1000Kitap Logosu
Ani Eryorulmaz

Ani Eryorulmaz

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
6.4
13 Kişi
48
Okunma
2
Beğeni
1.138
Gösterim
Unvan
Uzm. Dan. Psikolog
Doğum
İstanbul
Yaşamı
İstanbul'da doğdu. Notre Dame de Sion Fransız Lisesinden mezun oldu. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Reh. Ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde, yüksek lisans eğitimini de yine aynı üniversitede tamamladı. Mesleki kariyerine Boğaziçi Üniversitesi "Erken Çocukluk Merkezi"nin yöneticiliği görevini yaparak başladı. Enka Okulları, Hisar Eğitim Vakfı Okulları, ALEV Okulları ve İzmir Işıkkent Okulları'nda kurulum aşamalarında bu okulların eğitim programlarının hazırlanmasında eğitim danışmanlığı yaptı. AETD (Aile ve Evlilik Terapileri Derneği) tarafından düzenlenen EFTA (European Family Therapy Association) onaylı "İlişki Terapisi" sertifikasyon programına katıldı.Ayrıca gerek yurt içinde gerekse yurt dışında Tranaksiyonel Analiz, Evlilik Öncesi Danışmanlık, Boşanma ve Boşanma Sonrası Kurulan Ailelerle Çalışma konularında eğitim ve süpervizyon çalışmalarına katıldı. Eryorulmaz, 2001 2008 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak görev yaptı. Ani Eryorulmaz evlilik öncesi danışmanlık,evlilik ve çift terapisi, ilişki problemleri, boşanma süreci ve sonrası danışmanlık, bu süreçlerde çocuk ve ergenlerin desteklenmesi, hamilelik ve doğum sonrası ikili yaşamdan üçlü yaşama geçişte yaşanılan sorunlarla ve ikinci evliliklerde yamalıbohça ailelerin (stepfamilies) oluşumunda danışmanlık ve terapi alanlarında yoğunlaşmaktadır. Ani Eryorulmaz, Aile ve Evlilik Terapileri Derneği ve Transaksiyonel Analiz Derneği üyesidir.
200 syf.
·
2/10 puan
Bilimsellikten uzak, akraba nasihati gibi bir kitaptı. Cluster b ye girdiği kısımlar özellikle, bilimsel kaynağı olmayan üstünkörü bilgilerle doluydu. İkili ilişkilerinizde sorununuz varsa ve kitap arıyorsanız en son bakmanız gereken budur
Zehirli İlişkiler
Okuyacaklarıma Ekle
4
200 syf.
İkili iliskilere ve evliliğe dair bol miktarda öğüt veren be tespit yapan bir kitap. "Eger boyle boyle bir durumunuz varsa su olabilirsiniz siz çözemezsiniz ama bir danışmana gidebilirsiniz" diyor özet olarak. Yer yer kendinizde kişilik sorunlarından bir tutam bulabiliyor "acaba bende bu bozukluktan var mı " diye tereddüte dusebiliyorsunuz. Genel olarak bilmedigim pek bir şey yoktu ama ikili iliskilere dair aklında soru işareti bulunanlar okuyabilir diye düşünüyorum.
Zehirli İlişkiler
Okuyacaklarıma Ekle
18