Anna Marchesini

Anna Marchesini

Yazar
5.7/10
27 Kişi
·
71
Okunma
·
2
Beğeni
·
732
Gösterim
Adı:
Anna Marchesini
Unvan:
İtalyan Aktris, Komedyen, Seslendirme Sanatçısı, Yazar
Doğum:
19 Kasım 1953 Orvieto, İtalya
Hayatını değiştiren, geçmişin acısı ve hayal kırıklığı değil, o acıda takılıp kalmak ve bunun aşılmaz olduğunu düşünmek olmuştu.
"Bakın doktor,ben hep birinin bir şeyi oldum,birinin kızı,kız kardeşi,ikizi ve son olarak da kocamın eşi..."
Anna Marchesini
Sayfa 116 - Yakamoz yayıncılık/sonsuz kitap
Gerçek,düşmanların en kötüsüdür çünkü kalbimizin hiç beklenmedik ve savunmasız kısımlarına saldırır.
240 syf.
·Puan vermedi
Kitap psikolojik sorunları olan üç farklı kadının hikayesine odaklanıyor. Hiçbir şekilde ortak noktası bulunmayan bu üç kadının (Else, Zelda ve Maria) aynı noktada buluşturan tek şey psikolojik sorunlarının olması ve psikoterapi almaları. Kitap bölümlere ayrılmış ama karakterler arasında geçişler aşırı aniden olmuş. Kitabın bir sayfada Else'den bahsederken diğer sayfada aniden Zelda'ya geçişlerini ben çok tutarlı bulmadım. Okurken bazen kafam allak bullak oldu. Yani madem bölüm bölüm oluyor daha net yazılabilirdi hikayeleri. Yani şunu demek istiyorum; günümüzde Else terapi için psikologa gidiyordu bi bakıyordunuz aniden geçmişteki olaylarını hiçbir bağlantı kurmadan anlatıyordu. Dolayısıyla bende bağlantı kurarken zorluk çekmedim desem yalan söylemiş olurum. Halbuki çok severim geçmişe dönük yazılan (karakterin anılarına değinen) roman tarzlarını. Ama ne bileyim bu kitaptaki konudan konuya atlayış tarzını pek sevemedim. Ama okurken çok sıkıldım da diyemem zira kitap 200 küsür sayfa ve bir gün gibi kısa bir sürede bitiyor. Bitiyor demişken kitabın bitişini de hiç sevmedim. Oldum olası havada kalan sonları sevmemişimdir zaten. Ki bu kitabın sonu da bana göre oldukça havada kaldı.  Kitabın arka kapağında geçen şu cümleye bayıldım ama " İnciler kumsalda bulunmazlar eğer istiyorsan onun için dalmalısın. " Son olarak kitabı okumanız için tavsiye eder miyim sorusuna cevabım vakit kaybetmek istemiyorsanız okumayın, piyasada çok daha güzel kitaplar var.  Daha güzel kitaplarda buluşmak temennisiyle, kitaplı ve mutlu günler !
240 syf.
·Puan vermedi
"Hayatını değiştiren, geçmişin acısı ve hayal kırıklığı değil, o acıda takılıp kalmak ve bunun aşılmaz olduğunu düşünmek olmuştu.”

Kaderin acımasızca ellerinden aldığı mutluluğu geri kazanmak için savaşan üç güçlü kadın Else, Zelda ve Maria'nın hiç beklenmedik şekilde kesişen hayatları, onlara her şeyin yolunda olduğu zamanlara dönebilmek için yeni bir kapı açacak mıydı?

Üçü de içinde bulundukları kafesten, güneşi görebiliyor fakat ona ulaşamıyorlardı. Kilitlerini kırıp güneşe uçabilmek için yalnızca kendilerine inanmaya ve sabretmeye ihtiyaçları vardı.

Belki de mutluluk, insanı kendisine karşı kayıtsız olduğu zamanlarda buluyordu.
Evlaa
Evlaa Bir Zamanlar Beraber Atmıştı Bu Kalpler'i inceledi.
240 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Sevgili yazar, sen bu satırları okurken -ki ruhun bile duymayacak ne okuması- ben uyuma hazırlıkları içinde olacağım. Sana şunu tüm kalbimle sormak istiyorum:bu kitabı yazmaktaki amacın neydi? En "çerez" denen kitaplardan bile mutlaka bir şey bulup öğrenen ya da daha önce öğrendiğini hatırlayan ben,bu kitaptan hiçbir şey alamadım. Evet betimlemeler ve psikolojik tasvirler iyiydi ama bütün kitabı kaplamasaydı daha çok okunası olurdu sanki. Bir de kitabın adıyla neredeyse alakasız olaylar zinciri vardı. Nerden koymuş ki bu adı,diyecekken Maria olaya açıklama getirdi. Bir sonucu bile yoktu. Okumayı düşünenlere nacizane önerim;lütfen başka kitap okuyun bunu da düşmanınıza hediye edin biliyorum çok zalimce oldu,ama hak etmeseydi
İçeriğine gelelim;annesinin ölümünü atlatamayan Else;erkek ikiz kardeşinin ve önündeki 6 ablanın gölgesinde büyüyen Zelda psikolojik sorunları olan insanlar ve aynı psikoloğa gidiyorlar. Bekleme salonunda karşılaşa karşılaşa arkadaş oluyorlar. Derken sahneye intihar eden Maria giriyor. Maria da tıpkı onlar gibi psikolojik sorunları olan biridir. Sonuç mu,yok işte. Okumayın bu kitabı,net. Hadi kitapla kalın
240 syf.
·9/10
Kitaptaki betimlemeleri, psikolojik tasvirleri beğendim ancak çok fazla olmuştu. Kitap betimlemeyle boğulmuş gibiydi. Karakterlerden en çok Maria'yı sevdim. Ancak çok ani geçişler bulunuyordu ve birbirinden bağımsızdı. Bu beni çok rahatsız etti.
240 syf.
·2 günde·4/10
Akıcı bir kitap olmasa da oldukça hoştu. Betimlemeler oldukça fazlaydı. Örneğin bir odayı betimlerken aniden odanın içerisindeki saksıyı betimlemeye başlamış yazar. Okuyucu bunlara odaklanırken aniden bir anı çıkarıyordu o saksının içinden. O anı başka bir anıyı açıyor ve kafamızı allak bullak ediyor açıkçası.
240 syf.
·4/10
Bitti !!!
Kaderin acımasızca ellerinden aldığı mutluluğu geri kazanmak için Savaşan üç güçlü kadın Elsa, Zelda ve Maria’nın Hiç beklenmedik Şekilde kesişen hayatları, onlara her şeyin yolunda olduğu zamanlara dönebilmek için yeni bir kapı açacak mıydı ?
Bu kitabın neden ve hangi kafa ile yazıldığını anlamadım anlayan bana dönsün ️ Kitabın en sıkıcı kısmı Elsa bölümüydü, kendi kendine iç savaş yaşayan bir kadının ağzından gibiydi ve inanılmaz sıkıcıydı. Zelda bölümü biraz daha iyiydi ama favori bölümüm Maria oldu. Maria’nın yaşadıklarını yazsaymış ve diğer kadınlara kitapta yer vermeseymiş bu kitap daha keyifli okunurmuş. Sonuçta beğenmedim tavsiye etmiyorum. 4/10

Yazarın biyografisi

Adı:
Anna Marchesini
Unvan:
İtalyan Aktris, Komedyen, Seslendirme Sanatçısı, Yazar
Doğum:
19 Kasım 1953 Orvieto, İtalya

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 71 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 48 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.