dünyada kendinizi hissetmeye ihtiyacınız varsa okumanızı tavsiye ederim. İyi okumalar...
Merhaba arkadaşlar bugün size zorla yarısına kadar dayanabildigim bir kitap yorumu ile geldim. Normalde yarim bıraktığım kitapları paylaşmam çünkü genelde başka bir zaman tamamlarım. Ama bu kitabı tamamlamayacagim kesinleşti. Açıkçası kitaba çok büyük umutlarla başladım. Hikaye sevmeme rağmen. Seveni kadar sevmeyenide çok ki ben de o sevmeyenlerdenim. 10 ayrı yazar ve hikayeden oluşuyor kitabımız. Kitabın ortak noktası ise New York'un Grand Central Terminali. Bütün hikayelerde bu terminalle ilgili bağlantı var. Ama 5 hikaye zor dayanabildim. Hikayelerin sonu hep havada kalmış ve ben bu tarz havada kalan hikayeleri sevmiyorum. Herneyse başka kötü olan noktasıda her hikayenin birbiriyle bağlantılı olduğunu okumuştum yorumlarında ama alakası yoktu. Ve hikayelerden hicbir ders, anlam çıkaramadım. Şimdi sevenler tarafından linç yemek istemiyorum ama cidden çok kötüydü. Tavsiye edermiyim asla. Sadece ucu açık kalan hikayeleri sevenler varsa okuyabilir. Ama benim için çok kötü bir kitap tercihi oldu. Herkese keyifli okumalar dilerim

Yazarın biyografisi

Adı:
Amanda Hodgkinson
Unvan:
İngiliz Roman Yazarı
Amanda Hodgkinson , Essex’te büyümüştür. Şu an eşi ve iki kızıyla birlikte Fransa’da yaşamaktadır. -22- Britanya Yolu, yazarın ilk kitabıdır.

Yazar istatistikleri

  • 9 okur beğendi.
  • 884 okur okudu.
  • 30 okur okuyor.
  • 792 okur okuyacak.
  • 47 okur yarım bıraktı.